cultuurlij Willem Behr brengt kunst naar golfers Naar de bioscoop, het theater of op pad? ONDERNEMERSCHAP Ook een kunstenaar moet brood op de plank krijgen Hautekiet De Leeuw vandaag in Wegwijzer De Niro weer bijeen voor eenmalig concert agenda Complete uitgaansagenda op www.pzc.nl/uit zaterdag 25 september 2010 Willem Behr wil het onder nemerschap in de kunst brengen. Zijn overzichtsten toonstelling moet de (golf-) bal aan het rollen brengen. door René Hoonhorst Willem Behr is een laatbloeier. Als kun stenaar dan toch. Na zijn vijftigste bloeide zijn roeping op. En pas na dat hij zijn souvenirzaak in Sluis had verkocht en opleidingen aan de kunstacademies van Eeklo en Gent had voltooid, gaf Willem zich echt over aan de kunst. Het met goed gevolg afleggen van twee prestigieuze opleidingen geeft Behr het zelfvertrouwen om met zijn werk naar buiten te ko men. Schilderijen en beelden wa ren al her en der in Zeeuws-Vlaan- deren te zien, maar aan een over zichtstentoonstelling durfde hij zich niet eerder te wagen. Nu acht Behr de tijd echter rijp. Behr zou Behr niet zijn als hij zijn werken niet op een bijzondere plaats wilde laten zien: het hoofd gebouw van golfclub de Brugse Vaart in Oostburg. Voorzitter Bram de Vos stelde de blauwe zaal beschikbaar voor een tentoonstel ling. Niet alleen omdat Behr leuke beeldjes maakt van golfers in ver schillende posities, maar gewoon uit gastvrijheid.. Behr wilde met de keuze van ten toonstellingsruimte maar weer eens laten zien dat hij buiten de ge baande paden treedt. Hij heeft niets tegen galeries, maar een ge bouw op een golfterrein trekt toch weer ander publiek. Bovendien NIEUW- EN ST JOOSLAND Het duo Hautekiet De Leeuw, of wel Jan Hautekiet en Rick de Leeuw, treedt vanavond op in thea ter De Wegwijzer in Nieuw- en Sint Joosland. De voorstelling be gint om 20.30 uur. Vlaming Jan Hautekiet is radio man, pianist, theatermaker en in Holland een goed bewaard geheim. Rick de Leeuw is schrijver, dichter, ex-zanger van de Tröckener Kecks en vooral ook bekend in Vlaande ren. Op Drift! is hun derde gezamen lijke theaterprogramma. OOST-SOUBURG De vermaarde Zeeuwse band De Niro wordt herenigd voor een een malig optreden. De groep speelt vandaag om 11.45 uur tijdens de open dag van Omroep Zeeland, in de Kanaalstraat in Oost-Souburg. De samenstelling is vrijwel iden tiek aan die van tien jaar geleden, ten tijde van Flushing Boulevard. De groep bestaat nu uit Jan Piet de Klerk (gitaar, zang), Peter Wessel (leadgitaar), Paul Notebaart (toet sen, zang), Paul Goedegebuure (drums, zang) en Bert Hoogerheij- de (basgitaar, zang). Een golfer staat klaar om de bal een enorme klap te geven voor een hole in one. Achter hem een metersgroot doek van een hand met rokersnagel. Willem Behr uit Cadzand toont zijn veelzijdigheid op zijn eerste overzichtstentoonstelling. foto Peter Nicolai wordt de edele golfsport vaak in verband gebracht met zaken doen en geld verdienen. En die commer ciële inslag zouden meer kunste naars moeten hebben. „Kunst moet verkocht worden, ook een kunstenaar heeft brood op de plank nodig." Behr had voorzitter David Luteijn van de Brabants-Zeeuwse werkge vers uitgenodigd voor de vernissa ge van zijn expositie eerder deze week. Luteijn voelde zich niet des kundig genoeg voor een oordeel over Behrs kunst. Maar hij zag wel werk dat hij thuis aan de muur of op de kast zou willen hebben. Het was Luteijn opgevallen dat Behr elk wat wils biedt. De kunste naar vindt zelf dat hij 'meerdere identiteiten' heeft. Hij schildert na tuurgetrouw handen, voeten, lede maten en rompen. Hij maakt na tuurgetrouwe winterlandschappen en andere stillevens én futuris tische fantasievoorstellingen. En hij boetseert beeldjes. Van golfers in allerlei houdingen tot in vage, maar suggestieve vormen geknede kleiklompjes. Hij maakte ook hor des Sjakies, rudimentaire met ge- bogen hoofden uitgeruste mens jes, die symbool staan voor af wachtende, bedaagde Zeeuws-Vla mingen. Behr: „Ik heb niet veel te zeggen, maar hoop dat mijn werk u iets te zeggen heeft." Expositie Willem Behr, Golfclub Brugse Vaart, dagelijks te zien tot en met 3 oktober van 13 tot 20 uur. OP PAD ZATERDAG 25 SEPTEMBER Arnemuiden Grote verkoopdag met rommelmarkt