zeeland 127 van drieduizend kilo appels Valfruit mag Swingen en zingen met de Kinderband tijdens optreden in Zierikzee Seniorenraad over toiletten en WMO Wateroverlast na wolkbreuk bestreden Creatieve cursussen van het Welzijnshuis Brandweer oefent op camping Duin Zand Mensendiek week op de Bevelanden zaterdag 25 september 2010 ZIERIKZEE In de vergadering van de Senioren raad Schouwen-Duiveland gaat het maandag over het gesloten open baar toilet in Zierikzee en over het functioneren van de WMO-raad. De Seniorenraad heeft hier kritiek op. In de zaak van het openbaar toi let heeft de gemeente de exploi tant van café Concordia bereid ge vonden de toiletten beschikbaar te stellen. Andere agendapunten zijn subsidie, vervoer en Welzijnshuis. De vergadering in het gemeente huis begint om 9.30 uur. HULST De Hulster brandweer moest don derdagavond slechts op enkele plaatsen daadwerkelijk in actie ko men om wateroverlast te bestrij den. Die ontstond vanaf 18.30 uur door een wolkbreuk waaruit op sommige plaatsen 40 millimeter water in een half uur tijd viel. Wo ningen aan de Paardenmarkt in Hulst kwamen onder water te staan en ook de Leeghwaterstaat stond volledig blank. De brand weer verleende assistentie bij Mor- res waar water de winkel in kwam. ZIERIKZEE De Mensactief-praktijken op de Be- velanden en Walcheren staan vol gende week (27 september tot en met 1 oktober) in het teken van de landelijke week van de oefenthera pie. Zij bieden belangstellenden dan gratis houding- en beweegad- vies aan. Een oefentherapeut is een parame dicus die gespecialiseerd is in klachten die voortkomen uit ver keerd bewegen, een ongunstige houding en/of (spier-)spanning. Meer informatie: 0113-567194 of op www.mensactief.nl. s SCHARENDIJKE De brandweer Schouwen-Duive land oefent volgende week maan dag-, dinsdag-, en woensdagavond op jongerencamping Duin 8c Zand in Scharendijke. De nadruk van de grootscheepse oefening ligt op woensdagavond, als personeel van alle negen Schouwen-Duivelandse blusgroepen in actie komt. Leden van een Lotusgroep spelen voor slachtoffer en ook de jeugdbrand weer oefent mee. Campinghouder Gerard Cobussen is blij met de oe fening: „Ik heb hier 's zomers de grootste disco van Zeeland." Het appelpersen begint met een wasbeurt in de Mobipers. foto Ronald den Dekker ZIERIKZEE - De bekende Kinder- derboekenweek een optreden in del De Vries aan het Havenplein, signeren. Het eerste optreden van band met stoere doe-liedjes zoals Zierikzee. Dit concert voor peuters Tijdens de pauze zullen de vier de Kinderband staat om 14.30 uur 'Doe Eens Effe Mee' geeft zaterdag en kleuters en hun ouders wordt mannen van de Kinderband hun gepland. Het tweede concert be- 2 oktober in aanloop naar de Kin- gegeven in de tuin achter boekhan- boek Alle dagen feest verkopen en gint om 15.30 uur. De Zierikzeese kunstenaars Kia- noosh Gerami en Eef de Graaf be ginnen in oktober met hun cursus sen video, fotografie en decoratie schilderen. De cursussen worden gegeven in samenwerking met het Welzijns huis. De twee kunstenaars exploite ren De Ekgallery aan de Bed- deweeg, zijn tevens filmmaker en hebben veel ervaring in het geven van cursussen. Informatie via 06-15454174; aanmelden op het adres: info@ekgallery.nl GOES Tenminste 75 kilo ofwel drie volle houten veilingkisten appelen is het minimum om voor persing in de mobipers in aanmerking te komen. Valfruit is geen probleem. Rot of beschimmeld fruit is taboe. Van elke kilo appelen kan rond de 70 procent via de mobiele appelpers omgezet worden in sap. Vijfenzeventig kilo brengt ongeveer vijftig liter puur natuurlijk appelsap op. Valeriusstraat 15 Twee-onder-één kap woning met garage en flinke tuin Vraagprijs: 179.000,- k.k, ECHTE MAKELAAR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 127