261 zeeland Oordoppen en te veel Filiaalmanager achtervolgt winkeldieven door Goes PZC Borselse scholen zamelen 5429 voetstappen in Autocross met live Big Chief Sugar Donder Wateroverlast na wolkbreuk bestreden Lopen langs bunkers en kreken Mensendiek-week op de Bevelanden RINGBAAN-WEST Nieuwe knooppunt in de noordelijke verkeersader 2895 jaar getrouwd zaterdag 25 september 2010 'S-HEER ARENDSKERKE Aan de Oostweg in 's-Heer Arends- kerke wordt vandaag de zesde en laatste wedstrijd van de Zeelandbo kaal verreden. Om 12.00 uur begin nen de wedstrijden met onder meer de regio-, toerwagens- en ke verklasse. Na de prijsuitreiking speelt vanaf ongeveer 18.15 uur Big Chief Sugar Donder in de feest tent. Entree 6 euro p.p., kinderen tot en met 12 jaar gratis. HULST De Hulster brandweer moest don derdagavond op enkele plaatsen daadwerkelijk in actie komen om wateroverlast te bestrijden. De overlast ontstond vanaf 18.30 uur door een wolkbreuk waaruit op sommige plaatsen 40 millime ter water viel binnen een half uur tijd. Woningen aan de Paardenmarkt in Hulst kwamen onder water te staan en ook de Leeghwaterstaat stond blank. De brandweer verleen de assistentie bij Morres waar wa ter de winkel in kwam. WESTKAPELLE Wandelsportvereniging De Vrolij ke Tippelaars houdt vandaag met het Polderhuismuseum in Westka- pelle de wandeltocht Memoria Wal cheren 40-45. Gekozen kan worden uit de afstanden 7,15, 25 of 35 kilo meter. Start bij het museum. Wie 25 of 35 kilometer wil afleggen, kan weg tussen 9.00 en 10.00 uur. Voor de kortere afstanden kan worden gestart tot 12 uur. GOES De Mensactief-praktijken op de Be velanden en Walcheren staan van maandag tot en met vrijdag in het teken van de landelijke week van de oefentherapie.ter gelegenheid daarvan verstrekken therapeuten dan gratis houding- en beweegad- vies. Een oefentherapeut is een parame dicus die gespecialiseerd is in klachten die voortkomen uit ver keerd bewegen, een ongunstige houding en/of (spier-)spanning. Meer informatie: 0113-567194 of op www.mensactief.nl. GOES - Een 32-jarige man uit Vlis- singen is donderdag aangehouden nadat hij kleding uit een winkel aan de Klokstraat in Goes weg nam. Personeel zag omstreeks 13.00 uur de 32-jarige verdachte en een ande re man de winkel uitrennen ter wijl het alarm van de beveiligings poortjes afging. De filiaalmanager zette hierop de achtervolging in. Hij rende de mannen achterna door de binnenstad. Uiteindelijk hield hij de twee mannen staande aan de Korte Vorststraat. De 32-ja- rige verdachte gaf hierop een deel van de kleding terug. De filiaalma nager belde de politie en de twee Op 13 oktober verschijnt deze speciale bijlage. Wilt u hierin adverteren? Neem dan contact op met verkoopteam Zeeland T (0118) 43 40 70 E teamzeeland@bndestem-pzc.nl door Claudia Sondervan mannen zagen weer kans er van door te gaan. De filiaalmanager hervatte zijn achtervolging. De twee mannen splitsten zich ter hoogte van de Oostwal. De filiaal manager volgde één van de twee mannen tot in de Bocht van Gui nea. Hier werd hij echter bedreigd door de man die hij achtervolgde, waarop hij besloot te stoppen. De politie zocht verder in en rond het centrum van Goes. In de buurt van het station dook een man in de bosjes toen hij de agen ten opmerkte. Dit bleek de 32-jari- ge Vlissinger te zijn. Hij werd aan gehouden. De andere verdachte werd niet meer gevonden. De één moet zijn ze nuwen in bedwang houden door er voor al niet over te spre ken, de ander stopt welgemoed de oordoppen