ENGT IDEALISME TERUG IN DE POLITIEK Martin Bosma anti-islam is dan de PW'. „Daarmee verge leken zijn jullie een stelletje watjes", aldus de CDA'er. Zo is het volgens Bosma overal in de maatschappij als de islam ter sprake komt. „Het licht gaat aan in het kippenhok en iedereen begint te kakelen." De moord op Theo van Gogh in novem ber 2004 herinnerde Bosma aan de fysieke gevaren van zijn nieuwe bestaan. „Ik ken de Van Gogh uit de tijd dat ik bij radio Ve ronica werkte. Ik was vlakbij toen hij die ochtend werd vermoord. Natuurlijk heb ik toen twijfels gekend. Het was een angstige tijd, veiligheid was een big issue. Ik teerde de eerste maanden in op mijn spaargeld. En ik wist dat ik in de journalistiek nooit meer een baan zou krijgen. Ik was besmet. Tering, waar begin je aan? Mijn gezin krab de zich natuurlijk ook achter de oren." Er bestaat voor alle PW'ers een point of no return, aldus Bosma. „Voor velen in de poli tiek is het lidmaatschap van de Tweede Ka mer gewoon een baan. Je doet het vier jaar en dan ga je aan de slag als directeur van één of andere zorginstelling. Bij ons is er sprake van een dramatische keuze. Je zet je toekomst op het spel. In het begin voelden we ons vaak een soort ondergrondse ver zetsgroep. Wij brengen het idealisme te rug in de politiek, het enige wat we heb ben, is het geloof in onze boodschap. Wat wij zeggen over de islam, moet gezegd worden." De bedreigingen blijven een zorg. Bosma wil daarom niet over zijn gezin praten en optredens in de media wimpelt hij vaak af. In het dagelijkse leven loopt hij ook niet te koop met zijn werk voor de PW. „Laatst zat ik bij de Turkse kapper. Als me dan ge vraagd wordt wat ik doe voor de kost, zeg ik: Lekker weer vandaag, hé. Mijn werk voor de PW houd ik wijselijk voor me." Wat zou er gebeuren als die kapper het wel weet? „Dan moet ik maar hopen dat die schaar een beetje in de buurt van mijn haar blijft. Net als in maffiafilms, haha... We moeten natuurlijk niet overdrijven, maar Geert zal nooit meer zonder bewaking kunnen. Die heeft levenslang." Bosma schreef'geen vrolijk boek'. De isla misering van Europa is waarschijnlijk niet meer te stoppen, zo is de overheersende boodschap van de ruim vierhonderd pagi na's. Grote groepen moslims zullen vol gens Bosma nooit integreren en voor pro blemen blijven zorgen. „De islam inte greert per definitie niet. In één van de be langrijkste ahadith (overleveringen van de profeet Mohammed, red.) staat dat de is lam er is om te heersen, niet om beheerst te worden. De islamitische cultuur is geba seerd op die 'totalitaire ideologie'. De PW wil verdedigen wat we hier de afgelopen eeuwen hebben opgebouwd, maar de im portbruiden blijven maar binnenkomen. De elites laten ons in de steek met holle frases als 'we sluiten geen groepen uit'. Leuk voor de homo in Amsterdam die zijn leven niet meer zeker is." Als u een islamitisch meisje met hoofddoek ziet werken achter de kassa bij Albert Heijn, ziet u dan niet gewoon een meisje? „Dat zal een gewoon meisje zijn, maar zo'n hoofddoek vind ik erg opdringerig, erg in your face. Voor mij is dat van een heel andere orde dan een stropdas. Een hoofddoekje is een islamitische zegepraal. Het laat de opmars van de islam zien. We willen daarom geen boerka's op straat, we willen niet dat kinderen alleen nog halal- vlees kunnen eten, zoals in Stockholm, we willen niet dat elke vrijdag straten worden afgesloten voor biddende moslims, zoals in Parijs, we willen geen islamitische sekse apartheid bij inburgeringcursussen. Dat zijn allemaal islamitische zegepralen. We moeten redden wat er te redden valt door de massa-immigratie te stoppen. Als we al le criminele immigranten het land uitzet ten, komen we al een heel eind." Dat de PW nu ruikt aan de regeringsmacht, moet een moment van triomf voor u zijn. „We zaten eerst in een klein kamertje en iedereen keek ons met de nek aan. Nu ne men we de oude fractiekamer van het CDA over. Ik moet dat een beetje onder drukken, maar het is geen onprettig ge voel. We zijn ook een soort zendelingen, we willen onze boodschap uitdragen en de islam bestrijden. Daarom reist Geert zich ook helemaal suf De PW is een voorloper in Europa. In Duitsland gaan ze nu onze partij klonen. Geweldig. Het historisch ge lijk zal uiteindelijk naar ons toekomen. Daar ben ik van overtuigd. Over honderd jaar zullen mensen zeggen: Die PW'ers waren een stelletje watjes. Te soft." Martin Bosma - De schijn-elite van de valsemun ters. Bert Bakker. 14,95 euro. reageren? spectrum@wegener.nl Geboren: 16 juli 1964 in Wormer. Woonplaats: Amsterdam. Burgerlijke staat: Getrouwd, twee kinderen. Opleiding: Atheneum, Bestuurskunde (politicologie) aan de Universiteit van Amsterdam en Sociologie (Masters) aan New School for Social Research in New York. Loopbaan: Journalist bij onder meer CNN, ABC News, RTL, NOS Journaal, Veronica Nieuwsradio en Wereld omroep. Directeur Nederlandse Radio Groep. Huidige positie: Fractiesecretaris van de PW. Woordvoerder Onderwijs, Cultuur, Media, Sociale Zaken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 57