Zelfs in Haïti Hoek denkt aan stunt in Rijnsburg AFSLUITINGEN VROUWENPOLDER N57 LIEBERTSWEG, DORPSDIJK/POLREDIJK EN NOORDDIJK OMLEIDINGSROUTES van Anaar Beter KUSTMARATHÓN Marianne Lako komt even zaterdag 25 september 2010 afgesloten route omleidingsroute Gele borden ter plaatse geven de omleidingsroute aan. einde omleidingsroute VANAF 4 OKTOBER TOT EN MET 1 NOVEMBER 2011 Rijkswaterstaat voert vanaf 4 oktober 2010 werkzaamheden uit in Vrouwenpolder vanwege de aanleg van de nieuwe N57. Hiervoor worden de Liebertsweg, een gedeelte van de Dorpsdijk/ Polredijk en de Noorddijk afgesloten van de N57 voor gemotoriseerd verkeer. De afsluitingen zijn nodig om een rotonde aan te leggen, de westelijke parallelweg van de N57 aan te leggen en de aanleg van een nieuw gedeelte van de Polredijk. Fietsers kunnen blijven doorrijden. Verkeer dient rekening te houden met extra reistijd vanwege de hierna volgende omleidingsroutes. Afsluitingen: Dorpsdijk/Polredijk van 4 oktober tot en met 13 november 2010 Liebertsweg van 4 oktober tot en met 1 november 2011 (oplevering parallelweg) Definitieve afsluiting: Noorddijk wordt vanaf 4 oktober afgesloten van de N57 Verkeer vanuit N57 (noord) Via N57 Vrouwenpolderseweg, Gapingseweg, Dorpstraat, Kreekweg, Polredijk Verkeer vanuit N57 (zuid) en vanaf N287 Wilgenhoekweg Via N57 Wilgenhoekweg, Gapingseweg, Dorpstraat, Kreekweg, Polredijk Gemotoriseerd verkeer vanuit Veere en Zanddijk Via Kreekweg, Dorpstraat Gapingseweg, Polredijk In de nacht van dinsdag 19 op woensdag 20 oktober wordt gewerkt aan de kruising ter hoogte van de Vrouwenpolderseweg en de Dorpsdijk. Hierdoor zijn de linkerstrook (verkeer vanuit het zuiden) en de rechterstrook (verkeer vanuit het noorden) afgesloten. Links en rechts afslaan is wel mogelijk. In deze nacht wordt een tijdelijke weg gereed gemaakt aan de westzijde van de huidige N57. Deze weg zal op 20 oktober in gebruik worden genomen tot 13 november. De tijdelijke weg is nodig om op de N57 te kunnen werken aan de afbouw van de nieuwe rotonde. Water. Wegen. Werken. Rijkswaterstaat. Rijkswaterstaat Ministerie van Verkeer en Waterstaat door Koen de Vries MIDDELBURG - Vrijdag i oktober landt Marianne Lako met haar man op het vliegveld van Brussel. Ze komt even over uit Haïti om de eerste verjaardag van een klein dochter te vieren. En om 's avonds in Zoutelande de Ladiesrun te lo pen. Haar dochter debuteert op de tien kilometer en daar wil Marian ne graag bij zijn. Vorig jaar deed de 56-jarige im port-Zeeuwse mee aan de mara thon, aan D'n Allerzwaersten. Ze werkte met haar man sinds 1980 in diverse derdewereldlanden, maar was toen een poosje terug in Zeeland. Dat gaf gelegenheid om flink te trainen. Dat kan ze nu niet. In Haïti is hardlopen om ver schillende redenen een zwaar kar wei. Maar tien kilometer moet La ko wel aankunnen. Marianne en René Lako werken sinds begin dit jaar in Haïti, het land waar op 12 januari een aardbe ving vernietigend huishield. Na mens de christelijke hulporganisa tie Humedia helpen ze het leed te verzachten. Inmiddels ondersteu nen ze met sponsorgeld dat Hume- dica werft 81 families met in totaal 392 personen. 