in voor een ongestoorde nachtrust en ver baast zich over het tempo waarin de nieuwste rotonde van Goes vorm krijgt. En de Praxis merkt dat er weer meer winkelkarren over de fietspaden uit zicht ver dwijnen. Omdat autovervoer van spullen naar de Goese Polder nu wat omslachtig is, met de omlei ding over Wilhelminadorp. De 'rotonde van tien dagen' aan de Ringbaan-West in Goes beroert de gemoederen. Dinsdagmorgen 09.00 uur moet de noordelijke ver keersader van Goes van stremmin gen ontdaan zijn. Dan moet de uit voerder de klus klaar hebben, na 24 uur per etmaal doorgewerkt te hebben. Molenbewoner Boonman heeft er vertrouwen in. Hij is verbaasd over de snelheid aannemer BAM Wegenbouw het project aanpakt. „Het schiet zeer goed op. Ze gaan daar iets fraais maken. Maar het geeft gewoon herrie. En nog meer voor de mensen die er dichter te genaan wonen. Ik heb oordoppen gekocht. Het is de enige remedie te gen het lawaai 's nachts. En het werkt perfect." De overlast door de omleidingen vindt hij meeval len. „Ik vind het wel gezellig. Je ziet veel meer fietsers door de straat. Zelf heb ik er weinig hinder van. En het is straks weer voorbij." Boonman's laconieke houding staat haaks op de beleving van de bewoners aan de andere zijde van het kruispunt, aan de Troelstra- laan. Daar wil niemand met naam Foto: Het lommer rondom de voor malige kruising Ringbaan West/- Westerstraat/Troelstralaan is goed deels verdwenen, alsook het oude hollebollige weitje naast het perceel van Martinus Suurland (linksonder). De nieuwe tunnelbak voor fietsers en voetgangers, in het hart van de foto, krijgt al vorm. De werken ver oorzaken grote omlopen voor het verkeer rondom de nieuwe rotonde in Goes. foto AeroLinphoto een toenaam reageren. „Te emotio neel", zeggen zeker drie bewoners. Wethouder Loes Meeuwisse zucht. Ze weet dat de reconstruc tie van het kruispunt tot 'onder- tunnelde keerlus' pijn oplevert bij enkele aanwonenden ten bate van het algemeen belang. Meeuwisse was er donderdag nog op werkbe zoek. Het project van bijna twee mil joen euro toont nu op zijn lelijkst, weet ze. „Het is woest, kaal, onaf We hebben twee informatieavon den gehouden, waarvan één nog recent. Er zijn plantekeningen ge maakt van hoe het wordt, maar het is voor sommige mensen moei lijk die tekeningen te lezen. Het blijft zo abstract. Ik heb weer nog met de onwonenden en de project leider gesproken. We zoeken oplos singen om het leed te verzachten. De mensen kunnen grond huren 'S-HEERENHOEK - Borselse echtparen die dit jaar 50, 55, 60 of 65 jaar ge trouwd zijn, zijn gisteren vergast op een feestmiddag in De Jeugdhoeve in 's-Heerenhoek. Vierenvijftig van de 99 stellen gaven gehoor aan de invitat- tie: 29 stellen zijn 50 jaar getrouwd, twaalf 55 jaar, twaalf 60 jaar en één paar 65 jaar. Samen goed voor 2895 jaar huwelijksgeluk, foto Izaak Verkeste HEINKENSZAND - Leerlingen van ne gen Borselse basisscholen hebben samen in de Europese Mobiliteits- week (13 tot 19 september) 5429 Groene Voetstappen verzameld. Dat deden zij door op een milieu vriendelijke manier naar school te komen, bijvoorbeeld lopend of op de fiets. Voor elke heen- en terug reis kregen de leerlingen een Groe ne Voetstapsticker, die ze in een boekje konden plakken. De voetstappen worden op 29 no vember in Mexico aangeboden aan de Klimaattop van de Verenigde Naties. Groene Voetstappen is een initiatief van Het Klimaatverbond, een vereniging van ruim 150 lagere overheden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 116