241 zeeland Antwerpen krijgt toch extra BEGRIP ASK Jonge moeders samen Borsele moet bij krimp creatief durven denken BAAS MET NOMINEER UW BAAS! Leerlingen krijgen les over Roosevelt LANGE WAPPER Knoop doorgehakt over oplossen fileprobleem, maar race nog niet gelopen ZEEUWSE 2010 vrijdag 24 september 2010 OUD-VOSSEMEER - Leerlingen uit groep zes van de drie basisscholen in Oud-Vossemeer krijgen begin november speciale geschiedenisles sen over de relatie van Oud-Vosse- meer met de familie Roosevelt. De stichting Oud-Vossemeer 600 jaar heeft hiervoor speciale lespak ketten laten samenstellen. Daar mee komt ze tegemoet aan één van de doelstellingen die werden uitgesproken bij de oprichting: iets tastbaars nalaten. De lespakketten kunnen ook in de komende jaren worden gebruikt. De lessen worden elk jaar rond 3 november gegeven aan groep zes. Op die datum werd in 1410 de op richtingsakte van Oud-Vossemeer ondertekend. Dit jaar sluiten de kinderen hun minicursus Roose velt af met een bezoekje aan het Ambachtsherenhuis. GOES - Maatschappelijk werk in Goes begint zaterdag 2 oktober een jonge moedergroep in het SM- WO-jeugdcentrum aan de Joseph Lunslaan in Goes. De bijeenkomsten, elke eerste za terdag van de maand van 11.00 tot 13.00 uur, kunnen jonge en aan staande moeders tot 23 jaar elkaar ontmoeten en specifieke informa tie krijgen over alles waarmee ze te maken krijgen. De eerste bijeenkomst, zaterdag 2 oktober, gaat over geld. Waar heb je recht op, kun je studeren, en wat kost kinderopvang? In novem ber gaat het over beauty en in de cember is het Sinterklaasfeest. Tijdens de bijeenkomsten kunnen jonge moeders altijd vragen stellen die buiten het thema vallen. Voor de kinderen is oppas geregeld en wie een uitkering heeft, kan via de consulent reiskostenvergoeding re gelen. Moeders kunnen gewoon binnen lopen maar aanmelden kan ook. In dat moet een mailtje worden ge stuurd naar m.copper@smwo.nl. door Harold de Puysseleijr ANTWERPEN - Na vijftien jaar heb ben de Vlaamse overheden einde lijk de knoop doorgehakt over de oplossing voor het fileprobleem rond Antwerpen. Gekozen is voor de aanleg van tunnels om de Ant werpse Ring aan de noordzijde van de stad te ontsluiten en zo de Ring rond te maken. De bouw van de veelbesproken brug met de naam Lange Wapper is daarmee van de baan. Het be sluit viel woensdagavond na een dag overleg tussen Vlaamse minis ters, de Antwerpse burgemeester Patrick Janssens en havenschepen Marc Van Peel. Dat gekozen is voor een tunnel was feitelijk geen verrassing. De hoogte van de meer prijs - de tunnel is 352 miljoen eu ro duurder - en wie voor die kos ten op zou draaien, waren echter nog voer voor stevige discussies. De doorbraak kwam na een extra vergadering van het schepencolle ge in Antwerpen, dat in meerder heid instemde met de voorgelegde oplossing. Het zogenoemde dos sier Oosterweelverbinding kende een moeizame geschiedenis. Wat dat betreft deed de brug zijn naam in meer dan één opzicht eer aan; de Lange Wapper was niet alleen een mythologische reus, maar ook een kwelgeest, die de straten van Antwerpen onveilig maakte. Oor spronkelijk lag er zelfs een ont werp met een brug over de Schel de én een brug over het havenge bied, maar van die eerste brug werd al snel afgezien met oog op de scheepvaart. Actiegroepen trokken vervolgens ten strijde tegen de bouw van de futuristische dubbeldeks brug over het Straatsburgdok. Uiteindelijk keerde ook de bevolking zich daar vorig jaar tegen in een referen dum. De Oosterweelverbinding verbindt de Expressweg ter hoogte van Sint Anna op Linkeroever met een toltunnel onder de Schelde en vervolgens via een tweede