emotie rond rotonde zeeland 127 Legpenning voor oranjeklant Harinck College verdedigt evenementenbeleid voor Borsele' AutoTeam.nl Koren bevolken centrum van Goes 314 occasions online! voel je v r i j wekt afschuw en bewondering VEERE Onderdeel van de Automotions Groep zaterdag 25 september 2010 B voor een klein bedrag, we zijn be reid schuttingen te zetten, even tueel willen we die aanwonenden om niet het grondgebruik voor de duur van hun bewoning te geven." Dat allemaal ter compensatie van het verlies aan groene buffer tus sen die tuinpercelen en het uit zicht straks op het verkeersknoop punt, dat enigszins verheven bo ven de omgeving komt te liggen. Die verhoogde ligging, bedoeld om de fietstunnel meer in het zicht te houden, is al lager dan oor spronkelijk gepland, tekent Meeu- wisse aan. Er is een groenplan gemaakt. Het nu onder hopen grond bedolven weitje keert terug, zegt Meeuwis- se. „Dat wordt weer ingezaaid." Op de rotonde komen vier nieuwe bomen. De wit betonnen keermu- ren raken begroeid met klimop. De omgehakte bomen worden ver vangen door vijf nieuwe. De zieke populier van circa veertig jaar oud die geveld is, krijgt een opvolger, en als zijn soortgenoot, die nogal ongezond toont, ook last van de zelfde zwam blijkt te hebben, wordt ook die vervangen. Mole naar Boonman van de molen aan de Westerstraat vindt het best. „Dat is de natuur", stelt hij. „Bo vendien is de windvang van de molen beter geworden." Piet Harinck foto Izaak Verkeste door Mieke van der Jagt 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN - Als Piet Harinck er niet geweest was, zou de Oranjevereniging van 's- Heer Hendrikskinderen lang niet zo'n kleurrijke geschiedenis ken nen. Hij is het enige bestuurslid dat al sinds begin jaren tachtig ac tiefis voor de vereniging. Actief be tekent in zijn geval heel erg actief. De week voor Koninginnedag mo biliseert hij het dorp voor de ver siering en de avond tevoren regelt hij een lampionnenoptocht met muziek. De grote dag zelf wordt ge vierd met bingo en een balonnen- wedstrijd en het is steevast Piet Ha rinck die de sponsors binnenhaalt voor de prijzen. Maar Harinck is niet alleen oran jeklant. Hij zet zich ook nog in voor het amateurvoetbal en met name het sportieve verloop daar van. Meer dan 25 jaar floot hij in de competitie. Daarnaast is hij ook rapporteur; hij begeleidt en beoor deelt scheidsrechters die om onder steuning vragen of die net de cur sus hebben gevolgd. Sinds een jaar is Piet Harinck lid van de techni sche commissie van de voetbalver eniging Goes. In die functie treedt hij op als scout en adviseert het be stuur bij de werving en selectie van potentiële spelers voor het eer ste elftal. Tijdens de viering van het tachtig jarig jubileum van de Oranjevere niging, gisteravond in het Heer Hendrikhuis, kwam de Goese bur gemeester Dick van der Zaag hem de Vrijwilligerslegpenning van de gemeente Goes uitreiken. Het scheidende bestuurslid was totaal verrast. nr iHfMii1uil' iw iiiiirm iiniiiuwiiiwiiiiii Mi1 uw w iiMiiiiFiiiniiiiiffiiiiirM j" door Rob Paardekam GOES - Het aantal evenementen op de Grote Markt in Goes was afgelo pen zomer uitzonderlijk hoog. Bur gemeester en wethouders kunnen zich daarom voorstellen dat omwo nenden hebben geklaagd. „Maar uiteindelijk is er niets onoirbaars gebeurd", zegt wethouder Jan de Pooter. Behalve de 'gewone' evenementen was er deze zomer ook nog de doorkomst van de Tour met alle bijbehorende activiteiten en het WK voetbal. Tijdens dat evene ment liet de horeca op de Markt enkele keren een dj draaien. De gemeente ontving veel klach ten. „Het was een uitzonderlijke zomer", erkent De Pooter. „Maar het was allemaal in lijn met ons be leid. Eén keer hebben onze contro leurs geconstateerd dat de geluids limiet werd overschreven. Het ge luid is toen meteen aangepast." Toch wil de wethouder de klach ten van omwonenden serieus ne men. Daarom gaat de gemeente be kijken of ér wat meer balans kan worden gevonden tussen de belan gen van de omwonenden en de wens van de gemeente om een bruisende binnenstad te hebben. „Maar het ligt niet voor de hand dat er veel gaat veranderen." HEINKENSZAND - Deeltijdwoningen zijn voor de gemeente Borsele ab soluut geen verrijking. Ze werken verpaupering in de hand, worden bewoond door mensen die geen band met hun dorp opbouwen en zijn een bedreiging voor de leef baarheid. Die conclusie trokken de aanwezi gen donderdag bij een discussie over de concept-woonvisie 2010- 2015 voor Borsele. Ook bij het huis vesten van arbeidsmigranten wer den kanttekeningen geplaatst. Het onderbrengen van alle migranten in één buurt is niet wenselijk, luid de de conclusie: dat kan een nega tieve invloed hebben op de leef baarheid. GOES - Elf koren en ensembles be volken zaterdag 2 oktober het cen trum van Goes tijdens het twee jaarlijkse Muziekfestival. De Culturele Raad Goes heeft voor het festival, dat in het teken staat van kamer- en wereldmu ziek, drie locaties in gebruik: De Grote of Maria Magdalenakerk, de rooms-katholieke Maria Magdale nakerk en de trouwzaal van het Stadhuis aan de Grote Markt. Van 10.45 tot 18.00 uur zijn er concer ten van vooral jonge semi-profes- sionals. Het programma is te vin den op www.goespromotie.nl. Valeriusstraat 15 Twee-onder-één kap woning met garage en flinke tuin Vraagprijs: 179.000,- k.k

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 117