341 sport 'Feyenoord kan over drie jaar ks Hand van Preud'homme is zichtbaar Bus RBC Roosendaal verslaat Telstar WK in Sluiskil wordt spel WILLEM VAN HANEGEM Willem van Hanegem steelt de show tijdens de pers- en sponsor bijeenkomst van het WK driebanden. zaterdag 25 september 2010 door Koen de Vries Temidden van het vele nieuws over de competi tienederlagen en de uit schakeling in de beker, zou je bijna vergeten dat er bij Feyenoord ook hele goede dingen gebeuren. Zo kwam gisteren het bericht naar buiten dat de Rotter dammers kunnen beschikken over een bus die uniek is in de voetbal lerij: twaalf meter lang, 36 zitplaat sen, twee koelkasten, een hete- luchtoven, een toilet, vier LED-schermen en een mp3- en in ternetaansluiting! O ja, en niet te vergeten is hij herkenbaar aan zijn Feyenoordlogo's en de Feye- noord-kleuren. Trainer Mario Been is er vanzelf sprekend zeer content mee. „Deze bus geeft Feyenoord de uitstraling van een topclub. Het gaat te ver om te zeggen dat we nu bij uitwed strijden al voor de aftrap met 1-0 voor staan, maar er komt wel wat binnen als wij met deze bus er gens op bezoek gaan", liet hij op de website van de club optekenen. Het zal inderdaad nogal wat te weegbrengen als de Rolls Royce onder de voetbalbussen het par keerterrein van de tegenstander opdraait. De spelers van de thuisclub zullen het bij die aanblik waarschijnlijk meteen dun in de broek doen. Zeker als de in Feye- noord-uniform gestoken chauffeur op zijn claxon drukt en de veelto- nige toeters luidruchtig het 'Hand in Hand' ten gehore brengen. Want dat kan de bus namelijk ook, al is dat in de berichtgeving helaas enigszins onderbelicht ge bleven. Alle gekheid op een stokje, erg goed getimed is dit bericht natuur lijk niet. Het biedt vriend en voor al vijand de gelegenheid met leed vermaak te reageren. Zoals onderstaande reacties op internet: 'Liever een oude bus en kampioen dan een nieuwe bus en degradatie voetbal' en 'Feyenoord heeft vol gend jaar de mooiste bus en het mooiste stadion van de eerste divi sie' en 'de beste aankoop van de af gelopen vijfjaar' en 'Gaan ze ook koken? Op het veld bakken ze er weinig van' en 'Als het zo doorgaat passen straks precies de hele selec tie en alle supporters in die bus'. En deze is ook wel subtiel. 'Is die bus maar twaalf meter lang? Dan kunnen ze beter met de trein, want die is veel langer'. Niet alleen op het voetbalveld schiet Feyenoord momenteel te kort. Ook de pr kan stukken beter. —iimi 1 'ii' 1 'ii m 'in 111 "1 ii> hm—mumiÊÊNiËËammism^®m SITTARD - FC Volendam en RBC Roosendaal hebben gisteren drie punten gepakt in de Jupiler Lea gue. Volendam won met 2-1 van Fortuna Sittard. RBC boekte een zege bij Telstar, dat getraind wordt door Jan Poortvliet: 1-3. Go Ahead Eagles ging thuis met 1-3 onderuit tegen RKC Waalwijk, Met vijftien punten uit zeven wed strijden staat Volendam naast kop loper FC Zwolle, dat echter wel een wedstrijd minder speelde. RBC klom door de zege naar de middenmoot. Fortuna Sittard staat na zeven wedstrijden nog al tijd één punt in de min. Tijdens het WK driebanden, dat van 20 tot en met op een terrein bij het Meulengat een tent van 1700 jarts geplaatst, waarop 48 spelers in actie komen, i Jean Paul de Bruijn uit Hulst moet het opnemen teg stikke mooi', zei Jaspers gisteren tijdens de persconi Willem van Hanegem mocht na afloop van de sponsor- en persbijeenkomst een partijtje driebanden spelen tegen Raymond Ceulemans. Dick