tunnel onder het Straatsburgdok met de Antwerpse Ring ter hoogte van Merksem. De Lange Wapper was aanvankelijk voorzien om het noordelijk havengebied te over bruggen. Het doel van deze route is de be reikbaarheid van de stad en de ha ven fors te verbeteren. Daarnaast Heeft uw baas begripvoor werkende mantelzorgers? Dan verdient uw baas een pluim. www.klaverbladzeeland.nl De tunnels (zie inzet) moeten leiden tot een einde aan de dagelijkse filevorming op de Ring rond Antwerpen. hoopt de Vlaamse Regering dat de verbinding én de verbreding van de Ring een einde maakt aan de fi les op de Ring en het sluipverkeer door de stad. Gekoppeld aan het Oosterweel- project is een vrachtwagen verbod in de Kennedytunnel om de capaciteit van deze tunnel te verhogen en een verplicht gebruik van dé Oosterweelverbinding voor zwaar verkeer. De stad Antwerpen en de Antwerpse haven draaien MMHIHBMBHnMHHMai op voor de extra kosten. Die wor den volgens de Vlaamse minis ter-president Kris Peeters echter ge compenseerd. „De gebruiker van het nieuwe tracé zorgt uiteindelijk voor de financiering via tolheffing. De Antwerpenaar zal niet moeten opdraaien voor de extra kosten", al dus Peeters. Het totale prijskaartje dat aan de Oosterweelverbinding hangt, bedraagt 3,2 miljard euro. Er komt ook een tunnel vanaf de E313 in Wommelgem naar de E19 in Wilrijk. Zeventig miljoen euro wordt gewon nen doordat het Mexico-eiland aan het Eilandje kan worden ontwik keld. Dat zou niet zo zijn met de Lange Wapper, die over het gebied zou lopen. Ter hoogte van het Sport paleis wordt een nieuw plein aange legd. Ook komen er aanpassingen aan het viaduct van Merksem om de leefbaarheid te verbeteren. De Vlaamse regering gaat ervan uit dat in 2015 met de bouw begonnen kan worden. De tunnels moeten in 2021 klaar zijn. De noordelijke zal door Raymond de Frel HEINKENSZAND - In tijden van krimp en vergrijzing moet je zo af en toe van de gebaande paden dur ven afwijken, vindt directeur Peter Bevers van corporatie R8cB Wo nen. Dus mag je gerust eens na denken over een nieuw dorp, waar alle bouwmedewerkers voor een tweede kerncentrale bij Bors- sele worden gehuisvest. En is die klus geklaard? Dan maak je er gewoon een vakantiedorp van. Bevers gaf gisteravond tijdens de informatieve raadsvergadering van Borsele zijn toehoorders het creatieve voorbeeld als een spel- denprikje mee, voordat zij zich bo gen over stellingen in het kader van de concept-woonvisie 2010-2015. Daarin wordt inge speeld op ontwikkelingen als de krimp, vergrijzing en recessie. Na 2015 zwakt de behoefte aan nieuwe woningen in Borsele af „Daar moet je op inspelen met in- breiding. Het aanpassen van wo ningen bijvoorbeeld, zodat men sen langer in het dorp blijven", zei Bevers. In de discussieronde werd onder meer geopperd om ook star- terswoningen zó te bouwen, dat ze eenvoudig kunnen worden ge transformeerd tot een ander type huis. raamhorren zomer- winterbeslag attentie voor iedere bezoeker Vraag in de showroom naar onze andere aanbiedingen en de overheidssubsidies! Marie Curieweg 15, Vlissingen www.paczonweringen.nl Zonweringen Kozijnen-Tonweringan-tuinmeubelen horrni-ra-lulken oateajaen-geragedeuren Tunnel ringweg Antwerpen [tunnel nieuw aan te leggen weg GPO R-S IbronBAM I I Advies, Signalen Klachten telefoon OH3-2I2783 maandag t/m vrijdag 09.00 - 13.00 uur as k(a)klaverb ladzeeland.nl Voor betrouwbare informatie over rechten en plichten in de zorg en bij uitkeringen, voor ondersteuning bij klachtenprocedures, én voor het mel den van uw klachten en signalen, kunt u terecht bij ASK Klaverblad Zeeland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 80