38 families met 233 personen staan nog op de wacht lijst. Ze hebben het er heel druk mee en kunnen er maar kort tussenuit. Een familiefeest en de Ladiesrun zijn een mooie aanleiding om even naar Zeeland terug te keren. „Mijn kleindochter wordt op 11 ok tober 1 jaar", vertelt Marianne La ko vanuit Port-au-Prince, de hoofd stad van Haïti. „We hebben lang in Afrika ge woond. Als een kind daar één wordt, is het een echte mijlpaal. We hebben daar ooit besloten dat we bij de eerste verjaardag van on ze kleinkinderen willen zijn. Van daar. En de-Ladiesrun konden we nog net in onze planning meene men." Inderdaad lukt dat net. Tenminste, als het vliegtuig geen vertraging heeft en er geen aansluitingen wor den gemist. Woensdag vertrekken Marianne en René Lako naar Miami, blijven daar een dag en rei zen dan via Chicago naar Brussel, waar ze vrijdagmorgen, op de och tend van de Ladiesrun dus, lan den. Op vliegveld Zaventem hopen ze hun familie in de armen te sluiten en vanaf daar gaat het al snel rich ting Zoutelande. Marianne Lako: „Of het verstandig is dat ik aan de Ladiesrun meedoe vraag ik me af, want ik heb waarschijnlijk een enorme jetlag. Aan de andere kant, 't is maar tien kilometer. En ik heb een mooi excuus als ik een slechte tijd loop." In Port-au-Prince is het moeilijk trainen. De wegen zijn verschrikke lijk slecht en onveilig bovendien. Lako probeert desondanks toch een keer of vier per week hard te lopen. Meestal een kilometer of acht, soms wat verder. Om de erg ste hitte voor te zijn ('s middags is het tegen de veertig graden) gaat ze al om zes uur op pad. Het is dan een graad op 28 en dat is te doen. De Lako's wonen al lang in de tro pen, aan hoge temperaturen zijn ze gewend. Meestal loopt ze van huis naar school, over wegen die die naam nauwelijks waard zijn. Daar rent ze wat rondjes om het voetbalveldje en gaat weer terug naar huis. De heen en de terug weg varieert ze zo veel mogelijk. Het gevaar voor kidnapping ligt immers altijd op de loer. Lako loopt pas vanaf haar veertig ste. „Ik dacht voordien dat ieder een die liep knettergek was. Maar mijn man liep ook en die heeft me aangestoken. Nu kan ik niet meer zonder. Hardlopen is een goede manier om de stress kwijt te ra ken. Het is hier soms heel erg hea vy. Sinds de aarbeving is bijna niets opgebouwd. Het is overal nog een enorme puinhoop. De mensen leven van dag tot dag. Hoe het morgen is, zien ze dan wel. Voor mij geldt dat elke familie die ik kan helpen er één is. En elk kind dat naar school kan, is er ook één. Zo kijk ik ernaar. Als je naar door Jan Dagevos HOEK - Hoek vindt zich na zes wed strijden in de topklasse van het za terdagvoetbal terug op een dertien de plaats. De Zeeuws-Vlaamse for matie haalde uit zes duels slechts vijf punten. Hoewel cijfers zelden liegen, geeft de tussenrapportage toch een iet wat vertekend beeld, vindt trainer Gaby Demanet. „Voor hetgeen we tot nu toe hebben laten zien, heb ben we te weinig punten gekre gen", zei de Belg, die gisteren te gast was bij de pers- en sponsorbij eenkomst van het WK driebanden in Sluiskil. De trainer doelde onder meer op de wedstrijd van vorige week zater dag. Hoek ontving toen in eigen huis Katwijk, speelde een verdien stelijke partij, maar stond uiteinde lijk wel met lege handen: 2-3. „De topklasse is van een heel hoog niveau", vindt Demanet. „Dat is wel anderhalve klasse verschil met de hoofdklasse. Toch moeten we ergens onderaan het linkerrijtje kunnen eindigen." Vandaag gaat Hoek op bezoek bij Rijnsburgse Boys, een gerenom meerde tegenstander. De Zuid-Hollandse formatie staat mo menteel derde, met twaalf punten uit zes wedstrijden. Rijnsburgse Boys was in 2009 nog kampioen bij de zaterdagamateurs. Gaby Demanet: „Natuurlijk is een puntje mooi, maar daar schiet je nooit zo heel veel mee op. We gaan daarom voor de winst. Wie weet kunnen we in Rijnsburg een stunt neerzetten." BURGH HAAMSTEDE VROUWENPOLDER N663 ¥B£J?S£ MEER IU663 N663 SERODSKERKE Kreekweg MIDDELBURG/SINT LAURENS MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 38