Jaspers (ach tergrond) gaf commentaar. foto Mark Neelemans door Leon ten Voorde en Fardau Wagenaar ENSCHEDE - Na het succesvolste sei zoen van FC TWente ooit is er veel veranderd in Enschede. Grote spe lers vertrokken en trainer Steve McClaren koos voor een toekomst in Duitsland. Aan Michel Preud' homme de zware taak om het over te nemen. Is zijn hand na vier maanden werk al zichtbaar? Aan de vooravond van de topper tegen Ajax reageren betrokkenen. Michel Preud'homme wist dat het zwaar zou worden om Steve Mc Claren op te volgen in Twente. Maar vier maanden na de eerste kennismaking heeft hij zijn weg ge vonden bij de kampioen van Ne derland en drukt hij steeds meer zijn stempel op de ploeg. „In het begin moesten we even wennen aan elkaar, maar die periode is nu wel voorbij", zegt Wout Brama. Assistent-trainer Alfred Schreuder beaamt dat. Vorig seizoen zat hij op de bank naast McClaren en Kees van Wonderen, nu is Schreu der een stuk dwingender aanwezig en overlegt Preud'homme veel met hem. „In het begin was het voor alle partijen aanpassen, maar dat is normaal als er een nieuwe trainer komt. Elke trainer heeft nou eenmaal z'n eigen specifieke dingen. Zo moesten de spelers bij voorbeeld wennen aan het feit dat ze tussen twee trainingen op de club moesten rusten. Al die bed den op de club, dat kenden ze na tuurlijk-niet." Als middenvelder Theo Janssen de vraag krijgt voorgelegd wat er is veranderd, zegt hij: „Qua resultaat niets toch? We hebben nog steeds niet verloren." Aanvoerder Peter Wisgerhof moet even nadenken. „De grote verschillen tussen Mc Claren en Preud'homme? Lastig. Het zijn andere mensen, met ande re karakters. Maar eigenlijk lijken ze ook veel op elkaar. Ze zijn lief hebbers, die van 's ochtends vroeg tot 's avonds op de club zitten. Bloedfanatiek, helemaal gek van het spelletje. Preud'homme heeft eigen opvattingen, dat wel. We kunnen goed met hem praten, hij overlegt met ons. Vorig jaar werd ik er door McClaren ook vaak bij betrokken als oudere speler. Maar nu nog veel meer, het gat dat ver trokken ervaren spelers hebben achtergelaten is moeiteloos opge vuld." Janssen merkt ook de openheid bij de trainer. „Preud'homme zegt tegen ons allemaal: je kunt altijd bij me binnenlopen als je vragen hebt. En ik heb ook het gevoel dat dat kan. Ik vind dat de laatste trai ning voor de wedstrijd te zwaar is. Dat kan ik met hem bespreken, hij staat er open voor." Fred Rutten zette vier jaar geleden het begin in van de succesperiode van Twente. Na zijn vertrek zou het niet beter kunnen, dacht ieder een. Totdat FC Twente met McCla ren op de proppen kwam. En nu is daar Preud'homme, die nog aan het begin staat, maar in ieder geval al een historisch moment mag bij schrijven: het gelijkspel thuis te gen Internazionale (2-2). Schreuder maakte alle drie trai ners mee. Hij leerde van elke trai ner en is inmiddels uitgegroeid tot de cultuurbewaker. „Fred en Steve waren al heel professioneel en Mi chel is dat ook. Hij is enorm gedre ven en heeft oog voor details. Een verschil met Steve is dat we nu nog meer aan video-analyses doen. Vorig seizoen pakten we dat vooral individueel aan, maar nu be spreken we de beelden meer met de hele ploeg. Het mooie is dat de ze trainer niet vasthoudt aan zijn eigen inzichten, maar ook open staat voor de manier van werken die we bij Twente al een tijdje zijn gewend. Hij wil alles weten."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 36