281 zeeland 'Nooit een goed REDGR Fair voor ouderen in Roemenië Oldtimers maken rondje Walcheren Auto in de sloot bij parallelweg Nieuwland Zestigjarigen gratis naar De Schotse Huizen Burendag in Hof van Buren Wandeling langs Lopen langs monumentale bomen bunkers en kreken OORLOGSDAGBOEK EN VERDER naga sïïSjë AFSCHEID Middelburgse wethouder verruilt Gemeenten vragen regels hagelkanon zaterdag 25 september 2010 VEERE - De Schotse Huizen in Veere viert in de maand oktober het zestigjarig bestaan. Vanaf morgen mogen inwoners van Walcheren die even oud zijn als het mu seum (in 1950 geboren) op vertoon van een identiteits bewijs zonder te betalen naar binnen. De gratis toegang duurt tot en met 31 oktober. Cultuurwethouder René Molenaar opent vanmiddag de tentoonstelling Van 20- tot 80+, waarmee De Schotse Huizen het jubileumjaar afsluit. Het is een overzichtsexpositie met werk van ze ventien hedendaagse Veerse beeldende kunstenaars. Het museum aan de Kaai is sinds 10 juni 1950 geves tigd in de monumentale panden 'Het Lammeken' en 'De Struijs' (de Schotse huizen). Naast streekdrachten en de originele 16e-eeuwse stadhuisbeelden van de Van Bor- seles zijn er ook stijlkamers ingericht. Bezoekers krijgen er een indruk van het leven van welgestelde Veeren- aren in het verleden. Ook zijn er regelmatig exposities over de bijna vergeten internationale Veerse kunste naarskolonie. De laatste particuliere eigenaar van De Struijs, miljo nairsdochter Alma Oakes (1889-1987) had een goede band met de Veerse kunstenaars van wie zij regelmatig werk exposeerde en verkocht. Haar vader Albert was daarmee in 1916 begonnen. Oakes schonk in 1947 haar huis inclusief haar verzamelingen antiek en streekdrach ten aan de Nederlandse Staat, op voorwaarde dat het een museum zou worden en dat de traditie van exposi ties zou worden voortgezet. foto Ruben Oreel MIDDELBURG MIDDELBURG - In het kader van Na tionale Burendag zijn er vanmid dag in grand café Willem in Hof van Buren aan de Nassaulaan in Middelburg allerlei activiteiten voor kinderen en volwassenen. De middag duurt van 13 tot 17 uur. MIDDELBURG WESTKAPELLE 1 - kaarsen L - kandelaars - Workshops - kadootjes IVN Walcheren houdt vanmiddag een bomenwandeling in Middel burg. Een gids leidt deelnemers langs monumentale bomen in het centrum van de stad. De wande ling duurt van 14.00 tot 16.00 uur. Vertrekpunt is de Markt (voor het stadhuis). Kosten: volwassenen 2 euro; kinderen tot 12 jaar 1 euro; kinderen tot 6 jaar gratis. kaarsenmakerij zeeland .nt Lange Delft 113 Middelburg .0118-633203 GRIJPSKERKE - De Stichting Zee land Helpt in Roemenië houdt vandaag een fair op het terrein aan de Hondegemsweg 27 in Grijpsker- ke. Naast gebruikte spullen wor den tussen 9.00 en 15.00 uur ook Fonteinen van aarde, het oorlogsdag boek van Jaap Komejan: www.pzc.nl/oorlogsdagboek Reageren op een artikel? Dat kan op onze site: www.pzc.nl. Onder elk arti kel is ruimte voor uw mening. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl r KmmHIuMli,4HIBMOafttwburc,T»l.81114131» Ww w' iJhns.nj TirmrwiinnriTiTCTTiwiiwrwrT^fflw^^ i "ti'iniHiWffmww,TOi!f MIDDELBURG - Zo'n honderd klas sieke auto's staan vandaag tussen 10.00 en 16.00 uur op de Markt in Middelburg. De Oldtimerdag is een terugkerend evenement van de Stichting Evenementen Middel burg, bedoeld voor liefhebbers en eigenaren van deze auto's. Ver- door Theo Giele Wandelsportvereniging De Vrolij ke Tippelaars houdt vandaag met het Polderhuismuseum in Westka- pelle de wandeltocht Memoria Wal cheren 40-45. Afstanden 7,15, 25 en 35 kilometer. Start bij het museum. Wie 25 of 35 kilometer wil afleg gen, kan weg tussen 9.00 en 10.00 uur. Voor de kortere afstanden kan worden gestart tot 12 uur. andere producten verkocht zoals boeken, bloemen en wafels. De op brengst is bestemd voor het chris telijk zorgcentrum Diakonos in Pasareni, waar Hongaarse en Roe meense ouderen terecht kunnen. spreid over de dag vertrekken groe pen van 25 auto's voor een rondrit over Walcheren. Bij