moment voor vertrek' Bovenbuurman ziet instortingsgevaar van Vlissingse balletschool 29 stadskantoor voor Zeeuws Archief ^tjjlvolle badkamers tegels Te koop bij inschrijving (k.k.): Dicht bij scholen en winkels gelegen ruime, geheel te renoveren WONING MET SCHUUR, voortuin en ruime achtertuin. Nieuwe Vlissingseweg 264, Middelburg Open dag bij 't Hof Welgelegen Speldag bij Swift voor basisschoolkinderen Man zwaargewond en paard dood bij ongeval Dreischor Nederstraat 17 Middelburg makelaar zaterdag 25 september 2010 „Bij het opruimen van je bureau zie je alles weer langs komen. En dan bedenk je: we hebben wel heel veel gedaan." Ze loopt nog eens wat zaken door. „Het constan te werken aan het verbeteren van de binnenstad, want dat is toch ons paradepaardje. Als gemeente moeten we ervoor zorgen dat de ondernemers en horeca daar hun tent goed kunnen laten draaien." Vooral aan de zuidkant van de stad is er sinds 2003 heel wat ver anderd. De woonwijk Mortiere met de golfbaan, de woonboule vard en het ZEP hebben bezit ge nomen van wat voorheen akker en weiland was. „De woonboule vard kende een wat aarzelende start, maar loopt nu als een tiere lier", stelt Kool tevreden vast. Niet onomstreden was het aanwij zen van een gebied tussen de A58 en de Trekdijk als toekomstig be drijventerrein. Nieuw- en Sint Joosland liep te hoop. Kool verde digt nog altijd die keuze. „Je moet als gemeente ondernemers de ruimte kunnen bieden. Eerst gaan we Arnestein ten volle benutten, maar voor de periode daarna moet er ook ruimte voorhanden zijn." In de statige werkkamer van haar voorganger Roelof Koops in het Van der Perrehuis wacht voor de nieuwe directeur van het Zeeuws Archief een grote taak. „De hele omschakeling van papier naar digitaal is een enorme uitda ging voor de archieven." Een burgemeesterspost heeft ze Laat u inspireren in onze showroom en ontvang advies op maat Waldammeweg 2,4338 PJ Middelburg Tel: 0118-625055 raab karcher Inschrijfformulieren zijn verkrijgbaar tijdens de kijkdagen op: vrijdag 1 oktober van 16.00 tot 18.00 uur zaterdag 2 oktober van 10.00 tot 12.00 uur afscheid als wethouder van de gemeente Middelburg tijdens een drukbezochte receptie in het oude stadhuis. foto Ruben Oreel MIDDELBURG 't Hof Welgelegen aan de Noord- weg in Middelburg houdt vandaag van ïi.oo tot 16.00 een open dag. Op de monumentale boerderij waar groente en fruit wordt ge teeld, worden rondleidingen gege ven en hapjes verkocht. MIDDELBURG Korfbalvereniging Swift in Middel burg houdt vandaag van 10.00 tot 12.30 uur een sport- en spelochtend op sportpark Voorborch aan de Breeweg. Kinderen die op de basis school zitten, zijn welkom. In de pauze zijn er pannenkoeken. raamhorren zomer- winterbeslag attentie voor iedere bezoeker Vraag in de showroom naar onze andere aanbiedingen en de over heidssubsidies! Marie Curieweg 15, Vlissingen www. paczonweri ngenn i Zonweringen Kozijnen -zonweringen -tuinmeubelen horren - rolluiken - Oelrwnen - garagedeuren niet overwogen. Ze is nog lang niet uitgekeken op Middelburg, maar als een nieuwe uitdaging in haar oude vak elders had gelegen, was ze misschien wel verhuisd. Dat die uitdaging aan het Middel burgse Hofplein ligt, is heel plezie rig, maar was voor haar geen voor waarde. In deze tijd van bezuinigingen is het voor de gemeente belangrijk om vanuit een visie te blijven wer ken, zegt ze tot slot. „Misschien in een trapje omlaag, maar je moet ambitie blijven houden. Bij de vo rige crisis in de jaren tachtig zetten veel gemeenten alles op 'hold'. Dat moet je nooit doen, want het duurt dan zeker vijftien tot twin tig jaar voordat de boel weer op gang is." DREISCHOR - Een 73-jarige automo bilist uit de gemeente Schou- wen-Duiveland is gistermiddag zwaar gewond geraakt bij een on geval op de kruising van de Gaan- derseweg en de Dreischorsedijk in Dreischor. De 73-jarige verleende geen voor rang aan een 52-jarige automobi list, eveneens uit Schouwen-Duive- land. Door de botsing kwamen bei de auto's onderaan de dijk terecht. De wagen van de 52-jarige reed daarbij een paard aan, dat ter plaat se overleed. De 73-jarige raakte be kneld in zijn auto en is in kritieke toestand per ambulance vervoerd naar het Erasmus in Rotterdam. VLISSINGEN - Hij is een roepende in de woestijn, maar Vlissinger Ro nald Gelijn maakt zich zoveel zor gen over de bouwkundige con structie van balletschool Zwaan be neden zijn appartement dat hij gis teren ten einde raad naar de Raad van State in Den Haag stapte. „Er dreigt instortingsgevaar", weet Gelijn die de Raad van State een foto van een grote scheur liet zien in de gevel van het gebouw aan de Kenau Hasselaarstraat. De Vlissin ger heeft de zaak laten bekijken door een constructeur die het met hem eens is. De hoofddraagcon structie zou in 1997 zijn gesloopt. In zijn maisonnette erboven zitten ook scheuren, zegt de buurman. Balletschoolhoudster Isabelle Zwaan benadrukt dat ze met de sloopwerkzaamheden niets te ma ken heeft. Die zijn van voor haar tijd. „Ik heb het pand een paar jaar geleden gekocht en ben er mijn balletschool begonnen." De gemeente Vlissingen verscheen gisteren met een uitgebreide dele gatie in Den Haag. Na de sloop werkzaamheden in 1997 is het pand bekeken door twee medewer kers van bouw- en woningtoe zicht. Die concludeerden dat al leen niet-dragende muren zijn ge sloopt. Bouwconstructeur van de gemeente M. Overbeke is in 2001 en 2009 nogmaals gaan kijken, zei hij gisteren. „Er is alleen niet-dra- gend metselwerk gesloopt." Een in geschakeld constructiebureau kwam tot dezelfde conclusie. Het sloopwerk is destijds zonder vergunning uitgevoerd omdat er volgens de gemeente minder dan tien kubieke meter afval zou vrijko men. Gelijn zegt er met zijn neus bovenop te hebben gestaan toen twee containers bakstenen van 7,5 kubieke meter elk werden afge voerd. De man klaagt ook over geluidso verlast van de balletschool, maar de gemeente zegt dat Zwaan vol doet aan alle geluidseisen. Van de bewoners van de vier maisonnet tes boven de balletschool klaagt al leen Gelijn. Uitspraak over enkele weken. Betaalbaar en ruim. wonen op een steenworp van het centrum? Dit ruime appartement biedt maar liefst drie slaapka mers, een grote woonka mer, lichte keuken met apparatuur, compleet sanitair (ligbad, douche, 2x toilet} én een groot terras op de zon. Vraagprijs 149.500,- k.k

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 31