Van 1 naar 4 drie generaties Duidelijkheid gebruik vereist 29 Vrees voor instorten balletschool Te koop bij inschrijving (k.k.): Dicht bij scholen en winkels gelegen ruime, geheel te renoveren WONING MET SCHUUR, voortuin en ruime achtertuin. Nieuwe Vlissingseweg 264, Middelburg .Stijlvolle badkamers tegels Regelgeving anti-hagelkanon Van de Veldes nemen Westenwind over Ondernemersplein Bal Watersport showt dekmateriaal schepen Low Budget doet in tweedehands spullen zaterdag 25 september 2010 mmmMmmÊmmimmmmmmmMmmmmsmimm Het Watersnoodmuseum beschikte bij zijn opening in 2001 over één caisson. Sinds april 2009 zijn ook de overige drie caissons bij het mu seum getrokken en door gangen en passages met elkaar verbonden. Inschrijfformulieren zijn verkrijgbaar tijdens de kijkdagen op: vrijdag 1 oktober van 16.00 tot 18.00 uur zaterdag 2 oktober van 10.00 tot 12.00 uur op het zand in het Watersnoodmuseum. foto Dirk-Jan Cjeltema Wordt het prachtig modern of sfeervol klassiek? VLISSINGEN - Hij is een roepende in de woestijn, maar Vlissinger Ro nald Gelijn maakt zich zoveel zor gen over de bouwkundige con structie van balletschool Zwaan be neden zijn appartement, dat hij gisteren ten einde raad naar de Raad van State in Den Haag stap te. „Er dreigt instortingsgevaar", weet Gelijn die de Raad van State een foto van een grote scheur liet zien in de gevel van het gebouw aan de Kenau Hasselaarstraat. De gemeente Vlissingen verscheen gis teren met een uitgebreide delega tie in Den Haag. Na de sloopwerk- Waldammeweg 2,4338 PJ Middelburg Tel: 0118-625055 www.raabkarcher.nl Laat u inspireren in onze showroom en ontvang advies op maat raai karcher door Raymond de Frel HEINKENSZAND - De vijf Beveland- se gemeenten willen dat de Twee de Kamer in actie komt om duide lijkheid te verschaffen over het ge bruik van anti-hagelkanonnen. Het gebrek aan passende regelge ving speelt vooral de gemeente Borsele parten. Borsele werd, net als de gemeente Tholen, in augustus door de be stuursrechter op de vingers getikt, omdat zij het gebruik van negen kanonnen in de Algemeen Plaatste- lijke Verordening (APV) had gere geld. De Stichting Behoud de Zak van Zuid-Beveland (BZZB) vreesde dat op deze manier een precedent voor andere herrie makende appa ratuur zou ontstaan. De rechter was het daar mee eens. En dus worden de kanonnen nu, bij naderende hagelbuien, illegaal gebruikt. Borsele grijpt voorlopig zeker niet in bij meldingen van overlast, maar voor volgend jaar moet het gebruik wel weer aan de regels voldoen. En juist daar wringt de schoen, zegt wethouder Connie Mier- mans. Samen met de BZZB, Zuide lijke Land- en Tuinbouw Organisa tie (ZLTO) en gemeente Tholen zoekt zij naar een oplossing. „We kijken of we het gebruik van de anti-hagelkanonnen kunnen re gelen via het soepelere Activitei- tenbesluit, maar de vraag is of dit wel kan. Daarbij geldt namelijk een maximum van 35 decibel, ter wijl de kanonnen meer geluid pro duceren. Als er dus iemand be zwaar maakt, zijn we wéér terug bij af." Bovendien geldt bij een Ac- tiviteitenbesluit een maximum. Wethouder Miermans: „Dan mag je dus na een aantal keren schieten bij een volgende mogelijke hagel bui niet meer knallen. Het zorgt ook dan dus voor een heel vreem de situatie, die alleen maar verlie zers kent." Het probleem is dus dat er geen passende regelgeving is, stelt Mier mans. „Daarom moet de Tweede Kamer in actie komen. Hopelijk hebben voor volgend seizoen alles rond, zodat de telers met een ge rust hart hun apparatuur kunnen gebruiken. Overigens is er de laatste jaren, sinds de kanonnen zijn voorzien van dempers, niet of nauwelijks meer geklaagd. zaamheden in 1997 is het pand be keken door twee medewerkers van bouw- en woningtoezicht. Die concludeerden dat alleen niet-dra- gende muren zijn gesloopt. Bouw- constructeur van de gemeente M. Overbeke is in 2001 en 2009 nog maals gaan kijken, zei hij gisteren. „Er is alleen niet-dragend metsel werk gesloopt." Een ingeschakeld constructiebureau kwam tot dezelf de conclusie. Het sloopwerk werd zonder vergunning uitgevoerd om dat er minder dan tien kubieke me ter afval zou vrijkomen. Uitspraak over enkele weken. Zonweringen Koiijntn - ïonwerfngen- tuinmeubelen horren -njlIuaen-iJekrerrefi - gsregtdeufer. raamhorren zomer- winterbeslag attentie voor iedere bezoeker Vraag in de showroom naar onze andere aanbiedingen en de over heidssubsidies! Marie Curieweg 15, Vlissingen www.paczonweringen.nl SCHARENDIJKE Edwin en Tess van de Velde uit Zie- rikzee zijn sinds juli eigenaren van grand-café Westenwind aan de Ha ven Kloosternol in Scharendijke. Het echtpaar wil het ruim 400 plaatsen tellend café ook gebruiken voor trouwfeesten en high tea's. Edwin van de Velde exploiteerde eerder Dean's Food en Drinks in Zierikzee en was opleidings- en kwaliteitsmanager bij Van der Valk-restaurants. Hij is verder do cent horecavakken bij twee onder wijsinstellingen. BRUINISSE Bal Watersport aan de Industrie weg t2 in Bruinisse houdt zaterdag 2 oktober van 10.00 tot 16.00 uur open huis. De dag is bedoeld voor booteigenaren en botenbouwers die zijn geïnteresseerd in het dek materiaal Marinedeck-exterieur. Dat materiaal bestaat uit gecompri meerde kurkkorrels met een bind middel. Dit dek is bestand tegen elk klimaat, is onderhoudsvrij en gemakkelijk schoon te maken. Ma rinedeck wordt geproduceerd vol gens de FSC-norm voor hardhout. BROUWERSHAVEN Low Budget heet de eerste euro winkel op Schouwen-Duiveland. Deze tweedehandswinkel opent vrijdag 1 oktober de deur aan de Markt 33 in Brouwershaven. Daar na is Low Budget elke vrijdag en za terdag van 12.00 tot 17.00 uur geo pend. Low Budget zamelt gebruik te artikelen ook in. De winkel steunt eens per jaar een goed doel, dat door de klanten wordt bepaald. Als openingsstunt verkoopt Low Budget dozen (nieuwe) kerstballen voor eén euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 129