terugkomst krijgt iedere auto speciale aan dacht tijdens het Concours d'élé- gance. Op de Markt is live-muziek en door de straten van het cen trum trekt een wandelend orkest. Hannie Kool-Blokland neemt, na ruim ze ven jaar wethouder te zijn geweest, af scheid van Middel burg. Van de 'gemeente' Middel burg, niet van de stad. Ze is per 1 oktober directeur van het Zeeuws Archief Gisteren was er voor haar een afscheidsreceptie. In haar werkkamer blikte ze een week eerder terug op haar periode in de gemeentepolitiek. Haar op volger Johan Alberts was net de deur uit. „Hij loopt al een maand mee om ingewerkt te worden." Met een reeks bezuinigingen op komst, ligt de vraag voor de hand of Kool-Blokland, als wethouder verantwoordelijk voor de gemeen telijke schatkist, wel op een goed moment vertrekt. „Er is nooit een goed moment. De afgelopen maan den hebben we veel werk verzet. De bezuinigingen staan in de stei gers. De hoofdlijnen zijn uitgezet." In 1997 werd ze raadslid. „Je bent geïnteresseerd en je wilt meepra ten", vat ze de motivatie samen om de tijd en energie in de ge meentepolitiek te willen steken. „In het begin voelde ik me als Ali ce in Wonderland. Als raadslid zie je hoe ongelooflijk veel zaken pas seren in de gemeente." Zes jaar later stelt ze zich kandi daat voor het wethouderschap. De gemeente zat toen in woelig water. De periode van burgemeester Spar van der Hoek galmde nog na. „Maar Middelburg toonde zich een ontwikkelingsgerichte gemeen te. Dat gaf nieuwe kansen. Boven dien denk ik in iets langere perio des dan de tijd tussen twee verkie zingen. Daarvoor ben ik te veel his torica. In het perspectief van de ge: schiedenis is vier jaar niets. Het is heel plezierig om een visie voor een langere termijn vast te leggen om van daaruit te werken. Om met de raad van een gedeelde visie voor de toekomst uit te gaan en daar nieuwe initiatieven aan te toetsen." Ze had financiën onder haar hoe de. Ook daar wil ze geen verrassin gen. Planning en control, zijn de steekwoorden. „Middelburg had vroeger slechte rapporten van de MIDDELBURG - Door nog onbeken de oorzaak kwam gisteravond om streeks kwart voor zeven een auto op zijn kop in de sloot terecht bij een eenzijdig ongeval op de Wei- zichtweg, de nieuwe parallelweg langs de A58 tussen Middelburg en Nieuw en Sint-Joosland. Één persoon raakte gewond en is per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis. De politie kon gis teravond geen enkele informatie verschaffen over de toedracht van het ongeval en de verwondingen van het slachtoffer. 'De zwaar beschadigde auto werd door berger Kuzee uit Vlissingen uit de sloot getakeld. Hannie Kool-Blokland nam gisteren accountant. De noodzaak van strakker organiseren was duidelijk. Strakke prestatieafspraken, duide lijk in beeld hebben welke finan ciële risico's je loopt, zorgen voor een behoorlijk weerstandsvermo gen. Het klink allemaal heel for meel en het is helemaal niet sexy, maar het is wel noodzakelijk." Doorgaans heeft de wethou der financiën weinig lin ten door te knippen. „Maar dat interesseert mij totaal niet. Bovendien deed ik niet alleen financiën; ook economische za ken, monumenten en ruimtelijke ordening zaten in mijn portefeuil le. En dat moet ook. Als je alleen fi nanciën doet, hou je te weinig voe ling met de samenleving." HEINKENSZAND - De vijf Beveland- se gemeenten willen dat de Twee de Kamer in actie komt om duide lijkheid te verschaffen over het ge bruik van antihagelkanonnen. Het gebrek aan passende regelgeving speelt vooral de gemeente Borsele parten. Borsele werd, net als de gemeente Tholen, in augustus door de be stuursrechter op de vingers getikt, omdat zij het gebruik van negen kanonnen in de Algemeen Plaatste- lijke Verordening (APV) had gere geld. De Stichting Behoud de Zak van Zuid-Beveland (BZZB) vrees de dat op deze manier een prece dent voor andere herrie makende apparatuur zou ontstaan. De rech ter was het daarmee eens.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 30