in Pakistan energie buitenland 19 ABSOLUTE BODEMPRIJS Peugeot Expert vanaf 14.995,- Wat is üw Straten Parijs bevolkt met bijna miljoen stakers Ii_ Helft Roemenen wil communisme terug Polen krijgt meer dossiers over Katyn oorlog Afghanistan Schadevergoeding van Duitse bisschoppen Slappe lach minister hit op Youtube Test uzelf en maak kans op een weekend Parijs! BOEKAREST Bijna de helft van de Roemenen vindt dat zij er beter aan toe waren toen de stalinistische dictator Nico- lae Ceausescu hun land bestuurde. Slechts een kwart vindt dat het er nu beter is. Dat blijkt uit een giste ren gepubliceerde peiling. Het land is zwaar getroffen door de econo mische crisis. Zo zijn de salarissen van de ambtenaren onlangs met een kwart teruggebracht. Ceauses cu bestuurde Roemenië sinds 1965. Hij werd op eerste kerstdag 1989 geëxecuteerd na een opstand. MOSKOU Rusland heeft Polen twintig nieu we dossiers gegeven van een onder zoek naar de massamoord op onge veer twintigduizend Poolse militai ren en prominente burgers in Ka tyn, in West-Rusland, in 1940. De Poolse gezant in Rusland zei dat de nieuwe dossiers bewijzen dat Mos kou niet langer informatie over Ka tyn achterhoudt. „Voorheen had den we de indruk dat deze twintig dossiers geheim moesten blijven", aldus de diplomaat. In mei werden al 67 dossiers overgedragen. boek Obama's Wars (De oorlogen van Obama). Daaruit blijkt dat de inzet van de CIA-commando's van cruciaal belang is voor het be vechten van Al Qaida in het ge bied. Woordward sprak met alle hoofd rolspelers rond de oorlog in Afgha nistan, ook met bronnen die op de hoogte zijn van de geheime opera ties. De journalist sprak zelfs met president Barack Obama. Uit het boek blijkt dat de Amerikaanse re gering diep verdeeld is over de aan pak van de oorlog in Afghanistan. Obama stuurde vorig jaar dertig duizend extra soldaten. Een beslis sing waar adviseurs van de presi dent, oud-generaals die Obama om zich heen heeft verzameld, het niet mee eens waren. Obama, bang de steun van zijn Democrati sche partij en van het Amerikaan se volk te verliezen, bleef hameren op een 'exit strategy'. Hij wil niet 'nog tien jaar' bij Afghanistan be trokken blijven. Het Witte Huis wil niet reageren op het boek - 'Wij doen niet aan boekrecensies' - maar bestrijdt de inhoud van Obama's Wars niet. Bob Woodward (67) werd in 1974 als journalist van The Washington Post samen met zijn collega Carl Bernstein beroemd door de ont hulling van het Watergateschan- daal, dat leidde tot het aftreden van president Richard Nixon. FULDA De Duitse bisschoppen komen vol gende week met een voorstel voor een schadevergoeding voor men sen die slachtoffer van seksueel misbruik door een kerkelijke mede werker zijn geworden. Dat heeft de voorzitter van de Duitse bisschop penconferentie, aartsbisschop Ro bert Zollitsch, gisteren tijdens de najaarsbijeenkomst van de confe rentie gezegd. BERN De Zwitserse minister van Finan ciën Hans-Rudolf Merz is een hit op Youtube. Hij kreeg de slappe lach terwijl hij een antwoord op Kamervragen voorlas in de Natio- nalrat, de Tweede Kamer van het alpenland. Het door een ambte naar geschreven stuk stond vol af kortingen, bijzinnen, paragrafen en cijfers. Merz gaf later toe dat hij niet wist wat hij voorlas. PARIJS - Bijna een miljoen Franse stakers zijn gisteren voor de twee de keer binnen een maand de straat opgegaan om te protesteren tegen de plannen van president Ni colas Sarkozy om de pensioenleef tijd te verhogen. Dat heeft de Fran se overheid bekendgemaakt. De Franse politie schatte het aan tal betogers op 997.000. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken waren dit er minder dan tij dens de staking van 7 september. De betogers zijn boos omdat de re gering de pensioenleeftijd wil op trekken van 60 naar 62 jaar in 2018. In heel Frankrijk vonden 231 verscheidene demonstraties plaats. Heeft u spaarlampen en wast u op lage temperaturen? Denkt u dat u al aardig op wég bent met energiebesparing? De gemiddelde energiescore van de Nederlander is 65 van de 100 punten. Hoeveel punten haalt u? Check uw energiescore met de EnergieBèspaarWijzer. /k milieu 40 centraaf Vul de test in op www.milieucentraal.nl/energiebespaarwijzer want u kunt meer doen dan a denkt! vrijdag 24 september 2010 Standaard 3 jaar garantie via Peugeot Optiway Pro Basis vanaf 4,9% financial lease peug eot numumToTAL www.peugGot.nl ZEER SCHERPE VANAFPRIJZEN OP PEUGEOT BEDRIJFSAUTO'S Lager kunnen ze niet, de prijzen voor de Pedgeot Bipp'er, de Partner, de Expert en de Boxer Zo laag, dat we wel van- absolute bodemprijzen kunnen spreken. Tel daarbij de standaard garantie van 3 jaar via Peugeot Optiway Pro Basis en een financial leasetarief vanaf 4,9% en u begrijpt waarom deze aanbiedingen een bezoek aan peugeot.nl meer dan waard zijn. Of kom snel langs bij de Peugeot-dealer. Ti PEUGEOT Export PEUGEOT MOTION MQTiON Genoemde vanof prijzen zijn excl. btw, bpm, kosten rijklaar maken, verwijde ringsbijdrage en leges. Bij elke bedrijfsauto standaard Optiway Pro Basis met 3jaar(i.p.v. 2 jaar) of 100 000 km garantie. Wijzigingen voorbehouden Vraag uw dealer naar de voorwaarden of kijk op www.peugeot.nl ghaanse Nationale Leger. Achter hen wachten hun mannnelijke collega's, die al eerder afstudeerden. foto Cemunu Amarasinghe/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 9