sport 137 wordt hard getraind Kloetinge speelt in Ede op kunstgras tegen DTS Van der Sluis lenigt de nood bij Dauwendaele Dd CF CÖD Doelpuntenfestival zaalvoetbalcompetitie Turnster Masela haakt af voor WK Schakers verslaan Spanje op Olympiade Titelverdediger deelt eerste tik uit Stuur uw foto's Voorspel winnaar en Reijngoudt loopt naar album PZC winnares marathon honderdste marathon terug naar Zeeland om mee te doen aan de Ladiesrun Toegankelijkheid bushaltes verbeterd zaterdag 25 september 2010 TERNEUZEN Ook op de tweede speeldag in de tweede klasse van het zaalvoetbal rayon Midden-Zeeuws-Vlaanderen vielen de doelpunten als rijpe appe len. Werd op de eerste speeldag 84 keer gescoord, dit keer kwam het aantal doelpunten - verdeeld over acht wedstrijden - precies op hon derd uit. Het doelpuntrijkst waren de duels tussen HKC/Topvorm en- Smit Sportprijzen (5-12) en Marine Servide en Flux Electro (8-9). Aan de leiding gaat Ari Vermeulen met zes punten en een doelsaldo van 26-0. ROTTERDAM Wyomi Masela moet de wereld kampioenschappen turnen in Rot terdam aan zich voorbij laten gaan. De 16-jarige turnster uit Hengelo liep deze week tijdens de training op de brug met ongelijke liggers een elleboogblessure op. „Het afha ken van Wyomi is een behoorlijke aderlating voor het team", zo liet technisch directeur Hans Gootjes van de KNGU gisteren weten. Het uitvallen van Masela is de tweede tegenvaller voor het Neder landse turnteam. Mayra Kroonen haakte eerder al af. CHANTY MANSISK De Nederlandse schakers hebben ook hun vierde wedstrijd op de Olympiade in Chanty Mansisk ge wonnen. De equipe versloeg Span je met 3-1. Loek van Wely boekte een knappe zege op Alexei Shirov, waarna Daniel Stellwagen in de vierde partij het karwei afmaakte door Jordi Magem te verslaan, lan Smeets en Anish Giri waren remi se overeengekomen met hun tegen stander. De vrouwenploeg verloor met 1,5 - 2,5 van Italië. HULST Op de tweede speeldag van de Hulster bedrijfsvolleybalcompeti- tie deelden de vrouwen van Nota ris Stolker een eerste tik uit aan Za- man Sport. Stolker versloeg zijn be langrijkste concurrent in de strijd om de eerste plaats met 2-1: 25-17, 21-25 en 25-19. Van Waterschoot nes telde zich voorlopig op de tweede plaats door een 3-0-overwinning op RAHE Buigwerken. Bij de mannen waren Party Max en Athanatos beide goed voor 4-0. door Jan Dagevos KLOETINGE - Kloetinge ging vorige week dan wel onderuit tegen Xer- xesDZB (0-1), het spel was bemoe digend. En dus reist de Bevelandse hoofdklasser vandaag met een goed gevoel af naar Ede, waar DTS'35 de tegenstander is. „Ik heb er goede moed op", zegt trainer Cees Houtepen. „We heb ben nu na drie wedstrijden drie punten, maar als we zo blijven spe len, gaan we meer punten pakken. Daar ben ik van overtuigd." DTS'35 bewerkstelligde het afgelo pen voetbalseizoen net als Kloetin ge via de nacompetitie promotie naar de hoofdklasse. „Het is een jonge ploeg", weet Hoütepen. DTS werkt de wedstrijden op sportpark Inschoten af op kunst gras. Kloetinge heeft zelf ook de beschikking over een kunstgras veld, maar dat wordt door de hoofdmacht zo af en toe voor trai ningen en een enkele oefenwed strijd gebruikt. Houtepen: „We hebben deze week ook niet op kunstgras getraind. Die ene keer maakt niet uit." Kloetinge moet het in Ede stellen zonder Mervin Niemantsverdriet. De snelle aanvaller heeft toch weer last gekregen van zijn schou derblessure. Marianne Lako aan het werk in Haïti. foto PZC het hele plaatje gaat kijken, word je alleen maar heel verdrietig." Na 11 oktober gaat het in gezwin de spoed terug naar Haïti. Marian ne en René Lako hebben gepland dat ze er tot eind volgend jaar blij ven. De Kustmarathon van 2011 wordt dus een moeilijk verhaal, maar wie weet hoort die van 2012 - de tiende editie - tot de mogelijk heden. Of het pijn doet dat ze hier maar zo kort kunnen blijven? „Ach, we zijn al sinds 1980 weg uit Neder land. De wereld is ons huis gewor den. We missen alleen onze fami lie en vrienden, en de kerk. En het