zeeland j 23 vanaf vandaag met pillen rond Oplossing probleem parkeervergunningen 1,00 bin n9n uit a IJsseldijk Modes Lepelstraat 1 Yerseke Tel. 0113-571539 www.ijsseldijkmodes.nl Fotowedstrijd over thema land en water Ondernemers roeien voor Palazzolihuis CleaVage speelt in Graaf van Buren Cursus klussen voor Borselse vrouwen RECLAME vrijdag en zaterdag: Tijgerbrood Bezorgdienst 'Voor sommigen zijn de jongens de enigen die ze zien. Ze moeten een praatje kunnen maken' vrijdag 24 september 2010 B Voordelig genieten van Leolux mmmtmmmmmmmmmmmmËmmmmmmm YERSEKE Het Oosterscheldemuseum in Yer seke houdt een fotowedstrijd voor de herfstexpositie Land en Water, van 16 tot 24 oktober. De expositie staat in het kader van de landelijke Week van het Mu seum. Het museum zoekt bijzonde re, eigenzinnige, mooie foto's over de relatie tussen en met land en water. Inzending, met titel en toe lichting kan tot 16 oktober, per post, of e-mail: oosterscheldemusem@gmail.com. GOES Ondernemersvereniging Zllkamer heeft zevenhonderd euro geschon ken aan Palazzoli Huis de Bevelan- den in Goes. Het geld is bij elkaar gebracht tijdens een roei-evene- ment voor de leden. Zijkamer is een netwerkorganisa tie voor ondernemers tot vijftig jaar in Zeeland die sportieve en creatieve evenementen organi seert. Het roei-evenement werd voor het tweede jaar gehouden KORTGENE De Zeeuwse bands CleaVage, a.k.a. 'de band waar je naar mag kijken, niet naar mag staren', en Another Level (niet de Britten) spelen zater dag 25 september in café Graaf van Buren. CleaVage speelt covers van U2, Ma ria Mena, Coldplay, Moke, Sia en Foo Fighters, Amy McDonald, An ouk en Bette Middler. Aanvang is 21:30 uur. www.cleavage-deband.nl. GOES De Seniorenraad Borsele houdt een cursus klussen voor vrouwen vanaf 55 jaar. Het gaat om het bij brengen van de basisbeginselen en het uitvoeren van kleine repara ties, zoals een stekker aan een snoer monteren en het werken met een boormachine. De eerste van zes avonden is op maandag 1 november vanaf 19.30 uur in het Pontes schoolgebouw aan de Berg weg in Goes. Aanmelden kan tot 1 oktober via tel. 0113-316158. Brood- en banketbakkerij Opril Grote Markt 4 J.D. van Mellestraat 32 Goes - tel. (0113) 21 5614 UW WARME BAKKER door Rob Paardekam GOES - De gemeente Goes roept een tijdelijke parkeervergunning in het leven voor bewoners van de binnenstad die nog wachten op een 'echte' vergunning. Met name voor de gebieden noord en centrum bestaan redelijk grote wachtlijsten. Dat betekent dat be woners in afwachting van hun ver gunning gebruik moeten maken van dagkaarten of hun auto op een gratis parkeerterrein moeten plaatsen. De loopafstanden naar die gratis terreinen zijn echter lang en dagkaarten kunnen slechts in beperkte mate worden afgeno men. Een derde optie, het kopen van parkeerkaartjes op de betaal- terreinen, is al helemaal niet se rieus te nemen, omdat dit de be woners veel geld zal kosten. Met het creëren van een nieuwe zogeheten AW-vergunning denkt het college de pijn te verzachten. Daarmee kunnen bewoners die op een definitieve vergunning wach ten hun auto parkeren op het Mo lenplein en de Joachimikade. Voor deze tijdelijke vergunning betalen ze hetzelfde bedrag als voor een ge wone vergunning. De twee terrei nen bieden volgens het college vol doende ruimte om de mensen van de wachtlijst op te vangen. door Mieke van der Jagt Een gouden baantje. Dat vinden Arne Jan de Jong en Guus Bakx zelf ook. Weinig leeftijdgenoten zu- len niet jaloers zijn op de twee vas te chauffeurs van de eerste, en voorlopig enige, pillen-tuk tuk in Zeeland. De Kapelse Capsule, zo is het gloednieuwe karretje gedoopt. Het zal op dinsdag en vrijdag na schooltijd door de straten van Ka- pelle en Biezelinge knorren. Tij dens de eerste proefritjes is al ge bleken dat de driewieler een grote vrolijkheid verspreidt: iedereen die hem ziet moet op z'n minst glimlachen. De huisartsenpraktijken Bakx en Riemeijer en De Jong, allebei apo theekhoudend, hebben in de tuk tuk de oplossing gevonden voor het bezorgprobleem. Henk Bakx, huisarts in Kapelle en vader van van Guus, ziet steeds