81 binnenland Osd Worstelen met 4 PowN ews -pubers aa KLM-personeel vreest concurrentie ROME BARCELONA 177 Treinverkeer plat door vergeten koffertje Foetus gevonden in uiterwaarden Rijn GroenLinks verzamelt 26.000 handtekeningen Sterfgeval door resistente bacterie REIZEN Stresstest verbetert schietvaardigheid agent oad.nl/KLM REIZEN NIEUWE OMROEP PowNed, een van de nieuwe publieke omroepen, zoekt de fat soensgrenzen op met 'actualiteitenprogramma' PowNews. Voor politici lijkt het een kwestie van buigen of barsten. zaterdag 25 september 2010 3 dagen Hotel Taormina** o.b.v. logies ontbijt 0900-8482 oad.nl/KLM vraag naar de voorwaarden. TILBURG Een vergeten koffer heeft gisteren het trein- en autoverkeer rond het Centraal Station in Tilburg een groot deel van de dag volledig stil gelegd. De koffer werd rond tien uur opgemerkt. Eerst werd er al leen een perron afgesloten, maar na een verkenning liet de politie het hele station en Stationsplein ontruimen. Alle treinverkeer van en naar Tilburg werd stilgelegd. Om bleek dat de koffer onschuldig was. RANDWIJK In de uiterwaarden van de Rijn bij Randwijk is een vuilniszak gevon den met een foetus van ongeveer acht maanden. De zak werd woens dagmiddag aangetroffen door een wandelaar, zo is gisteren bekend ge maakt. Het Nederlands Forensisch Instituut heeft nog geen doodsoor zaak vastgesteld van het meisje. DEN HAAG De actie van GroenLinks om bezui nigingen op de kinderopvang te proberen tegen te houden, heeft sinds dinsdag, Prinsjesdag, 26.000 handtekeningen opgeleverd. Groen Links vreest dat vooral vrouwen ge dwongen zullen zijn om te stop pen met werken, omdat de kinder opvang anders te duur wordt. Het kabinet kondigde aan de kinderop- vangtoeslag te willen verlagen. BILTHOVEN Er is, voor zover bekend, voor het eerst een dode gevallen in Neder land als gevolg van een resistente bacterie. Dat bevestigde het Rijksin stituut voor Volksgezondheid en Milieu gisteren. Het gaat om een ESBL-vormende bacterie, die enzy men aanmaakt die de werking van bepaalde antibiotica tegengaan. Mo gelijk krijgen mensen de bacterie door het eten van besmette kip. 3 dagen Hotel Condestable** o.b.v. logies ontbijt •A' KLMi 0900-8482», oad.nl/KLM vraag naar de voorwaarden. AMSTERDAM Door politieagenten te laten oefe nen tegen tegenstanders die met verfpatronen kunnen schieten, wordt de schietvaardigheid van de agenten op termijn aanzienlijk ver groot, blijkt uit een onderzoek aan de Vrije Universiteit. Een van de redenen daarvoor is dat de agenten oefenen in een stress volle situatie. Agenten die gericht moeten schieten tijdens hun werk, schieten slechts in de helft van de gevallen raak. Tijdens de veel min der stressvolle schiettesten op de baan is de nauwkeurigheid ruim negentig procent. Vlieg nu met Oad Reizen en KLM naar de mooiste steden van Europa voor een spectaculaire prijs! Vertrek: 1 nov. 2010 t/m 30 mrt. 2011 Boekbaart/m4okt.2010 Oad Reizen is de official partner KL.M i-ëj) van de KLM Werelddealweken! Grof, respectloos, schaamte loos, hufterig? Of gewoon een beetje brutaal en pube raal? Het tv-programma Pow News laat politici stuntelen en struikelen. door Marjolijn de Cocq Misschien heeft hij wel een dikkere huid, zegt oud-minister Ronald Plasterk. Maar hij heeft de interviewtactieken van PowNews-verslaggevers als Rutger Castricum zelf nooit echt als grof ervaren. Hooguit heeft hij zich op sommige momenten, zoals een knuffel voor de camera's waarmee Castricum hem overviel, wat onge makkelijk gevoeld. „Ik zal niet zeg gen dat ze niet soms vragen heb ben gesteld die onfatsoenlijk wa ren. Hun methoden zijn niet ge bruikelijk. Het is het zoeken van grenzen misschien, maar niet per se grofheid." De uitzendingen van PowNews maakten deze week veel tongen los. Een kleine greep. Bas van Stok kom, auteur van een boek over 'hufterigheid', werd door Castri cum het vuur na aan de schenen gelegd en probeerde zich schutte rend uit de voeten te maken, maar liet zich door zijn kwelgeest op de valreep nog bewegen tot een keu rig handje. Om tot slot zelf voor hufter te worden uitgemaakt. GroenLinks-leider Halsema kreeg, op weg naar de troonrede, de toe voeging 'Borstjes vooruit, Femke', terwijl PW'er Hero Brinkman platte vragen kreeg over het jonge ding aan zijn zijde. Burgemeester Aleid Wolfsen van Utrecht beant woordde tikkie haspelend beschul digende vragen over zijn Roma-be- leid van verslaggever Jan Roos, na dat eerder in de uitzending al zijn persvoorlichter voor de camera voor het blok was gezet. De PoiuNews-beelden van Prinsjes dag waren voor communicatiespe cialist Mare Paulissen de laatste druppel. Het is droevig gesteld met het elementaire fatsoen in de media, schreef hij in een opinie