t.b.v. kerk en zending, Rehobothkerk, Van Cittersweg, 9.00 14.30 uur; Bergen op Zoom Bergs bierfestival, brouwdemonstraties, proeverij van zestig bieren. Café het Pro voosthuis, Pottermarkt, 14.00-22.00 uur. Grijpskerke Workshop papierscheppen door Eddy Geeraerts (Gent). Voor deelname en in formatie: 0118-625284. Boerderijgalerie de Osseberg, Singelweg 11, 10.00 - 17.00 uur Kapelle Oude rassen pluk- en bijtrijpe appels en peren proeven in het kader van De week van de smaak. De gratis rondleiding be gint om 13.30 uur. Fruitteeltmuseum, 12.00 - 16.00 uur Kamperland Zeeuws Planetarium. Wisselende tijden geopend: www.zeeuwsplanetarium.nl Veere Beklimmen toren en bezichtigen kerk en muziek-installatie van Dies Ie Due. Grote Kerk 11.00-17.00 uur Vlissingen Dag van de Zeeuwse Visserij. Zeeuwse Visveilingen, Eerste Binnenha ven 11,10.00 uur, *Whisky by the Sea 2010, whisky-festival met presentaties, proeverijen en master- classes. Arsenaaltheater, 13.00 uur 'Beréa Vlissingen viert de opening van haar kinderkerk. Femmy Hoolsema komt met haar kindercabaretprogramma 'Flits de reporter'. Daarna zijn er spelletjes te doen. Ook is er een springkussen en kun nen kinderen een coole dans aanleren die na het eten aan de ouders wordt ge toond. Gildeweg 29,13.30-17.45 uur ZONDAG 26 SEPTEMBER Burgh-Haamstede Rondje Kunst langs zeven galeries en ate liers. Van 12.00 tot 1'7.00 uur. Kamperland Zeeuws Planetarium. Wisselende tijden geopend: www.zeeuwsplanetarium.nl Oosterland Oldtimertour. Aanvang 12 uur met koffie en taart. Rit door oostelijk Schouwen-Dui- veland. Tussenstop bij Garage Gordini met buffet. Naar keuze bezoek Waters nood- of Landbouwmuseum. Rond 18 uur aankomst bij 't Opstapje, waar vanaf 17.30 uur live muziek is. Café 't Opstapje, start 12.00 uur Ritthem Rondleiding in en om het oudste zeefort van West-Europa, Fort Rammekens. 14.00 uur, t/m 26 september. Het fort is geopend van 13.00-17.00 uur. Veere Beklimmen toren en bezichtigen kerk en muziek-installatie van Dies Ie Due. Grote Kerk 11.00-17.00 uur Vlissingen Bingo stichting Majoraat 50+, 13.30-16.00 uur, Van Hogendorpweg 58a. PODIUM ZATERDAG 25 SEPTEMBER Goes Aan de hand van het verhaal van een oude rocker en zijn tienerdochter, gaan acht jonge acteurs op zoek naar de kern van The Beatles. Theater De Mythe, 20.00 uur *De Britse formatie Anaal Nathrakh treedt op. Voorprogramma: Dr. Doom. Podium 'Beest, 21.00 uur. 'Mannenkoor Con Forza zingt met de so praan Willemijn uit Urk. Grote Kerk, 19.00 uur. Hulst Salsaparty Salsa Cubana. Den Dullaert, 20.30 uur Kats Jazzconcert met o.a. Maarten Bruijnes Zeeuwse Rozentuin, 14.00 uur Kortgene Zeeuwse bands CleaVage en Another Le vel, Graaf van Buren, 21.30 uur. Middelburg Het Middelburgs Theater speelt 'De Jos- sen, Val en Revival der saamhorigheid' van Tom Lanoye. Minitheater, 20.30 uur *Zeeuws Kamerorkest TY vertolkt de 7 Last Words van Gubaidulina en de Sere nade in C opus 48 van Tsjaikovsky. Zeeuwse Concertzaal, 20.15 uur Oostburg Andermans veren, met een try-out van het programma 'Kijk omhoog!', een sa menwerking tussen Kick van der Veer en het zeven-koppige kleinkunstensemble Andermans Veren Live!. Ledeltheater, 20.15 uur Terneuzen Musical Theater Evolution brengt Dis ney's Beauty The Beast Scheldetheater, 14.00 uur en 20.00 uur Vlissingen Optreden van het Ribattuta Vocaal En semble o.l.v. Dick Duijst. Het ensemble speelt werk van Amerikaanse en Engelse componisten. St. Jacobskerk, Oude Markt 2, 20.00 uur ZONDAG 26 SEPTEMBER Goes Laatste Manhuistuinconcert van het sei zoen door Muziekvereniging Advendo - EMM uit Wolphaartsdijk/Kortgene. Manhuistuin 12.00 tot 13.00 uur. Kioetinge Afternoon Tea Brass on the Grass door muziekkorps Excelsior. Tuin Marktveld 19, 14.00 uur. Middelburg Arminius! Rekkelijk! Voorstelling over leven en werk van Jaco bus Hermanszoon (Arminius). Koorkerk, 10.30 uur. *Het Middelburgs Theaterspeelt 'De Jos- sen, Val en Revival der saamhorigheid' Minitheater, 14.30 uur 'Concert Brainbox met zanger Kaz Lux. De Spot, 17.00 uur Oost-Souburg Duo aCordare (mandoline en harp) geeft lunchconcert, Historische kerk, 11.30 uur Veere Trio Roentgen Connection treedt op. Grote Kerk, 15.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 19