201 zeeland Paree biedt alle ruimte PZC (223 tekstlink Zeeuwland wil niet boeten voor fouten Marsaki buiten eigen streek Vijverexpert Brand beantwoordt vragen Vliegvissers houden SWM geeft cursus zich bezig met snoek kleine klusjes in huis Beginnend bestuurder raakt rijbewijs kwijt Volvo Cars zoekt 270 nieuwe werknemers UITVERKIEZING Elektra- en telecombedrijf uit 's-Heerenhoek door Word het middelpunt van uw regio! Regel het zelf gemakkelijk, voordelig en snel met een tekstlink op pzc.nl dinsdag 28 september 2010 w KAPELLE Een expert op vijvergebied, Leo Brand, laat vrijdag in De Vuurneon in Kapelle tijdens een lezing zien wat de mogelijkheden en de onmo gelijkheden zijn op vijvergebied. Welke planten, welk filter, moet er wel een filter en hoe groot moet mijn vijver zijn, waar moet mijn vijver komen? Brand beantwoordt al deze vragen vanaf 20.00 uur. 'S-HEER ABTSKERKE Vliegvisvereniging Lure 8c. Emer- ger houdt dinsdag 5 oktober vanaf 19.30 uur een clubavond in dorps huis Versvliet in 's-Heer Abtskerke. Op het programma staat het bin den van een snoekstreamer. Ook kunnen ervaringen worden uitge wisseld en er kunnen afspraken worden gemaakt om samen te gaan vliegvissen. De Stichting Welzijn Middelburg geeft een cursus 'kleine klusjes in huis'. Het gaat om zes lessen, on der meer in schilderen, zagen en boren. De eerste is op woensdagmorgen 6 oktober in Hof van Buren aan de Nassaulaan. Aanmelden via 0118-751435 of per mail: n.vogel@welzijnmiddelburg.nl. AXEL Politieagenten hebben gisteren om streeks 8.00 uur het rijbewijs inge vorderd van een 26-jarige begin nend autobestuurder uit Axel. De man was met zijn auto op een paal tje gereden in de Molenstraat in zijn woonplaats. De politie werd er bij gehaald en toen bleek dat de man zeven keer teveel had gedron ken. CENT Autofabrikant Volvo Cars in Gent is op zoek naar 270 nieuwe werkne mers. Het bedrijf voert zijn produc tie fors op, omdat de vraag groot is. Dit jaar zullen 40.000 auto's meer geproduceerd worden dan in 2009. Op dit moment moet het perso neel al extra uren draaien. Drie maanden geleden nam het bedrijf ook al 200 mensen aan. MIDDELBURG door Raymond de Frel Als er iemand is die als het ultieme voor beeld kan worden aangewezen, dan is het Peter Bek wel. Bek werkte zich bij elektra- en tele combedrijf Paree in 's-Heerenhoek op van monteur tot operationeel directeur. Bek moet er maar eens om lachen. „Het is inderdaad zo, maar de eer lijkheid gebiedt wel tie zeggen dat dit in een andere tijd was. Ik ben in 1976 begonnen als de enige werknemer van Paree. Inmiddels werken er 126 mensen. Het is nu dus lastiger om diezelfde stappen te maken, omdat er meer mensen zijn die ambitie hebben. En na tuurlijk kan niet iedereen direc teur worden", zegt hij. Toch staat zijn bedrijf bekend om de grote doorgroeimogelijkheden. Dat leverde Paree vorige week een prestigieuze prijs op. Kenteq, het kennis- en adviescentrum voor technisch vakmanschap, betitelde het bedrijf aan de Werrilaan als beste leerbedrijf van Zuid-Neder land. En als alles meezit, mag Pa ree zich vanaf dinsdag 2 november zelfs het beste leerbedrijf van heel Nederland noemen. bent slechts een paar stappen verwijderd van een voordelige online advertentiecam pagne die u volledig zelf kunt beheren. Start vandaag nog en profiteer van de volgende voordelen: U brengt uw boodschap onder de aandacht van ruim 400.000 potentiële klanten U kiest de rubriek die het beste bij u past: homepage, uw regio of adverteer rondom een specifiek thema U kunt zelf uw advertentie online plaatsen én aanpassen. 24 uur per dag Ga snel naar wvzw.pzc.nl/maakmedia en regel het geheel zelf! Frits Markestein geeft Nawin Sewnath en Joshua Bos, allebei werknemers met een leertraject, uitleg. door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Woningbouwvereni ging Zeeuwland past de overeen komst met projectontwikkelaar Marsaki zodanig aan dat zij niet hoeft mee te betalen als projecten buiten Schouwen-Duiveland mis lukken. Verder zorgt Zeeuwland voor een onafhankelijke Raad van Commissarissen. Zo reageert Zeeuwland op het rap port van een commissie die de wo ningbouwvereniging dit voorjaar kritisch tegen het licht hield. Marsaki is de projectontwikkelaar die de Zeeuwse woningbouwver enigingen zelf hebben opgericht. Zeeuwland heeft daar te weinig zicht op en loopt het risico te moe ten boeten voor fouten die Mars aki bijvoorbeeld in Goes maakt, oordeelt de commissie. Zeeuwland brengt nu geen risi covolle projecten meer onder bij Marsaki en verwacht van andere Zeeuwse corporaties hetzelfde. De commissie oordeelt ook kri tisch over de Raad van Commissa rissen (RvC) van Zeeuwland. Daar in zitten mensen die banden heb ben met organisaties waarmee Zeeuwland zaken doet. „Het gaat over bestuurders van on-profitor- ganisaties. Deze kritiek vind ik te zwaar aangezet. Het was een heel ander verhaal geweest als een aan deelhouder van een bouwbedrijf in onze Raad zat", reageert Tonnie Deurloo, voorzitter van de RvC. Toch ziet Zeeuwland erop toe dat de binnen twee jaar te vormen nieuwe RvC uitsluitend onafhan kelijke leden krijgt. De onderzoekscommissie oordeelt verder dat er nauwelijks toezicht is op hetgeen directeur-bestuurder Antoine de Ceuster doet. Volgens Deurloo wordt die conclusie ge trokken omdat de directeur niet ge detailleerd ondervraagd is over wat er is gerealiseerd uit de begro ting 2009. „Maar die begroting is door het oude bestuur opgesteld."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 22