economie 115 Topappartementen Chemie gaat voor duurzaamheid SO la Online shoppen bloeit Fabriekswinkel Verkoop van vrachtauto's in EU trekt aan Christie's veilt spullen Lehman Brothers ...met zeezicht! weumelinghe AKZO NOBEL Topman: sector is nu deel van de oplossing in plaats van deel van het probleem versluis willeboer Prijs van goud naar hoogste peil ooit Interpolis waarschuwt per sms'je voor storm zaterdag 25 september 2010 LONDEN - Een in gepolijst metaal uitgevoerd uithangbord van de Amerikaan se bank Lehman Brothers wordt het gebouw van het Britse veilinghuis Christie's binnengedragen. Op 29 september worden daar spullen uit de Lehman-boedel geveild. Het bord moet 2.000 a 3.000 pond opleveren. Leh man Brothers, ooit een van de grootste investeringsbanken ter wereld, stortte in 2008 ineen tijdens de internationale kredietcrisis. foto Kirsty Wigglesworth/AP SHHilH BRUSSEL - De verkoop van vracht auto's in de Europese Unie is de af gelopen maanden gestegen. In juli werden 5,4 procent meer vrachtau to's verkocht en in augustus 10,1 procent vergeleken met dezelfde maanden aan jaar eerder. Dit blijkt uit cijfers van de Europe se organisatie van autofabrikanten ACEA. In totaal zijn de afgelopen acht maanden ruim 1,1 miljoen vrachtauto's verkocht, ofwel 4,9 procent meer dan in dezelfde pe riode vorig jaar. Bleven de verkopen in Nederland in juli nog licht achter (min 0,3 procent), in augustus trokken de vrachtwagenverkopen in ons land aan met 12,7 procent tot 4291 voer tuigen. - hét oosterschelde drieluik www.weumelinghe.nl MmmmmmmmmmÊmmmmmmsmm I I SM UKM.sp.k5J 25 en 26 september van 11.00 uur tot 14.00 uur De overige zaterdagen is ons informatiepunt op de bouwlocatie geopend van 11.00 tot 13.00 uur. EDE - Steeds meer Nederlanders winkelen op internet. Het afgelo pen halfjaar steeg de omzet van onlinewinkels naar 3,85 miljard eu ro. Dat is 10 procent meer dan con sumenten in de eerste helft van 2009 uitgaven, blijkt uit een onder zoek dat belangenorganisatie Thuiswinkel.org gisteren presen teerde. Het aantal mensen dat op internet hun slag sloeg steeg met 7 procent naar 7,6 miljoen. In totaal hebben nu 9 miljoen hfederlan- ders ten minste een keer in hun le ven een aankoop op internet ge daan, aldus Thuiswinkel.org. AMSTERDAM - Duurzaamheid en de chemische industrie zijn niet langer onverenigbaar. „Het cynis me over duurzaamheid is voorbij", aldus André Veneman, hoofd duurzaamheid bij AkzoNobel. 's Werelds grootste verffabrikant kondigde gisteren een samenwer kingsverband aan met de Forest Stewardship Council (FSC), ofwel de raad voor goed bosbeheer. AkzoNobel onderstreept met de al liantie de ambities op het gebied van duurzaamheid. Behalve dat AkzoNobel het FSC-keurmerk op een aantal producten zet, gaat de deal verder. Zo zal het verfconcern zich inspannen om het gedachte goed van de FSC te verspreiden bij afnemers als architecten en bouw ondernemingen. Jarenlang be stond er scepsis over het duurza me karakter van de chemische in dustrie die een niet bepaald schoon imago heeft. „Maar de che- miesector wordt nu gezien als deel van de oplossing in plaats van deel van het probleem", aldus Vene man. „De sector draagt door mid del van innovatie flink bij aan duurzaamheid. Denk aan lichtere materialen voor de auto-indus trie". AkzoNobel is geen houtinko per, maar maakt wel een aantal producten waarmee hout langer mee kan. Deze krijgen een spe ciaal logo. Het bedrijf blijft inzet; ten op het maken van producten waarin minder oplosmiddelen zit ten en die langer meegaan. Arnesteinweg 27, Middelburg Tel.: 01 18 - 62 90 56 mfo@versluisenwilleboer.nl www.versluisenwilleboer.nl LONDEN De prijs van goud bereikte gisteren een recordpeil. De prijs tikte aan het eind van de ochtend de hoog ste stand ooit aan van 1298,25 dol lar per troy ounce (31,1 gram). Daar mee is goud in september ruim 4 procent duurder geworden. De op mars volgde op de bekendmaking, afgelopen dinsdag, door de Federal Reserve (het Amerikaanse stelsel van centrale banken) dat aanvullen de steun wordt overwegen om de economie vlot te trekken. TILBURG Interpolis gaat klanten via sms of per e-mail waarschuwen voor kans op storm, zware regenval of ver hoogd risico op inbraak. De verze keraar brengt met het Interpolis Ri- sicobericht de risico's voor klanten in beeld in samenwerking met Me- teoVista en de politie. Volgens een zegsman wil Interpolis met het risi- cobericht laten zien dat verzekeren niet de enige oplossing is bij moge lijke schadegevallen. Het bedrijf hecht veel waarde aan preventie. 90-delige bestekset 9-persoons, zilverwit edelstaal in fraaie gratis giftbox, model Florence vergelijkbaar merk395T- Solaprijs MspmrS 9.- 5-delige kookset IHSPMÜ 102.-1 jy/

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 15