6| PUfavwUtktüiq De donkere maanden van het jaar komen er weer aan en dus is het de hoogste tijd om de verlichting van de fiets nog eens na te lopen en indien nodig te vernieuwen. Aan keuze geen gebrek, van oplaadbare 'groene' verlichting tot trendy collector's items in alle kleuren van de regenboog. Aut&mwtkdu dinsdag 28 september 2010 Hoogste tijd om goed Veel mensen zullen zich, na te zijn aangehouden met een kapot voor- of achterlicht, wel eens onder een boete hebben proberen uit te praten. Tevergeefs natuurlijk, want de regels zijn duidelijk vastgesteld. Fietsverlichting moet worden gebruikt zodra het donker is of het zicht ernstig wordt belem merd. Behalve verlichting die aan de fiets vastzit, zijn ook losse fietslampjes toegestaan. Deze losse lampjes mogen worden bevestigd op de fiets of op het bovenlichaam, zoals aan de kleding of aan eeh tas. Bevestiging op hoofd, armen of benen is echter niet toege staan. Iemand die achterop de fiets zit, mag het achterlicht op zijn rug dragen. Het voorlicht op fiets of bovenlichaam moet wit of geel zijn, het achterlicht op fiets of rug rood. De lampjes moeten recht vooruit en recht achteruit schijnen, ze moeten goed zichtbaar zijn en mogen niet knipperen. Losse lampjes mogen niet te veel bewegen en ook niet deels bedekt zijn. Behalve verlichting moet een rijwiel ook reflectie hebben: een rode reflector op de achterkant van de fiets, vier gele reflectoren op de trappers en witte of gele reflectoren op de velgen ofbanden. De boete voor ondeugdelijke verlichting bedraagt 35 euro. Verkeerde of ontbrekende reflectie kost 20 euro. Sven Remijnsen De nieuwste achterlichten zijn compleet automatisch. Ze hebben een licht- en bewegingssensor en gaan dus automatisch aan als het donker wordt. De Basta Zoom is van al deze gemakken voorzien en vormt behalve een achterlicht ook meteen een reflector. Eén led-lamp en twee batterijen zorgen voor een krachtig licht. Inclusief standlichtfunctie. Adviesprijs Basta Zoom: 12,95 De oplaadbare verlichting van Power Plus maakt niet alleen de dynamo overbodig, maar ook batterijen. De voorlamp wordt opgeladen door aan de slinger te draaien en voorziet meteen ook de achterlamp van energie. Eén minuut rotatie is goed voor acht minuten voor- en achterverlichting. Ook de gsm kan hiermee worden opgeladen. Multifunctioneel en milieuvriendelijk. Adviesprijs Power Plus Swallow: 19,95

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 42