io I buitenland EU moet de koe bij de 'Iedere minuut kon een steen Computerworm gezien als cyberaanval op Iran Sri Lanka spectaculaire heropening. en q 'Geen aanwijzing dat Tanja is omgekomen' Dodental door tyfoon Fanapi blijft stijgen Kinderporno in Duitse gevangenis gevonden Postduif ontvangt postuum eremedaille feliciteren ".'w' met de DEFENSIE Lidstaten kunnen flink besparen als legers intensiever gaan Iran wil VN-onderzoek naar 11 september Sloppenwijk gaat in vlammen op zaterdag 25 september 2010 ■'W'.-t'-Z 9 dagen, incl. vlucht en hotel, logies/ontbijt, vertrek t/m dec 201r Nu: Extra korting BOGOTA Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft geen aanwijzingen dat de Nederlandse Tanja Nijmeijer is omgekomen bij de aanval van het Colombiaanse leger op de guerrilla beweging Fare. De meeste licha men van de omgekomen strijders zijn geïdentificeerd. Het ministerie heeft geen aanwijzingen dat Nijme ijer daarbij is. Over de vraag of de Nederlandse tijdens de legeractie ter plekke was, doen veel tegenstrij dige berichten de ronde. Daardoor valt daarover nog niets te zeggen. GUANGZHOU Het aantal doden door de tyfoon Fanapi in China is opgelopen tot ze ventig. Zeker 65 mensen worden nog vermist.Bijna honderdduizend mensen zijn de afgelopen dagen geëvacueerd. Dat meldde het Chi nese staatspersbureau Xinhua giste ren. Fanapi is de krachtigste tyfoon van dit jaar in China. BERLIJN In een gevangenis in Berlijn heb ben cipiers kinderporno gevonden op de telefoon van een gevangene. Dat meldde een Duitse krant giste ren. Volgens de krant staan er dui zenden foto's op de telefoon van de man, die veroordeeld is voor seksueel misbruik. De telefoon is in beslag genomen en de gevange ne moet zich voor de rechter ver antwoorden. BELFAST LONDEN - Een agressieve computer worm, de Stuxnet, is mogelijk spe ciaal gelanceerd om Iraanse doelen aan te vallen zoals kerncentrales en waterzuiveringsinstallaties. Dit be richtte de Engelse krant Daily Tele graph gisteren. „Met Stuxnet zijn er de afgelopen maanden veel meer infecties in Iran opgedoken. Daarom denken we dat het is ont worpen en gericht tegen dat land", zei Liam O'Murchu van de compu terbeveiligers van Symantec. Stux net is gecompliceerd en richt zich op Siemens software voor indus triële computersystemen. Het is volgens sommige waarnemers de eerste 'worm' die zich ten doel stelt de werkelijkheid aangrijpend te ver anderen. Zo verzamelt Stuxnet geen informatie, maar nestelt het zich in de software van het doelwit en wacht af om op een gegeven ogenblik de programma's te herpro grammeren en het doelwit nieuwe instructies te laten uitvoeren. uinny veel woonplezier SAO PAULO - Een enorme brand dan driehonderd huizen verwoest, vuur te blussen in een poging hun heeft gisteren in een sloppenwijk in De bewoners van de wijk Real Par- woningen te redden, vaak niet meer de Braziliaanse stad Sao Paulo meer que probeerden uit alle macht het dan hutjes. door onze correspondent Hans de Bruijn CENT - De EU-landen zeggen al ja ren dat zij ook militair nauwer wil len samenwerken. Het wordt tijd die voornemens in concrete daden om te zetten. De lidstaten voeren samen al operaties uit, zoals tegen de piraterij op zee en in Tsjaad, maar vooral bij de aanschaf en het 'poolen' van materieel kan nog veel meer samen worden gedaan. In deze tijd van bezuinigingen is die noodzaak groter dan ooit. Dat zei minister Eimert van Middel koop (Defensie) gisteren na over leg met zijn EU-collega's in Gent. „En dat betekent helemaal niet dat er een Europees leger moet ko men", aldus de demissionaire be windsman. Ondanks de financiële noodzaak aarzelen veel hoofdste den nog steeds om een deel van de soevereiniteit over hun leger met de Europese partners te delen. De minister opende op verzoek van zijn Belgische collega en voor zitter Pieter De Crem, het EU-be- raad met de oproep te stoppen 1 NEW YORK De Iraanse president Mahmoud Ahmadinejad blijft de gemoederen bezighouden op de Algemene Ver gadering van de Verenigde Naties. Hij riep de VN gisteren op onder zoek doen naar de terreuraansla gen van 11 september 2001. Donder dag had Ahmadinejad al gesugge reerd dat de Amerikaanse regering achter de terreuraanslagen zat. Postduif Paddy is gisteren pos tuum geëerd voor zijn moed tij dens de geallieerde invasie in Nor- mandië in juni 1944. Paddy was in dienst van de Britse luchtmacht en bereikte als eerste duif Engeland met een gecodeerde boodschap van het front. Hij ontving de die- renvariant van het 'Victoria Cross'. Mijnwerkers worden in een red dingscapsule boven de grond ge haald in Lengede. foto AP Bijna vijftig jaar geleden vond in het Duitse Lengede een mijnongeluk plaats zo als nu in Chili. Adolf Herbst werd na veertien dagen ge red, maar kampt nog altijd met de psychische gevolgen. „De duisternis vergeet je nooit." door onze correspondent Oene van der Wal LENGENDE - „De grootste kwelling waren de vier dagen dat we op on ze redding moesten wachten", zegt Adolf Herbst (67). Hij beleefde in 1963 wat 33 Chileen se mijnwerkers nu moeten door maken: gevangen zitten in een in gestorte mijn, wachtend op hulp. Twee weken zaten Herbst en zijn collega's in doodsangst. „We zijn tien dagen lang dood gewaand, toen zijn we weer tot leven ge wekt." Herbst ziet zijn redding, die de geschiedenis inging als het 'Wonder van Lengede', als zijn tweede geboorte. In het anders zo rustige mijnwer kersdorpje Lengede (Neder-Sak- sen) stort op 24 oktober 1963 een waterzuiveringsbekken in. Bijna 500.000 kubieke meter water, aar de en puin overstroomt de ijzer ertsmijn 'Mathilde'. Van de 129 mijnwerkers sterven er 29. 89 we ten zich te redden, maar 11 man zit ten opgesloten, onder wie Herbst. Met tien collega's zit hij vast in een mijngang, op bijna zestig me ter diepte. Het is nat, licht is er niet. En terwijl de Chilenen het bij meer dan dertig graden moe ten zien uit te houden, zit Herbst bij zeven graden te kleumen. 9 dagen, incl. vlucht en hotel, logies/ontbijt, vertrek t/m dec 20AP Nu: Extra korting nu: Op Op!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 10