4l Vwvte&vule vxwrUwa ~^r In de voortuin van de familie Koeman hangt een sterke zeelucht. De geur wordt verspreid door het voegmiddel dat de grijze gevlamde basalttegels met elkaar verbindt. De tuin is nog geen week af, maar complimentjes van de buren heeft de familie al volop gehad. Jan Koeman: „Mensen vinden deze tuin een verrijking voor de straat." dinsdag 28 september 2010 Achter de steenkorf Klinkers onderbreken de grijze gevlamde basalttegels. i,»»— Jan Koeman: „De tuin was gewoon niet bij te houden". De 'versteende' voortuin van de familie Koeman missstaat niet in de Luzacstraat in de Vlis- singse wijk Paauwenburg. De meeste buren hebben er zelf ook één. Dat de tuin goed past in het straatbeeld en bij het hoekige huis, is dan ook een veelgehoord compliment. Koeman is zelf ook erg blij met het eindresultaat. „We hebben het functionele gecombineerd met onze per soonlijke wensen en dat heeft geresulteerd in een voortuin die speels, licht en ruimtelijk is." Een eerste blik op de onlangs aangelegde voor tuin van de familie Koeman doet vermoeden dat het huis er van binnen net zo uitziet als voor de deur. Strak en modern. Maar niets is minderwaar. De inrichting is niet modern en in de achtertuin ligt gewoon nog gras. De keuze voor deze voortuin is dan ook vooral gemaakt uit praktische overwegingen. Maar het oog wil ook wat en dus is er ook goed nagedacht over planten en duurzame onder- HK De nieuwe voortuin van de familie Koeman in Vlissini houdsvrije materialen. De grijze gevlamde basalttegels zijn erg hard, waardoor er weinig kans is op krassen. Ter onderbreking van die stenen zijn er banen met klinkers toegevoegd waarin de kleur van de onderste rand van het metselwerk van de gevel terugkomt. De toevoeging van 'functioneel groen' was erg belangrijk voor Koeman. Achter de schans korf zijn altijd bloeiende planten geplant en tegen de gevel klimplanten. De Clerodendron

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 40