stuk in de Volkskrant. „En politici spelen het spel nog mee ook in plaats van keihard tegen de grof heid in te gaan. De macht van tele visie is kennelijk zo groot dat ze er uit een soort angst of bangigheid in meegaan." Die angst zit er zeker in, beaamt te levisiewetenschapper Maarten Reesink van de Universiteit van Amsterdam. Alles beter dan een 'Vogelaartje', naar de rampzalige beelden van een door Rutger Cas tricum in de camera gevangen, mi nutenlang verstarde ex-minister van Wijken Ella Vogelaar. Konijn tje in de koplampen. „Dat incident met Vogelaar is zo groot geworden dat iedereen zich er blind op staart. Zo van: wow, dat moet mij niet ook gébeuren." En dus is het buigen of barsten als de Pow- News-camera's op je afkomen. „Je moet van tevoren goed nadenken hoe je hiermee omgaat als politi cus, want vroeg of laat ben je aan de beurt." Je zou de manier van interviewen van 'Castricum en co.' een expo nent van de verhuftering van de sa menleving kunnen noemen, zegt Reesink. „Maar ik vind het zelf eer der een soort puberalisering, het is de interviewvariant van belletje trekken. Leef je in in de leefwereld van een puber en je hebt een ant woord." Maud Bredero, voorlichter van bur- .gemeester Wolfsen, oordeelt har der. De overval in het stadhuis van Utrecht was 'smakeloos, respect loos én onjournalistiek', vindt ze. PowNews-verslaggever Jan Roos was een dag eerder bedreigd door de Roma, en volgens Bredero heeft de gemeente hem zorgvuldig begeleid. „En toen kwam hij met draaiende camera een interview met de burgemeester eisen. Wat voor belang dien je daarmee?" Uiteindelijk kreeg PowNews Wolf sen wél. Want, zegt Bredero, Pow News is een medium op Neder land 3, kennelijk is er een doel groep voor en je wilt niemand uit sluiten. Maar ze vraagt zich wel af wie PowNews nou eigenlijk be dient met zo'n interview met Wolfsen, waarbij hij uit een soort hang naar 'emo-televisie' voortdu rend in de rede wordt gevallen, on der druk wordt gezet en in het nauw wordt gedreven. „We waren twee dagen lang afge poeierd in Utrecht terwijl onze ver slaggever met de dood was be dreigd", zegt hoofdredacteur Do minique Weesie van PowNews. „Natuurlijk gaan we dan niet weg." Als het over jou gaat, vindt Weesie, moet je verhaal gaan ha len. PowNews werkt prima samen met de politici, vindt hij. „Vogelaar was een geval apart. Maar iemand als Femke Halsema weet precies wat ze moet doen als ze Rutger ziet. En dat heeft haar electoraal geen windeieren gelegd." Dat gevoel van 'O help daar heb je die en die' hebben politici met wel meer jour nalisten dan die van PowNews, zegt Ronald Plasterk. „Maar we le ven in een vrij land." door Frans van den Berg SCHIPHOL - Onder piloten en cabi nepersoneel (pursers en stewardes sen) van de KLM is grote onrust ontstaan over de komst van zes honderd collega's van Martinair. KLM'ers zijn bang dat zij geen pro motie kunnen maken en willen dat het Martinair-personeel onder aan de ladder begint. „De telefoon staat roodgloeiend", zegt Ton Scherrenberg, voorzitter van de Vakbond van Nederlands Cabinepersoneel (VNC). „Zeker na dat de verhalen in de wereld kwa men dat de Martinair-mensen hun functie en dienstjaren behouden na de overstap naar KLM. Maar zo ver gaat de solidariteit in de lucht vaart niet. Het ligt vast in de cao en klinkt wellicht hard, maar de mensen van Martinair moeten straks toch echt onderaan begin nen", stelt Schereenberg. De VNC is de grootste bond van KLM-cabinepersoneel. Scherren berg: „Bij de KLM wachten men sen al jaren op promotie. Wanneer dat nu niet doorgaat omdat opeens pursers van Martinair op die plek ken komen, dan heeft het bedrijf een conflict met de achtduizend ca binemensen van de KLM. Wie overstapt, raakt nu eenmaal zijn strepen kwijt. Zo is dat jaren gele den ook gegaan met mensen bij Transavia die hun werk kwijtraak ten en naar de KLM gingen." De meeste stewards en stewardes sen beginnen hun carrière bij KLM Cityhoppers in Europa. Na enkele jaren stromen zij door naar het moederbedrijf KLM. Daar begin nen ze als 'eenbander' en staan op vooral Europese bestemmingen. Op basis van dienstjaren ligt door stroming naar de functie van twee- bander in het verschiet, met alleen intercontinentale vluchten. Daarna zijn er nog de leidinggevende func ties van purser en senior purser. Bij piloten ligt de instroom ook ge voelig. Nieuw personeel moet al tijd onderaan beginnen. „Ik hoop dat we dit probleem kunnen oplos sen door Martinair-piioten te laten vliegen op de vier vrachttoestellen van de KLM. De KLM-vrachtpilo- ten kunnen dan op de nieuwe KLM-bestemmingen meedraaien", stelt Evert van Zwol, voorzitter van de pilotenbond VNV voor.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 8