;:c tcc;:" Verschil tussen bezorgd zijn en bekommeren PZCU t Keukenfavoriet SCHOUWEN-DUIVELAND 26 en 27 28 en 29 Kleurige kleding voor goed doel almanak M/V GEZOCHT PZC Sappige verhalen en het sap van drieduizend kilo appels Zaterdag 25 september 2010 I Behoud van monumenten I in de toekomst baart de ge- Bmeente zorgen. Voor investe- Bren in een brede functie van K de Nieuwe Kerk lopen de be stuurders echter niet warm. Monument 1835 1 maakt indruk op drie generaties Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Ali Pankow Cultuurwethouder Wim Stouten pleit voor een flexibel beleid voor het gebruik van monumen ten. Volgens hem is behoud van de oorspronkelijke functie nauwe lijks nog mogelijk en dwingt ge brek aan geld tot het maken van keuzes. Stouten zei dat deze week bij de uitreiking van de Monumen- tenprijs. Dat de wethouder daarbij de Nieu we Kerk in Zierikzee als treffend voorbeeld noemde, wekt enige ver bazing. Natuurlijk klopt het dat dit gebouw dringend toe is aan een opknapbeurt en dat de middelen daarvoor ontbreken. Het lukt de plaatselijke werkgroep van de Stichting Oude Zeeuwse Kerken niet of nauwelijks het vereiste be drag voor het jaarlijks onderhoud op te hoesten, laat staan een grote re restauratie te financieren. Natuurlijk klopt het ook dat een breder gebruik van de Nieuwe Kerk meer inkomsten kan genere ren en dus kan bijdragen aan het behoud van dit monument. De verbazing over de toespraak van Stouten zit in het feit dat het gemeentebestuur juist een terug trekkende beweging maakt ten aanzien van investeren in een her bestemming van dit gebouw. De Nieuwe Kerk zou immers het hart kunnen worden van cultuurplein Centree, dat meerdere belangen kan dienen en een impuls kan bie den aan het cultuurtoerisme in Zierikzee. Het project Centree is te danken aan de samenwerking tus sen de Stichting Oude Zeeuwse Kerken, Zeeuwland, Scoop en de provincie. Aanvankelijk omarmde de meerderheid van de gemeente raad dit plan en tastte er zelfs voor in de buidel: twee keer werd 50.000 euro verstrekt als bijdrage in de programmering, maar daar mee was de kous af. Inmiddels is de samenstelling van het college veranderd en waait er een andere wind, die voor de cultuur op Schouwen-Duiveland nog ongun stiger is dan voorheen. Centree wordt afgedaan als 'een particulier initiatief dat van gemeentezijde niet meer op steun hoeft te reke nen. Gedeputeerde Harry van Wa- veren toont zich 'not amused' over deze gang van zaken. Tijdens de opening van de Kunstschouw Wes- terschouwen dit voorjaar gaf hij duidelijk uiting aan zijn ongenoe gen. Hij herinnerde het gemeente bestuur fijntjes aan de afspraak tus sen provincie en gemeente Zierik zee gezamenlijk als 'Brugge van Zeeland' te promoten. Investeren in een bredere functie van de Nieu we Kerk past daar volgens Van Wa- veren goed in en draagt bovendien bij aan behoud van cultureel erf goed. Niet zo verwonderlijk dus dat de provincie deze week ook over de brug kwam met 150.000 euro aan Europese subsidie voor de verbouw van de katoenweverij tot theater. Dat is meer dan alleen mooie woorden. ZIERIKZEE - Iets leuks voor de winter en dat ook nog voor een betaalbare prijs. Dat kon gisteren worden aan geschaft in het depot van Dorcas aan de Zandweg in Zierikzee. De christelijke hulporganisatie begon giste ren met de verkoop van tweedehands winterkleding, na dat onlangs de hele zomercollectie voor een habbekrats de deur was uitgegaan. De opbrengst van de kledingver- koop gaat naar een zorgproject in Albanië. Vandaag wor den nog van 9.30 tot 12.00 uur kleding en schoenen verkocht voor het goede doel. foto Ronald den Dekker WERF UW PERSONEEL IN UW REGIO! Wegener NieuwsMedia. De nummer 1 voor werkzoekenden! Bel voor meer informatie Wegener NieuwsMedia Arbeidsmarkt (055) 538 80 00. weGeNeR NieuwsMedia Tip? redactie@pzc.nl Tijdens het etentje in Hulst kwam het gesprek op aloude keukenfavorie ten: de gerechten die alleen moeder zo lekker kon maken, waar je vroe ger graag voor thuiskwam, die je steevast uitkoos als je jarig was. Een Hulsterse aan tafel roemde uitbun dig het stoofvlees van haar moeder. Haar vriendin heeft nog altijd war me herinneringen aan haar moeders onovertroffen sla-met-spekjes. En haar echtgenoot gaat nog immer bij zijn ouders eten als hij weet dat zijn moeder stoofpeertjes of peekluts kookt. Een ook aan de dis zittende Axelaar bleef opvallend stil. Ge vraagd naar het gerecht wat zijn moeder zo geweldig kon maken, mokte hij: „Een boterham met jam." ANALYSE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 125