241 sport Seedorf jaagt ook dromen na bi Feyenoord I SC@RER Bouhoudane zit Van Keeken op de hielen Sevilla ontslaat coach Alvarez Fifa komt gewonde doelman tegemoet Ex-minister vast om 'spookinterland' Schakers verliezen op Olympiade De Bakker door naar tweede ronde CHAMPIONS LEAGUE 11 H §egL Clarence Seedorf speelt vanavond in de Champions Het is n League tegen ziin oude club Aiax. De speler van seedorf won met dne ren Hé AC Milan werkt al volop aan zijn leven na het voetbal. champions League. »ng ko, 1 r 1 dinsdag 28 september 2010 MADRID Sevilla heeft trainer Antonio Alva rez ontslagen wegens de tegenval lende prestaties. Gregorio Manza- no (54) is aangesteld als zijn opvol ger. Alvarez stond onder druk nadat hij er niet in was geslaagd om zijn ploeg naar de groepsfase van de Champions League te leiden. Na de nederlaag (2-0) van Sevilla vorige week zondag bij het gepromoveer de Hercules besloot het bestuur in te grijpen. Sevilla staat zevende in de Spaanse competitie met acht punten uit vijf duels. BERLIJN De wereldvoetbalbond Fifa heeft de oud-doelman van Togo, Kodjovi Obilale, enige financiële genoeg doening gegeven voor de terreur aanslag acht maanden geleden op de spelersbus bij de grens van An gola en Congo. Daarbij raakte Obila le zwaargewond. De assistent-trai ner en perschef van Togo overleef den de schietpartij niet. Obilale vroeg eerder de Afrikaanse voetbalbond (Caf) tevergeefs om steun. De Fifa zegde een bedrag van omgerekend 18.500 euro toe uit een hulpfonds. LOME De voormalig minister van sport van Togo, Antoine Folly, blijft in voorlopige hechtenis als gevolg van de 'spookinterland' tussen Bah rein en het zogenaamde nationale voetbalteam van Togo. Een groep voetballers deed zich begin septem ber voor als de nationale ploeg van Togo. De bond wist echter van niets. Folly werd in de nacht van donderdag op vrijdag van zijn bed gelicht wegens vermeende betrok kenheid bij het incident. 'Togo' ver loor de wedstrijd met 3-0. CHANTY MANSISK De Nederlandse schakers hebben in de zesde ronde van de Olympia de de eerste nederlaag geleden. Rusland II bleek in het Siberische Chanty Mansisk met 3-1 te sterk. Er- win L'Ami en Anish Giri konden hun tegenstanders op remise hou den, maar playing-captain Loek van Wely en Daniel Stellwagen ver loren. De vrouwen haalden uit te gen Chili: 4-0. Tea Lanchava, Mar lies Bensdorp, Lisa Schut en Arlet- te van Weersel slaagden er in hun partijen in winst om te zetten. BANGKOK Tennisser Thiemo de Bakker is gis teren goed aan het ATP-toernooi van Bangkok begonnen. De West lander versloeg in de eerste ronde Mare López uit Spanje in twee sets: 7-5 en 6-0. De Bakker is in Bangkok als zesde geplaatst. Het is voor het eerst dat de huidige nummer 47 van de we reld meedoet aan het ATP-toernooi in Thailand. De Bakker kwam in de eerste set met 5-2 achter, maar won daarna elf games op rij van de nummer 729 van de wereld. A wonder verschillende clubs vier maal de voorlop klasse goals factor totaal 11 11 10 10 9 1 9 4 2 8 8 1 8 5 1.5 7,5 7 1 7 7 1 7 3 2 6 3 2 6 4 1,5 6 4 1,5 6 4 1,5 6 6 1 i 6 6 1 6 6 1 6 4 1,5 6 6 1 6 door Dick Sintenie MONZA - Toen Clarence Seedorf op 19-jarige leeftijd Ajax verliet, joeg hij zijn voetbaldromen na. Nu keert de inmiddels 34-jarige middenvelder van AC Milan voor één wedstrijd terug in Amster dam. Hij is vele prijzen rijker en heeft zijn horizon verbreed. See- dorfs energie lijkt onuitputtelijk. MIDDELBURG - Rachid Bouhoudane is de belangrijkste belager van Lo dewijk van Keeken in het PZC-topscorersklassement. De aan valler van Vosmeer voegde zater dag drie doelpunten toe aan zijn totaal en kwam daardoor op tien (doel)punten. Koploper Van Keeken, die met IJzendijke niet in actie kwam, staat