leven met pijn Cruiseschip geeft economie impuls van 2,5 ton Wozoco wellicht als eerste Pijnpatiënt...of mens met pijn, de keus is aan u! is het motto. De trainingen van Pijn-Hoop wor den vanaf woensdag 13 oktober zes weken lang van 13.30 tot 16.30 uur gegeven. Dat gebeurt- bij Het Klaverblad, Van Hertumweg 17-19 in Goes. Er is plaats voor maxi maal vijftien personen. Besluit masterplan Tholen uitgesteld „aeland 129 Pijnpatiënt of mens met pijn Gospelkoor Together in Bethelkerk Te koop bij inschrijving (k.k.): Dicht bij scholen en winkels gelegen ruime, geheel te renoveren WONING MET SCHUUR, voortuin en ruime achtertuin. Nieuwe Vlissingseweg 264, Middelburg BERICHTEN UIT KAMULI STELLING Nederstraat 17 Middelburg volle badkamers tegels zaterdag 25 september 2010 aldus Van der Pol. Zij was, net als De Vries, vroeger aangewezen op de gespreksbijeenkomsten van de Stichting Pijn-Hoop in Zierikzee. Die club was echter te klein om nog goed te kunnen functioneren, blikt zij op het ter ziele gaan van die lotgenotenbijeenkomsten te rug. „Met een beperkt aantal men sen mis je op een gegeven mo ment voldoende wisselwerking." Met toenmalig gespreksleidster In ge van Ooijen sloeg het tweetal een nieuwe weg in door in te ha ken op de trainingen die de lande lijke stichting Pijn-Hoop in het land wilde opzetten. Een sprong in het diepe. De Vries: „Je staat er met klutsknieën hoor, want je weet ook niet wat er gaat gebeu ren. Anderzijds: we hebben samen in de praktijk zo veel ervaring. Daar kan niemand tegenop." THOLEN - De gemeenteraad van Tholen heeft het besluit over het masterplan uitgesteld. Het college wil de sportvelden en het zwembad verplaatsen naar de noordkant van de stad om aan de Zoekweg ruimte te maken voor de scholen en woningbouw. Die wo- Inschrijfformulieren zijn verkrijgbaar tijdens de kijkdagen op: vrijdag 1 oktober van 16.00 tot 18.00 uur zaterdag 2 oktober van 10.00 tot 12.00 uur foto's Dirk-Jan Cjeltema Donateurs van Stichting Pijn- Hoop betalen 60 euro, niet- dona teurs 80 euro. Opgeven, bij voor keur voor 1 oktober, bij Wilma (ppiekhaar@zeelandnet.nl/om- 411121) of bij Heieen (heleendevries@zeelandnet.nl/om- 416344). Bij hen is ook informatie verkrijgbaar. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Dat ene dagje dat de MS Prinsendam lag aangemeerd in de Vlissingse Buitenhaven, twee maanden geleden, heeft gezorgd voor een impuls van tweeënhalve ton in de Zeeuwse economie. Dat heeft rederij Holland America Line, met behulp van scheeps agent Burger, berekend voor Zee land Cruise Port. Die laatste tracht al jaren de cruisemarkt in Vlissin- gen te ontwikkelen. Het bedrag is voor het grootste deel besteed aan pendelbussen naar Middelburg en Vlissingen en dagtrips door Zeeland; transport kosten dus. Ongeveer zeventigdui zend euro ging op aan aanloopkos ten: loodsdienst, douane, sleep boot, havengelden, belasting, afval- toeslag, brandstof en de inkoop van lokaal voedsel. Zo werd er bij voorbeeld voor negenduizend eu ro aan verse vis aan boord gehaald. De rest van het geld was nodig voor faciliteiten aan de kade. Voor dat laatste heeft Zeeland Cruise Port helemaal zelf moeten zorgen. Omdat er nog geen cruise terminal is, huurde het bedrijf de loods van houthandel Finsa af Maar dat kan ze niet blijven doen, waarschuwt directeur Alex Nelis. „Dat geld moeten wij als stichting helemaal zelf ophoesten. Sowieso leggen wij er de komende jaren en