PZC Corporaties: zeven miljoen besparen WANNEER?ZONDAG! KOOPZONDAG IN GOES Pij(n)lijk Paree is beste leerbedrijf almanak BEVELANDEN-THOLEN 22 en 23 21 24 en 25 VOGELAARHEFFING Bevelandse en Thoolse organisaties willen af van verplichte investering in achterstandswijken Muziektent Waarde is weer als nieuw jT- Kapelse tuk tuk knort vanaf vandaag met pillen rond Antwerpen krijgt toch eigen tunnel Vrijdag 24 september 2010 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Mieke van der Jagt en Raymond de Frel COES - De drie Bevelandse en Thoolse woningcorporaties hopen samen zo'n zeven miljoen euro te besparen als de rechtbank een streep zet door de zogeheten Voge- laarheffing. Alle woningcorporaties betalen sinds 2008 de Vogelaarheffing, ver noemd naar oud-minister Ella Vo gelaar. Corporaties in veertig ach terstandsbuurten - niet in Zeeland - krijgen tien jaar lang jaarlijks 75 miljoen euro. Onlangs hebben 78 corporaties een proefproces aange spannen tegen de heffing. „De uit komst van dat proces geldt voor al le woningcorporaties", zegt direc teur Peter Bevers van R8tB Wo nen. Zijn corporatie is jaarlijks 208.000 euro kwijt aan de Voge laarheffing. „Het zou mooi zijn als we het geld over de afgelopen twee jaar terugkrijgen en de ko mende jaren niet meer moeten be talen. We kampen namelijk nog met een ander probleem: sinds een paar jaar zijn we verplicht ven nootschapsbelasting te betalen. Daardoor kunnen wij een kwart van onze winst wegstrepen." Henk Bekker van RWS in Goes heeft er goede hoop op dat het pro ces gunstig zal uitpakken voor de corporaties. „Ze hebben per slot van rekening een belasting gehe ven - de corporaties in de regio hebben geen zeggenschap meer over die centen - en dat mag na tuurlijk niet zomaar. Als het nu nog zo was dat we geld over had den, maar dat is ook niet waar. We hebben de drie miljoen die we over een periode van tien jaar zou den moeten betalen hard nodig voor de isolatie van het woningbe stand, voor Goes-Oost en Goes -West." Hetzelfde verhaal vertelt Jaap Kloet van Castria Wonen in Tho- len. „We hebben zelf een opdracht in onze eigen regio en met die ven nootschapsbelasting en de Voge laarheffing blijft daar eigenlijk geen geld voor over. Je moet je rea liseren dat op de kapitaalmarkt ook maar weinig te halen valt. Als wij twee miljoen over een periode van tien jaar niet hoeven af te dra gen, hebben we jaarlijks twee ton die we niet hoeven lenen. Daar kun je heel wat mee doen." Volgens Kloet is de hele Vogelaar heffing ook achterhaald. „We zien nu dat er in de regio krimp op treedt. De corporaties daar hebben juist meer geld nodig." -V '...iftvf WAARDE - Niny van Dijk, rechts, is al 25 jaar lid van muziekvereniging Vooruit. Samen met het jongste lid, Iris van Weele, speelt ze een deuntje op de bugel voor de muziektent in Waarde. Die heeft onlangs een make-over on dergaan en ziet er nu weer als nieuw uit. Van avond wordt de gerenoveerde muziektent offi cieel in gebruik genomen. De Reimerswaalse wethouder Hans de Kunder overhandigt de sleutel van de lichtkast aan de muziekvereni ging en aan de omwonenden. Behalve als po dium voor Vooruit en andere muziekverenigin gen, kan de kiosk voortaan ook worden ge bruikt als ontmoetingsplaats voor de mensen die er omheen wonen. Die houden het klei nood ook in de gaten. foto Izaak Verkeste 'S-HEERENHOEK - Elektro- en tele- combedrijf Paree uit 's-Heeren- hoek is gisteren door Kenteq, het kenniscentrum voor technisch vak manschap, uitgeroepen tot het bes te leerbedrijf van zuid-Nederland. Het bedrijf werd door de jury ge roemd vanwege het voortdurend motiveren van jonge medewerkers en de mogelijkheden tot doorstro ming. Paree wint 2500 euro voor een educatieve activiteit. Tip? redactie@pzc.nl Dat Zierikzeese stel doet al tien jaar met veel enthousiasme mee aan het jaarlijkse openluchtspektakel. Zo ook dit jaar. Reeds in Middeleeuws kostuum - zij marktvrouw, hij mon nik - arriveerden ze die avond bij de speelvloer. Waar zij tot haar grote schrik ontdekte dat de kaartjes voor dochter en kleindochter - die 's avonds op de tribune zouden zitten - nog thuis lagen. Na een snelle fietsrit en veel gezoek werd dat probleem op gelost. „Mooi", sprak de monnik. Geef dan mijn sleutelbos maar te rug." 'Oeps', sprak de marktvrouw. „Die ligt thuis. En ik heb de deur achter me dichtgetrokken." Met op komend chagrijn en wapperende pij ging de monnik op pad. De sleutel bos stak pontificaal in de voordeur. Verontwaardigd pedaleerde hij terug naar de speelvloer om verhaal te ha len. Zover kwam het niet. Hij strui kelde over de flappen van zijn pij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 77