meer oude ren die niet voldoende mobiel zijn om zelf hun medicijnen af te ha len. Die moeten dus bezorgd wor den. „Met de auto bezorgen kan wel, maar het is een enorm gedoe. De medicijnen van de Kapelse huis artsen Bakx, Riemeijer en De Jong kunnen eenmaal per week per tuk tuk worden bezorgd. De dienst is bedoeld voor mensen die zelf slecht ter been zijn en voor het afhalen van medicijnen af hankelijk van anderen. De patiënten wordt gevraagd de medicijnen zoveel mogelijk tege lijk te bestellen, om te voorkomen dat de tuk tuk telkens met een doosje moet rijden. De klanten moeten op het afge sproken tijdstip wel thuis zijn of ie mand in huis hebben die de spul len kan ontvangen. De medicijnen kunnen nooit door de brievenbus worden afgeleverd in verband met de veiligheid. Eventuele eigen bijdragen moeten voorlopig gepast worden afgere kend. Een mobiele pinautomaat zit in de pijplijn. Bovendien is het duur want het kost benzine en uren van goedbe taalde krachten. Op de fiets bezor gen deden we ook wel, maar om dat je fietstassen en een fiets zelf niet voldoende kunt afsluiten, rij den de bezorgers telkens opnieuw van de praktijk naar een bezorg adres. De tuk tuk is afsluitbaar, dus veel veiliger." Guus gaat vandaag voor het eerst met zijn lading medicijnen op pad, want hij haalde inmiddels zijn brommerrijbewijs. Arne Jan moet even wachten op het exa men. Hij heeft, als hij geslaagd is, de Kapelse Capsule op dinsdagmid dag tot zijn beschikking. Het mag dan wel een gouden baan tje wezen, de heren hebben er wel een gedegen training opzitten. Vol gens Henk Bakx was dat een voor waarde, want medicijnen zijn geen dingen waarmee je slordig om kunt gaan. „Mensen ook niet. De jongens moeten weten wat wel en niet kan." Zo verwacht Henk Bakx dat sommige klanten best willen weten wat er zojuist bij de buurvrouw is bezorgd. „Afgezien van het feit dat ze dat helemaal niet weten, moeten ze zich realise ren dat op al die vragen geen ant woord kan komen. Aan de andere kant zijn de jongens misschien de enigen die zo'n klant op een dag ziet. Ze moeten dus ook een praat je kunnen maken. Zie het ook maar een beetje als een maatschap pelijke stage." Voor het inladen en verdelen van de medicijnen zijn hele protocol len gemaakt. De bestellingen wor den telefonisch of na huisbezoek door de artsen zelf, doorgegeven aan de assistente die de apotheek beheert. Zij maakt de bestellingen in kratjes klaar en zet het op volg orde in een route. Het bakje van de driewieler kan veertig kilo heb ben en dat is ruim voldoende voor de meest uitgebreide bezorgroute. Bakx: „We hebben gerekend met enkele tientallen patiënten per praktijk, maar er hebben al men sen gebeld met de vraag of ze de medicijnen 's winters ook thuisbe zorgd kunnen krijgen. Er zijn dus klanten genoeg." Zodra de medicijnen geladen zijn, mag de tuk tuk alleen uit het oog worden verloren als bakje en cabi netje degelijk zijn afgesloten. De bezorgklanten wordt nadrukkelijk gevraagd om thuis te zijn als de spullen worden afgegeven. Mocht blijken dat dat niet zo is, dan hebben Guus en Arne Jan weer een ander protocol. Als de deur niet open gaat, stoppen ze een kaartje in de bus met de mede deling dat ze geweest zijn. Als de ronde is gereden, geven ze aan de assistente door dat ze voor een dichte deur zijn gekomen. De assis tente gaat dan telefoneren om te weten of er toch niets aan de hand is. Vangt ook zij bot, dan gaan de bellen rinkelen en wordt er andere actie ondernomen. Bakx vermoedt dat de Kapelse Capsule niet lang de enige medicij nen tuk tuk in Zeeland zal blijven. „Toen hij net beletterd was, ben ik ermee naar de nascholing in het ziekenhuis gereden. Alle collega's hebben hem bekeken. Niet alleen uit Yerseke hoorde ik klanken als 'Mökkökèè'." Guus Bakx (links) en Arne Jan de Jong laden de medicijnen in voor hun ronde. Vele Leolux modellen nu tegen opmerkelijke aanbiedingen! Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 561482 www.binnenuit.nl de Jonge Hoek van Dij'ke modern living easy living design living woonconcept LEOLUX

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 79