teeland 127 Rouwzorg 0114 viert jubileum Duitse nachtjager prijs Hulst loopt risico's met onduidelijk grondbeleid ■rifpiEPPiil Nassaubolwerk Hulst afgesloten Open huis jeugdateliers Toonbeeld Mini-symposium duurzaamheid r AANNEMINGSBEDRIJF NIEUWBOUW VERBOUW ONDERHOUD REPARATIE KUNSTSTOF RAMEN EN DEUREN ALUMINIUM R AMEN-ROLLUIKEN-ZON WERING heroal 6^)mado' VEKA (ompitini in Alu zonwering www.haers.net Tel. 0115-491282 door Harold de Puysseleijr hulst - De gemeente Hulst loopt risico's met grondtransacties, om dat er geen goed beleid voor is vast gelegd. Wat er met eventuele win sten of verliezen moet gebeuren, is bijvoorbeeld onduidelijk. De reken kamercommissie in Hulst oordeelt op basis van recent onderzoek dat dit moet veranderen. Om zichzelf te beschermen tegen financiële te genvallers moet Hulst een helder grondbeleid maken. Voorzitter Michaël Bakker van de commissie presenteerde deze be vindingen donderdagavond in de gemeenteraad. Volgens de rekenka mercommissie is het grondbeleid voor de gemeente 'van wezenlijk maatschappelijk belang'. Boven dien gaan er substantiële bedragen in om waaraan afhankelijk van de omstandigheden ook risico's ver bonden kunnen zijn. „Daarom is het noodzakelijk dat het grondbe leid op een adequate, structurele wijze wordt vormgegeven en geor ganiseerd." Het college van B en W neemt de aanbevelingen van de rekenkamer commissie ter harte. De rekenka mercommissie zelf is nog niet ge rustgesteld, omdat het college in het midden laat wat er daadwerke lijk gaat gebeuren. hulst - Het Nassaubolwerk in Hulst is van maandag 27 septem ber tot en met vrijdag 1 oktober af gesloten voor het verkeer. De af sluiting houdt verband met de her inrichting van het Houtenkwartier en een deel van de Minderbroe dersstraat te Hulst. Daar wordt de komende week de kruising van de Minderbroederstraat met het Nas saubolwerk herbestraat. zaterdag 25 september 2010 z Leden van de stuurgroep Rouwzorg 0114 tijdens een bijeenkomst in de Hulster pastorie. foto Peter Nicolai door Harold de Puysseleijr HULST - Natuurlijk is er het gemis en verdriet na het overlijden van een dierbare. Toch zijn bijeenkom sten van de rouwgroep Rouwzorg 0114 in Hulst 'geen overwegend zwaar en triestig gebeuren', zegt Maggie Sandkuyl, vanaf het begin betrokken bij de groep. Rouwzorg 0114 bestaat tien jaar en viert dat jubileum vrijdag 1 okto ber met een samenkomst in de Blaauwe Hoeve in Hulst. „Vergis je niet. Wij lachen ook heel wat af tijdens onze bijeen komsten en maken plezier", vult stuurgroeplid Fien Martinet uit Koewacht aan. Zij verloor een aan tal jaren geleden een kind en noemt zichzelf'ervaringsdeskundi ge' „Los van het gemis en het ver driet zijn er ook een heleboel goe de gevoelens. Die goede herinne ringen vormen de basis om zelf verder te kunnen gaan met je le ven." De groep is ontstaan binnen de ka tholieke gemeenschap in Oost- Zeeuws-Vlaanderen. Pastoraal wer ker Cees van Geloof was in Kloos- terzande betrokken bij een zelf hulpgroep voor wat toen nog 'rouwverwerking; werd genoemd. „Die term gebruiken we niet meer omdat hij erg gevoelig ligt", aldus Sandkuyl. „Dingen verwerk je, mensen niet. Het is belangrijk om dat goed te benoemen. Er is geen eindpunt aan rouw. Het is een con stante beweging tussen herstel en verlies, tussen loslaten en verbin den." Rouwzorg 0114 begeleidde in haar bestaan alles bij elkaar ruim 150 rouwenden. Dat gebeurt jaarlijks in twee tot drie groepen met elk tien deelnemers. „De een tekent, de ander borduurt. Sommigen ne men ook wel eens een foto mee." Deelname staat niet alleen open voor mensen die kerkelijk gebon den zijn. 'Her-inneren' is het thema van de jubileumsamenkomst. Vanaf 19.00 uur zijn er onder meer toespraken door burgemeester Mulder van Hulst, voorzitter Stan Bosman van de Inter Parochiële Vereniging en dominee Overduin. terneuzen - Cultuurhuis Toon beeld gooit woensdagmiddag de deuren open voor alle kinderen van vijf tot dertien jaar. Jeugdate liers zijn die dag te bezoeken vanaf 14.00 uur. De bezoekers kunnen kennis ma ken met cursussen: filmen; teke nen, schilderen en grafiek; ruimte lijk werken; en toneel. Ook wordt er een speciale snuffelcursus mu ziek en beeld aangeboden. Toon beeld is aan de Bellamystraat 26a in Terneuzen gevestigd. croede - Werkgroep Duurzaam heid Groede houdt woensdag in de Grote Kerk in Groede een mini symposium over duurzaamheid in Zeeuws-Vlaanderen. Sprekers zijn: voorzitter Regio-or gaan Energietransitie ir. Theo Wal- thie, Zeeuws-Vlaams ondernemer Guust van Liere (over 'energietran- satie en de kansen voor midden- en kleinbedrijf), landbouwexpert ir. Gijsbrecht Gunter (over 'biomas saverwerking in Zeeuws-Vlaande ren'), gedeputeerde Marten Wiers- ma en Jan Ducaat (over 'mogelijk heden in Groede'). Het mini-symposium begint om 20.00 uur. Aanmelden kan bij de werkgroep in Groede, via e-mail duurzaamgroede@gmail.com, 0117- 372363 of 06-51204283. volle glorie, foto vereniging BAHAAT in Zaamslag vierden voor het eerste foto Mark Neelemans Bf 110 is vrijgekomen bij graafwerkzaamheden in de polder bij Boekhoute. foto Peter Nicolai Kenmerkend voor de jager waren de radarsprieten. foto vereniging BAHAAT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 107