spectrum 8 MARTIN BOSMA Martin Bosma is ex-journalist én de rechterhand van Geert Wilders. De regeringsmacht gloort voor de vrienden: volgens het lid van de Tweede Kamer pas de eerste stap in de permanente strijd tegen de multiculturele elite en de islam. Zaterdag 25 september 2010 aar zit Geert", zegt Mar- I tin Bosma. Hij knikt I richting de door body- m guards afgeschermde ka- mer van de PW-voor- man, een paar stappen verderop. Zo is het al zes jaar: Bosma is bijna altijd in de buurt van de Limburger. Ze vormden ooit sa men de Groep Wilders, 'ergens drie hoog achter' in het gebouw van de Tweede Ka mer. Bosma werkte voor 500 euro per maand als stagiair, Wilders zat als een zaam Kamerlid in een veredelde bezem- kast. Nu hebben ze een fractie van 24 man en is de PVV uitgegroeid tot de derde par tij van Nederland. Klaar om een kabinet van CDA en WD in het zadel te helpen. Wilders is de onbetwiste partijleider en Bosma de fractiesecretaris, ook wel de chief whip genoemd, de man die de PW-Kamer- leden in het gelid moet houden. „We zijn goede vrienden en collega's", zegt Bosma over de relatie met Wilders. „We hebben natuurlijk veel met elkaar meegemaakt." Het eerste wat opvalt in de ruime kamer van Bosma, is de Israëlische vlag voor het raam. Een teken van solidariteit: in Israël ligt volgens de PW'er de frontlinie van de strijd tussen de islam en het Westen. Als Israël valt, valt de vrije wereld. 'Misschien hebben we over vijftig jaar een Gazastrook in Rotterdam of Amsterdam' schrijft Bos ma in zijn deze week verschenen memoi res De schijn-elite van de valsemunters. Kom bij Bosma niet aan met verhalen over het erbarmelijke lot van de Pales- tijnen. „Hou op, man. Je kijkt te veel naar het NOS Journaal. Dat is niet goed voor je. Er is helemaal geen humanitaire crisis. Dat door Frank Hendrickx foto's Phil Nijhuis zegt die Obama, maar dat is lariekoek. Er is ook geen strijd gaande tussen het Israëli sche volk en het Palestijnse volk, zoals de linkse media beweren, in werkelijkheid is er sprake van een islamitische jihad die Is raël wil vernietigen." De betrokkenheid is niet zo groot dat Bos ma ook actief mee zou gaan vechten als Is raël ten onder dreigt te gaan. „Ze zien me al aankomen met mijn buikje. En dan met een geweer de Sinaïwoestijn in. Ik kan me niet voorstellen dat het Israëlische leger is geholpen met mijn twee linkerhanden. Wij proberen Israël politiek te helpen. Dat geldt voor de hele PW-fractie. Ik ben niet de enige hier met een Israëlische vlag op zijn kamer." De gemeenschappelijke liefde voor Israël schiep een band tussen Wilders en Bosma, beiden werkten op jonge leeftijd in een kibboets. Belangrijker was nog dat Wilders 'goede dingen had gezegd over de islam'. „Zonder Geert zou dat onderwerp onbe sproken zijn gebleven. Iemand moest zeg gen dat er iets fundamenteels mis is met de islam en dat massa-immigratie slecht is voor Nederland." De politicoloog concludeerde al vroeg dat de islam een gevaar is. Als scholier las hij de zeer kritische boeken van V.S. Naipaul, volgde hoe een fatwa de Britse schrijver Salman Rushdie ter dood veroordeelde en zag de Twin Towers in zijn geliefde New York ten onder gaan. „Ik zat vier jaar in New York, als student en journalist. Ik zag de Twin Towers vanuit mijn slaapkamer. Het was mijn oriëntatiepunt als ik na een avond stappen naar huis liep. Met gasten uit Nederland ging ik ook altijd naar het restaurant op de hopgste verdieping. En toen waren die toren opeens weg... De obers die mijn kopjes thee inschonken, waren waarschijnlijk allemaal dood." Hij schreef een sollicitatiebrief toen Wil ders in september 2004 uit de WD stapte. Het eerste gesprek ging goed. Buiten stond een cameraploeg om de Limburger vragen te stellen over zijn nieuwe beweging. Wat moet ik zo zeggen, vroeg Wilders. „Minder belastingen, minder misdaad en minder multikul", zei Bosma. Enkele uren later was dat antwoord op de landelijke tv. Bosma groeide vervolgens uit tot Wilders' trouwste secondant en de woordsmid van de PW. Bosma leerde als journalist wat de aandacht trekt en wat niet. „Ik houd van de bondigheid van de Amerikaanse taal. We hebben hier twee zinnen nodig voor wat in de VS met één of twee woorden kan. Uiteindelijk gaat het niet om specifie ke woorden, maar om het nieuwe politie ke verhaal dat de PW heeft geïntrodu ceerd. Wij zijn volkse dissidenten die het opnemen tegen de multiculturele elite. An dere politieke partijen reageren steeds op dat nieuwe verhaal. We hoeven eigenlijk amper campagne te voeren. Dat doen on ze tegenstanders al voor ons. door de PW voortdurend aan te vallen." De meeste partijen mijden het onderwerp van immigratie en islam het liefst, meent Bosma. Anders komt de interne verdeeld heid aan het licht In zijn boek beschrijft Bosma hoe één CDA'er bij een toespraak van Wilders zegt: „Net als in 1933 (het jaar waarin Adolf Hitier aan de macht kwam, red.)" Een tweede CDA'er vertrouwt Bos ma toe dat zijn achterban 'nog veel meer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 56