op elf Sebastian la Grand van Hoedekens- kerke maakte voor de derde keer deze competitie drie doelpunten in één wedstrijd. Hij flikte dat eer der tegen Waarde (8-4-zege) en Apollo'69 (6-1-zege), nu deed hij het tegen SVD (8-3-zege). Met zijn ploeg staat hij ongeslagen eerste in de vierde klasse, met negen (doel)punten staat hij zelf derde in het topscorersklassement. Tom Blomaard (Bruse Boys) is de hoogst geplaatste speler die niet op het laagste niveau speelt. door Barry van der Hooft ROTTERDAM - De geruchten over een overname van de club zingen steeds nadrukkelijker rond, maar de directieleden van Feyenoord houden hun lippen stijf op elkaar. Hooguit komen er wat ontwijken de antwoorden. Om de onderhan delingen met een groep investeer ders niet te frustreren, houden de directeuren in Rotterdam-Zuid zich liever op de vlakte. Want de overeenkomst moet Feye noord minimaal twintig miljoen euro opleveren, waarmee de club in financieel opzicht wat lucht krijgt en op sportief vlak weer een rol van betekenis hoopt te kunnen spelen. Feyenoord heeft op dit moment een schuld van circa veertig mil joen euro. Die zal door de op han den zijnde kapitaalinjectie niet ver dwijnen. Feyenoord zal met de miljoenen echter wel op korte ter mijn verdwijnen uit Categorie 1, Zondagmiddag 19 september, vijf uur 's middags. De deur van de kleedkamer van de club Monza AC zwaait open en Clarence See dorf stapt de ruimte binnen. Hij neemt het woord, feliciteert de se lectie met de 2-0-overwinning op Bassano en complimenteert de spelers met de getoonde instelling. „Want daar heeft het wel een beet je aan ontbroken de laatste tijd", zegt Monza-doelman Sander Wes- terveld later. „De ambitie van deze club is duidelijk, maar als de resul taten dan even tegenzitten, is het goed om nog eens aan te stippen dat elke wedstrijd staat of valt met de energie die je erin stopt. Claren ce heeft zijn zegje gedaan, rustig en beheerst. Hij is écht met de club bezig." Die club is dus Monza AC, dat uit komt in de Serie C, de Italiaanse derde divisie. Anderhalf jaar gele den heeft een groep investeerders de bestaande schulden van de 98 jaar oude vereniging, die een zielto gend bestaan leidde, weggewerkt. Het managementbedrijf van See dorf, ON International, heeft sinds dien de dagelijkse leiding in han den en de voetballer zelf denkt en praat mee over het te voeren be leid. De filosofie: Monza moet een transparante, innovatieve en eerlij ke club zijn, die vooral investeert in het opleiden van talent. De voet balwereld kan volgens Seedorf veel professioneler en 'schoner' worden en hij wil met Monza be wijzen dat dat kan. Ten opzichte van veel andere clubs in de Serie C heeft Monza een lage begroting. Want als er zakken met geld te ver dienen zijn, gaat dat ten koste van de kernwaarden: goed scouten, goed opleiden en mensen enthou siasmeren. Vorige week heeft Monza een be gin gemaakt met een nieuw en uit gebreid jeugdplan. Westerveld (35) hoopt er zijn steentje aan bij te dragen. „Dit is normaal gesproken mijn laatste seizoen als keeper. Ik 1 Lodewijk van Keeken IJzendijke 2 Rachid Bouhoudane Vosmeer 3 Sebastian Lagrand Hoedekenskerke 4 Tom Blomaard Bruse Boys TimmyGoossens Philippine 6 Morad Bobouh Zeel. Middelburg 7 jermo Stoel Hoedekenskerke Mariusz Mosiej Kw adendamme 9 GrigorSahakjan CPC VI issingen Najim Boughmari CPC Vlissingen Marinus Baas Arnemuiden PieterdeMunnik DFS Ludwig Kalisvaart Spul Wilfred van den Dries Wolfaartsdijk Frank van der Helm Zierikzee Thomas Vos Zierikzee Michal Szczawinski HW'24 Maarten de Groene Philippine AC Milan-middenvelder Clarence Seedorf barst van de ambities. Niet alleen in het veld, ook daarbuiten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 26