kel maar geld bij. Verdienen doen we pas over een paar jaar en dat is niet erg, maar op deze manier hou den we het niet lang vol." Daarom dringt Nelis nogmaals aan op snelle aanleg van de kade in de Buitenhaven, bij het station. Het grootste deel van het geld daar voor, vier miljoen euro, heeft de gemeente Vlissingen al opzij gezet. Toch wil die het nog niet uitgeven. De nieuwe kade maakt namelijk deel uit van een plan om de hele Buitenhaven te verbeteren, dat Vlissingen met de provincie en Zeeland Seaports heeft gemaakt. „Momenteel zijn wij daarover in overleg met het Rijk. Die komt pas over de brug als je zelf bijlegt. Van daar dat we nog niks kunnen doen", legt wethouder Piet Polder man uit. „Bovendien is alleen een cruisekade niet rendabel. Daarom moet de kade ook toegankelijk zijn voor andere doeleinden." GOES - Gospelkoor Together uit Nieuwerkerk treedt zondag 3 okto ber vanaf 18.30 uur op in de Bethel kerk van de Vrije Evangelische Ge- Mmmmmmummmmmmaam meente aan de Beatrixlaan in Goes. Het thema is: jezelf tegenko men. Na afloop is in de foyer een ontmoeting met elkaar. door Rob Paardekam SINT-ANNALAND - Het woonzorg complex is wellicht het eerste on derdeel van het grootscheepse ha venplan in Sint-Annaland dat ge realiseerd wordt. Dat zei wethou der Frank Hommel donderdag tij dens de raadsvergadering. Veel inwoners zullen daar blij mee zijn, want het dorp kent een groot tekort aan woningen voor oude ren. Het woonzorgcentrum komt op het Havenplein. De raad ging donderdag ook ak koord met de andere onderdelen van het havenplan. Dat betekent dat op het Havenplein vier appar tementsgebouwen komen. Eén daarvan, op de plek van de voor malige CZAV-silo, wordt erg hoog. Onderzoek wees uit dat aan laag bouw veel nadelen kleven. Het college heeft beloofd dat de woontorens zullen passen bij het dorpse karakter van Stalland. Het nieuwe woonwijkje in de Klei ne Suzannapolder krijgt alleen hui zen voor permanente bewoning. In eerste instantie zouden er ook recreatiewoningen komen. Die staan echter een groot deel van het jaar leeg en dat zou geen bevor dering zijn voor het woon- en leef klimaat van het wijkje. ningen moeten het plan rendabel maken, hoewel er nog steeds een exploitatietekort wordt voorzien. Veel partijen bleken onlangs kant tekeningen te hebben bij het plan. Donderdag zouden ze een besluit nemen, maar door nieuwe infor matie is dat een maand uitgesteld. De Goese wethouder Jo-Annes de Bat bericht dagelijks vanuit Oeganda op www.pzc.nl/bevelanden. Landhuizen in het buitengebied bij Tholen-stad is een goed idee. Geef uw mening op www.pzc.nl/tholen. TIPS NAAR tholen@>pzc.ni Zet uw foto in het album Waldammeweg 2, 4338 PJ Middelburg Tel: 0118-625055 www.raabkarcher.nl raamhorren zomer- winterbeslag attentie voor iedere bezoeker Vraag in de showroom naar onze andere aanbiedingen en de over heidssubsidies! Marie Curieweg 15, Vlissingen www.paczonweringen.nl Zonweringen Kozijnen - zonweringen -tuinmeubelen herren rolluiken - dokramsn - geragedeuren Ons.oMi» Betaalbaar en ruim wonen op een steenworp van bet centrum? Dit ruime appartement biedt maar liefet drie slaapka mers, eert grote woonka mer, lichte keuken met apparatuur, compleet sanitair (ligbad; douche, 2x toilet) én een groot terras op de zon. Vraagprijs 149.500,- k.k Laat u inspireren in onze showroom en ontvang advies op maat i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 119