361 sport TOP hoort er helemaal bij Teams WS starten sterk Stormvogel in tweede bekerronde Osse tweede Medaille-oogst G-zwemmers De Stormvogel BC Vlissingen begint met zege aan competitie KORFBAL Arnemuidenaars boeken eerste overwinning in overgangsklasse maandag 27 september 2010 door Ko Mechielsen w vlissingen - De waterpoloërs van De Stormvogel hebben de tweede ronde van het toernooi om de bondsbeker gehaald. Na de zege in Rosmalen waren de Vlissingers ook in de thuiswedstrijd te sterk voor De Treffers 2:10-3. De Stormvogel liet na de 10-7-zege van vorige week niets aan het toe val over en nam het initiatief met; een in handen. Na de eerste perio de was het al 3-0 en halverwege stond er een 5-0-voorsprong op het bord. Een slordig derde kwart bracht De Treffers terug in de wed strijd (5-3), maar het slotakkoord was weer overduidelijk voor de Vlissingers: 10-3. Het gepromoveerde De Stormvo gel zal volgende week in de eerste wedstrijd van de competitie moe ten laten zien wat het waard is in en tegen Breda, dat vorig jaar twee de werd in de vierde klasse bond. Scores De Stormvogel: Jordy de Nood 4, Jasper Rouwendal 3, Jeroen Piek, Chris van der Draai en Sjoerd Leijnse allen 1 maal. TOP-speelster Wilma de Ridder (rechts) vangt de bal. Tegelijkertijd baant haar ploeggenote Nelleke van Belzen (midden) zich een weg door de verdedi ging van IJsselvogels. foto Ruben Oreel middelburg - Zeven G-zwemmers van zv De Stormvogel hebben aan de Special Olympics in Valkens- waard vijftien medailles veroverd: vijf keer goud, zes keer zilver en vier keer brons. De zwemmers waren Martine van der Heijden, Fred Brantenaar, Jo hn Feiken, Dirk Kootstra, Tom Lookman, Sander Mol en Lars Vis ser. Goud was er voor Martine van der Heijden, John Feiken, Tom Look man, Dirk Kootstra en Fred Brante- rotterdam - De basketballers van BC Vlissingen hadden gisteren in Rotterdam een prima competities tart in de eerste divisie. Het team van coach Arjan de Bruin versloeg de reserves van Rotterdam met 67-74. BC Vlissingen kwam in de Alexan- derhal gelanceerd uit de startblok ken. De ploeg nam een o-io-voor- sprong. Die werd in de eerste helft met goed spel uitgebouwd naar 23-39- Na de pauze verloor BC Vlissingen de controle over de wedstrijd en Rotterdam kwam bij 55-55 gelijk. In de slotfase behield BC Vlissin gen de rust en won met verdiend met 67-74. Scores BC Vlissingen: Michel Bosters 23, Benjamin Steenbeek 10, Dennis de Pauw 9, Dorde Karadzic en Emilio Jang- bahadoer 8, Allard de Jong 6, Sjors van der Poel en Stefan Schier 4, Raylin Jime nez 2. door Koen de Vries arnemuiden - De kogel is door de kerk. De korfballers van TOP boek ten zaterdag hun eerste zege in de overgangsklasse. IJsselvogels werd met 12-10 verslagen. Het was te vens de eerste zege in de clubhisto rie op dit niveau. TOP speelde im mers nog nooi zo hoog. „Een heel belangrijke overwinning", vond trainer/coach Edwin Coppoolse. „We kunnen alleen maar groeien." TOP verloor de eerste drie wed strijden in de overgangsklasse, maar daar maakte Coppoolse zich nooit ongerust over. „Twee jaar ge leden verloren we de eerste drie wedstrijden in de eerste klasse. Toen waren we ook net gepromo veerd. We moesten even wennen en dat is nu ook zo." De jonge korfbalploeg uit Arne- muiden toonde tegen IJsselvogels aan dat het meekan op overgangs klasseniveau. De bezoekers had den al twee wedstrijden gewon nen en slechts één verloren. Aanvankelijk leek TOP een zware middag tegemoet te gaan omdat het met 2-0 achterkwam. De ploeg knokte echter dapper terug en kwam bij 4-3 voor eerst op voor sprong. Na de rust (4-4) had TOP vanaf 4-5 steeds het initiatief Steeds sloeg het een gaatje van één, dat daarna steeds gedicht werd door IJsselvogels. Bij 10-8, gescoord tijdens een enor me hoosbui, bedroeg de marge voor het eerst twee doelpunten. Het betekende meteen de beslis sing. Eén