strand en de duinen. Daar moet ik vaak aan denken als ik hier 's mor gens om zes uur loop te ploeteren in de heuvels." voor meer informatie zie www.lakomission.org MIDDELBURG MIDDELBURG MIDDELBURG Gaat u volgend weekeinde naar één van de evenementen in het Kustmarathonweekeinde kijken en neemt u uw fototoestel mee? Dan kunt u uw foto's plaatsen in het fo toalbum van de PZC. Eind volgende week wordt het al bum geopend. Het is te vinden on der www.pzc.nl/foto en staat daar in de lijst onder Kustmarathon 2010. Net als vorig jaar organiseert de PZC een Kustmarathon-prijsvraag. U wordt gevraagd de mannelijke en vrouwelijke winnaar van de hardloopmarathon te voorspellen. Voor de winnaar is een waardebon beschikbaar. Iedere deelnemer mag slechts één voorspelling insturen. U kunt mailen naar kustmarathon@pzc.nl Insturen kan tot zaterdag 2 oktober 12.00 uur. Voor Terneuzenaar Rinus Reijn goudt is de achtste editie van de Zeeuwse Kustmarathon een heel bijzondere. Voor de 51-jarige Zeeuws-Vlaming is het precies zijn honderdste marathon. Reijngoudts eerste marathon was er een in 1987, in Oost-Zeeuws- Vlaanderen van de SV Aloy. Hij miste nog geen enkele Kustmara thon. MIDDELBURG - Voetbalvereniging FC Dauwendaele heeft na een in tensieve zoektocht voorlopig een vervanger gevonden voor de opge stapte Adriaan Nieuwenhuijse. Kees van der Sluis gaat vanaf vol gende week dinsdag aan de slag bij de zaterdag-eersteklasser. Het bestuur van de Middelburgse club. benadrukt dat het om een voorlopige oplossing gaat. Van der Sluis is niet in het bezit van de ver eiste papieren (Uefa A) en dus moet er dispensatie aangevraagd worden bij de voetbalbond. FC Dauwendaele benaderde afgelo pen weken tal van trainers (Kees Zwamborn, Michel Leonhart, Roy Hendriksen) die wel over het ver eiste diploma beschikken, maar ze bleken om uiteenlopende redenen niet haalbaar. Ook Paul Telussa was in beeld, maar hij zegde we gens gezondheidsredenen af. De Middelburgse club klopte uit eindelijk aan bij Van der Sluis, die momenteel geen club heeft en ook nog eens in de buurt van de vere niging woont. „We zitten in een lastige situatie", zegt bestuurslid Gerrie van Wijngaarden. „Kees gaat ons nu voorlopig helpen. Een verzoek tot dispensatie is inmid dels ingediend. Hij heeft ervaring op een hoog niveau en is iemand die ons van dienst wil zijn." Van der Sluis was tot het eind van het vorig seizoen trainer van Goes. Daarvoor was hij onder meer oe- fenmeester bij Zeelandia Middel burg, Patrijzen, 's-Heer Arendsker- ke, RCS en Walcheren. FC Dauwendaele had een nieuwe trainer nodig, omdat Adriaan Nieu wenhuijse na de eerste competitie wedstrijd al opstapte. Sindsdien neemt assistent Willem de Keu- ning de honneurs waar. De Provincie Zeeland heeft in samenwerking met de wegbeheerders in Zeeland het Halteplan Toegankelijkheid opgesteld. Het openbaar vervoer is immers pas echt openbaar als het voor iedereen toegankelijk is. Ook mensen met een functiebeperking, reizigers met een kinderwagen of veel bagage behoren hiertoe. De N.V. Westerscheldetunnel laat beide bushaltes op het Tolplein aanpassen. De haltes krijgen nieuwe markering, zodat iedereen de looproute naar de bushalte gemakkelijk kan vinden. Daarnaast wordt de hoogte van de stoeprand aangepast. Aan het eind van dit jaar worden beide bus haltes ook voorzien van displays met de actuele vertrektijden van de bus. De voorbereiding hiervoor wordt nu al getroffen. De werkzaamheden starten op maandag 27 september en duren ongeveer vier weken. De huidige bushaltes worden daarom tijdelijk enkele meters verlegd. Onze excuses voor het ongemak. Dit project wordt mede mogelijk gemaakt door subsidie van de Provincie Zeeland. Wilt u meer informatie? I U INI E I— Bel de Klantenservice W ESTERSCHELDE vanuit Nederland: 0900-2358866 0,05/min.) - vanuit België: 0031-113-232844 of stuur een e-mail naar info@westerscheldetunnel.nl www. westerscheldetunnelnl teletekstpagina 444 van Omroep Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 113