BOEKENPRIJS boeken21 2010 De Wibauts zit in het water zaterdag 25 september 2010 De historie en de ontwikkeling van Zeeuwse .en.andere streeksieraden Frank de Klerk (samenstelling): De oorlog in stukken - Brieven, dagboeken en documenten over de jaren '40-'45 op de Bevelanden. VOORTDUREND ONDERWEG HISTORISCHE ATLAS VAN WALCHEREN 9H in m mttrmum Cor Heijkoop: De duvel zit in het water - Over scheepsrampen in het nauw van Bath, over sleepvaart en het bergingswezen. E.J. Weterings: De Wibauts op Walcheren - Over de Zeeuwse jaren en familie van de Amsterdamse wethouder Floor Wibaut (1859-1936). Albert L. Kort: Bromsnor in Zeeland - Een geschiedenis van de gemeenteveldwacht 1795-1943. Danker Jan Oreel en Jan Zwemer: Zeeland van Nehalennia tot Wester- scheldetunnel - De geschiedenis van Zeeland in een stripboek. Benn Flore: Drie hoofden op een kussen - Roman - een jood, een christen en een moslim werken samen. Caniinijtat rn vtronJeruig of ttn ilrtuivl til*nd De Slag om de Schelde - ooggetuigen verhalen over de bevrijding van Zeeland in de laatste maanden van 1944. Anneriek van Heugten Mariëlla van de Beek: Drijven op een dak. Voor lezers vanaf 8 jaar, over de watersnood van 1953. Gwenaëlle Stubbe: Tja - Teksten die de Belgische dichteres schreef tijdens twee korte verblijven in de Willem III in Vlissingen. Antheun Janse: Een pion voor een dame - Jacoba van Beieren (1401-1436). Biografie van de laatste Bourgondi sche gravin van Holland en Zeeland. Hi IKNNi.iUNGl-N DE Cornelis Dekker en Roland Baetens: Geld in het water - Historische studie over Antwerpse en Mechelse investeringen in Zuid-Beveland. Wim Vreeke: De Zeeuwse Strandvisserij - Handleiding voor het maken van eigen Zeeuwse visnetten. Jan J. B. Kuipers en Gert P. Kuipers: Hannelore - Herinneringen van Hannelore Meijaard, dochter van een Zeeuwse vader en Duitse moeder. Rieks Veenker: Sterre - Jeugdboek over de familie Huygens in de Gouden Eeuw. Herinneringen aan de verdwenen stad - Verhalen over Middelburg vóór het verwoestende bombardement van 1940. P.J. Minderhoud: Van de goudsmid Historie en ontwikkeling van Zeeuwse en andere sireeksieraden. Lydia Wolterbeek-van der Vlerk: Voortdurend onderweg - Biografische schets van kunstenaar Louis Heymans, 1890-1977. André van der Veeke: Rotterdam vertrekt - Gedichten. Renée van Marissing: Het waaien van mijn oma - Roman over familiebanden. Peter Blom en anderen: Historische Atlas van Walcheren - Geschiedenis van het eiland aan de hand van historische kaarten. Alma Sturm: Een Jongensleven - Roman, deels gesitueerd in Zeeuws- Vlaanderen, over de liefde van Edward en Toine, leerling en leraar. Arie van der Zwan: Handelaars in onrust - Over de strijd om de macht bij de Nederlandse Spoorwegen. Floortje Zwigtman: Spiegeijongen Roman, laatste deel van de groene bloem-trilogie, speelt in Londen en Parijs.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 21