minuut voor tijd werd het 12-9 en was de wedstrijd ge speeld. De 12-10 verontrustte nie mand meer. Aanvallend was TOP vooral na de rust goed bij de les. Omdat er een harde wind dwars over het veld stond, moest de ploeg geduldig naar de juiste schotpositie zoeken. Dat lukte. Het zorgde voor enkele snelle, lang uitgespeelde aanvallen die leidden tot fraaie treffers. Jeanine Marijs leek in het tweede bedrijf even haar precisie kwijt, maar vond die op het juiste mo ment terug. De ranke Arnemuidse korfbalster werd met vier treffers topscorer. Trainer Coppoolse was echter het meest tevreden over het sterke ver dedigen van zijn ploeg. „In de eer ste drie wedstrijden kregen we er middelburg - De volleybalteams van WS'92 zijn de competitie in de promotieklasse goed begonnen. De mannenploeg imponeerde in de promotieklasse B met een maxi male zege bij Vollido (0-4). De vrouwen wonnen met 1-3 in Slied- recht. De mannen van Mytilus lie pen tegen een nederlaag aan. Spivo-Mytilus 3-1 (19-25, 25-13, 25-19, 25-14): Hoewel Mytilus ver loor, werd de enige set die werd ge pakt als pure winst beschouwd. Mytilus gaf alles vanaf het eerste fluitsignaal, speelde goed en troef de de gespannen spelende thuis ploeg verrassend af Daarna betaal de de Goese équipe de tol voor de geleverde inspanningen. De thuis ploeg, die over een sterk blok be schikte, gaf geen krimp en won drie keer op rij. Vollido-WS'92 0-4 (125-25, 21-25, 18-25, 20-25): Een prima competi tiestart voor WS'92. De Vlissingse mannenploeg bestookte de thuis ploeg met een lastige service en mocht zich door een goede pass in aanvallend opzicht uitleven. WS nam steeds ruim afstand, nam ver volgens even gas terug en zette daarna aan om naar winst af te wikkelen. Voko Irodion-BOK 4-0 (25-23, 25-8, 25-12, 25-17): Afgereisd met een incomplete ploeg maakten de volleybalsters van BOK weinig kans bp succes. Toch sprak trainer Clemens van den Berg van een hard gelag. „Als we compleet zijn gemiddeld twintig tegen. Dat wa ren er nu maar tien. We hebben de overwinning vooral verdedi gend afgedwongen. We hebben op basis van een goede instelling wei nig ruimte weggegeven en in de re bound waren we heel sterk. Voor mij waren Leon van Belzen en Corné Bezemer de uitblinkers. IJs selvogels heeft twee heel sterke he ren maar die hebben we goed afge stopt." Leerpuntje was dat IJsselvogels vier van de tien treffers maakte uit vrije worpen en één uit een straf- worp. „We maken nog te veel over tredingen", dacht Coppoolse. „Dat is iets dat nog beter kan." Scores TOP: Jeanine Marijs 4, Anita de Ridder 2, Wilma de Ridder 2, Corné Be zemer 2, Nelleke van Belzen 1, Ad Beze mer 1. en ons niveau halen, dan moeten we van deze ploeg kunnen win nen. Dit wordt voor ons een con current op wie we gelijk al vijf punten achter staan." Sliedrecht Sport 3-WS'92 1-3 (15-25,23-25,25-22,16-25): De vrou wen van WS'92 kwamen met een krappe selectie goed uit de start blokken. De ploeg haalde na een afgetekende zege in de eerste set in het tweede bedrijf een achterstand op, maar werd in de derde set afge rekend op een te grote foutenlast. De Zeeuwen begonnen tegen de jonge en ambitieuze thuisploeg in de vierde set overdonderend: 7-23. Hoewel de laatste twee punten moeizaam tot stand kwamen, kwam de zege niet meer in gevaar. geldrop - Dressuuramazone Maxi me Osse is bij wedstrijden in Geldrop voor de sterkste juniorrui- ters van Nederland op de tweede plaats geëindigd. De inwoonster van Heinkenszand haalde in Geldrop Hippique 2010 met haar paard Navarro een score van 70,667%. Jeanine Nieuwenhuis uit Grijpskerke greep met Hexa gons Kyrain de zesde plaats met 67,667%. In de landenproef werd Osse zes de met 67.387% en Nieuwenhuis elfde met 65,676%. Met haar twee de paard Hexagons Variety eindig de Nieuwenhuis op de veertiende plaats.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 72