261 zeeland Familie Staal woont nog steeds in de achtertuin 'Als die kade er ligt, KOOPZONDAG IN GOES PZC Filiaalmanager achtervolgt winkeldieven AANLEG N57 Rechter eens met gedupeerden Ilillliil zaterdag 25 september 2010 door Carla van de Merbel Het blijft behelpen. Barry Staal zucht ervan. Vori ge week donderdag is zijn jongste kind gebo ren, in een portocabin in de tuin bij zijn woning aan de Vrouwen- polderseweg in Serooskerke. In juni moest Barry Staal met zijn gezin zijn woning verlaten, nadat het huis schade had opgelopen door heiwerkzaamheden voor een tunnel onder de nieuwe -N57. Met zwangere vrouw en drie kinderen trok hij halsoverkop in een stacara- can in de achtertuin. Nu wonen ze - inmiddels dus met z'n zessen - tijdelijk in een portocabin. En hoe lang tijdelijk zal zijn, is onbekend. Maar Barry Staal houdt de moed erin. De uitspraak gisteren van de rechter in Middelburg helpt daar zeker bij. Die bepaalde dat de aan nemer die bij Serooskerke werkt aan de tunnel onder de nieuwe N57 25.000 euro voorschot op de schadevergoeding moet betalen. De rechter besliste ook dat de aan nemer uiterlijk eind volgende week een nauwkeurige opname van de huidige staat van de wo ning van de familie Staal moet ma ken. De aannemer heeft inmiddels laten weten dat deze opname dins dag zal plaatsvinden. Toen in juni bleek dat de hei werkzaamheden grote scha de veroorzaakten aan de wo ning van Staal, werd het werk aan de tunnel stilgelegd. Vorige week maandag zijn de werkzaamheden weer begonnen. Er wordt een gro te put gegraven waaruit later het grondwater gepompt zal worden. Staal maakt zich zorgen hierover. Als de aannemer gaat pompen, zal zijn huis verzakken. De aannemer had voor hij met de werkzaamhe den verder zou gaan, eerst een in ventarisatie van de huidige schade moeten maken, zodat nieuwe scha de aantoonbaar kan worden ge maakt. De aannemer had dit onderzoek niet gedaan. Staal spande vervol gens een kort geding aan. De familie Staal wilde ook zeker zijn van vergoeding van de huidi ge schade. De schade bedraagt tot nu toe ruim 100.000 euro. Een deel daarvan - 25.000 euro - wordt op korte termijn door de aanne mer aan de familie Staal betaald. De uitspraak van de rechter over het voorschot op de schadevergoe ding betekent niet dat de aanne mer nu ook officieel aansprakelijk wordt gesteld voor alle schade. Volgens de advocaat van de fami lie, Rinus Wouters, moet dat later nog juridisch worden uitgevoch ten. Alle positieve berichten over schadevergoeding ten spijt: de oorspronkelijke woning krijgen de Staals niet te rug, dat weten ze al vanaf juni. Het huis staat er nog - de muren worden door palen gestut - maar erin wonen is niet verantwoord. Staal gaat alleen nog weieens naar binnen om iets te pakken. „We kunnen niet al onze spullen kwijt in de portocabins." Staal zal een nieuw huis moeten bouwen op zijn terrein aan de Vrouwenpolderseweg. Maar voor dat hij daarvoor plannen maakt, wil hij zekerheid over de afhande ling van de schade. De uitspaak van de rechter gisteren helpt hem daarbij een eindje op weg. THi... Op 13 oktober verschijnt deze speciale bijlage. Wilt u hierin adverteren? Neem dan contact op met verkoopteam Zeeland T (0118) 43 40 70 E teamzeeland@bndestem-pzc.nl mmmnmm GOES - Een 32-jarige man uit Vlis- singen is donderdag aangehouden nadat hij kleding uit een winkel aan de Klokstraat in Goes had ge stolen. Personeel zag omstreeks 13.00 uur de 32-jarige verdachte en een ande re man de winkel uitrennen ter wijl het alarm van de beveiligings poortjes afging. De filiaalmanager zette de achtervolging in. Hij ren de de mannen achterna door de binnenstad. Uiteindelijk hield hij de twee staande. De 32-jarige ver dachte gaf hierop een deel van de kleding terug. De filiaalmanager belde de politie, maar de twee mannen gingen er weer vandoor. De filiaalmanager hervatte zijn achtervolging. Het duo splitste zich ter hoogte van de Oostwal. De filiaalmanager volgde één van de twee mannen, maar die bedreig de hem, waarop hij besloot te stop pen. De politie zocht verder in en rond het centrum van Goes. In de buurt van het station dook een man in de bosjes toen hij de agen ten opmerkte. Dit bleek de 32-jari- ge Vlissinger te zijn. Hij werd aan gehouden. De andere verdachte werd niet meer gevonden. De Prinsendam passeert het Keizersbolwerk in Vlissingen. Het schip bracht tweeënhalf ton binnen. door Wendy van den Hurk van Ons Boeregoed en de vers ge bakken boterbabbelaars werden 'greatly appreciated'. En ook over de bustours niets dan goeds. De gasten, die onder meer Neel- tje ]ans bezochten, hebben zich prima vermaakt en alles verliep zonder problemen. Na nog wat technische constate ringen volgt een lijst van negen suggesties. Zo wenst de kapitein onder meer een wateraansluiting, een loopplank, rubberen stootran- den om te voorkomen dat het schip te vaak geschilderd moet worden en nog meer beveiliging, graag. Hij sluit het epistel af met, wederom, een warm woord van dank en de hoop om spoedig te rug te keren. Nelis glundert. „Ge loof mij, niet elke stad krijgt zon beoordeling. Maar ik merkte het al op de dag zelf: alle passagiers toonden zich razend enthousiast. Toen ze op het eind van de dag nog een bosje tulpen kregen ook, stapten ze helemaal dolgelukkig terug aan boord." Achthonderd bosjes bloemen, dat kan de stichting niet elke keer op brengen. „Maar het telt wel mee in de beoordeling van Holland America Line. Die buigt zich nu over de vraag of ze Vlissingen op neemt in haar reisschema. Als ze dat doet, kunnen we één of twee schepen per jaar verwachten. Al- Nëem een Amerikaanse toerist mee naar het torentje boven in het Vlissingse Lampsinshuis, ver tel hem dat het bankje waarop hij zit ouder is dan zijn eigen na tie en hij stuitert daar pardoes van af. mmmmmmr «M VLISSINGEN - Wat Alex Nelis, direc teur van Zeeland Cruise Port, met deze anekdote maar wil aan geven, is dat Zeeland ontzettend veel te bieden heeft voor de inter nationale cruisemarkt. Dat blijkt ook wel uit het rapport dat de ka pitein van de MS Prinsendam van Holland America Line schreef over zijn eendaagse bezoek aan Vlissingen, twee maanden terug. 'Middelburg was a winner' is waar de drie kantjes tellende beoorde ling mee begint. Vervolgens: 'Vlis singen with the boulevard and its terraces as well'. De zangkunsten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 28