Zeeland GGD snijdt in loonkosten van top 50.000ste bezoeker in Rampmuseum Pij(n)lijk SCHOUWEN-DUSVELAND 22 en 23 21 24 en 25 GEZONDHEIDSZORG Organisatie stevent af op begrotingstekort van een miljoen Paree beste leerbedrijf van zuid-Nederland almanak In 2011 wacht huizen Karnemelksvaart de sloophamer ÊTM Vrijdag 24 september 2010 'Hier voelen we ons on derdeel van de wereld' Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - De GGD Zeeland be zuinigt volgend jaar vier a vijf ton, voornamelijk door het niet opvul len van vacatures in management en ondersteunende diensten. Bij ongewijzigd beleid stevent de orga nisatie af op een tekort van ruim een miljoen in 2014. De GGD neemt deze maatregelen na kritiek van de Zeeuwse gemeen ten op de begroting 20x1. Daarin wordt een structureel tekort van bijna vier ton gemeld. Dat komt door gestegen lonen en prijzen, een lagere bijdrage van de gemeen ten en activiteiten dit jaar die niet waren begroot. De gemeente Schouwen-Duive- land schaart zich achter de kritiek van financieel toezichthouder Goes dat de begroting 2011 niet wordt onderbouwd en dat een meerjarenperspectief ontbreekt. „In grote lijnen is die kritiek te recht", reageert de een halfjaar ge- U —Ml"!! Ilill leden aangetreden directeur pu blieke gezondheidszorg Ronald de Meij. „Het tekort voor 2011 wordt opgelost met een bezuiniging van vier tot vijf ton. Dat gebeurt voor het belangrijkste deel door het niet opvullen van vacatures in het management en de ondersteunen de diensten en verder door het uit stellen van investeringen. Tenslot te besparen we op bedrijfskosten als bijvoorbeeld abonnementen." Voor de begrotingstekorten van 2012 tot en met 2014 heeft De Meij nog geen oplossing. „Eind oktober wordt in Zierikzee een congres met de gemeentebestuTen gehou den, waarbij we keuzes gaan ma ken. Die keuzes moeten leiden tot een slankere organisatie." De GGD voerde eerder al een vacaturestop in. Schouwen-Duiveland draagt -jaar lijks ruim een miljoen euro bij aan de publieke gezondheidszorg in Zeeland. Gemeenten betaalden al tijd een bijdrage per inwoner, sinds dit jaar is dat een bijdrage per kind. Volgens afspraken die door de Vereniging van Zeeuwse Gemeenten zijn gemaakt, dragen de gemeenten volgend jaar 2 pro cent minder bij. Voor Schou wen-Duiveland hebben deze maat regelen vrijwel geen effect. De ge meente betaalt volgend jaar 1.085.492 euro, circa 15.000 euro minder dan dit jaar. De Schouwse gemeenteraad uitte al vaker kritiek op de late en on deugdelijke begrotingen en jaarver slagen van de GGD. OUWERKERK - Sander van Emden (31) en Wendy Hermsen (31), bei den uit het Brabantse Mill, wer den gistermiddag in het Waters noodmuseum in Ouwerkerk als 50.000ste bezoeker van dit jaar onthaald. Voor Maaike Klunne, de nieuwe di recteur van dit museum, betrof de huldiging van deze twee bezoekers haar eerste officiële daad. Van Emden en Hermsen verblij ven elk jaar wel een weekje in Zee land. „Omdat we de omgeving hier zo mooi vinden", luidt hun motivatie. Zij wisten wel van het bestaan van het Watersnoodmu seum, maar waren er nog niet toe gekomen daar te kijken. Deze week vertoeven ze tijdens een kor te vakantie in Port Grève bij Brou wershaven. „Als kind heb ik destijds een keer met een schoolkamp in De Schelp- hoek bij Serooskerke gezeten. Daar kregen we wel het een en ander over de watersnoodramp verteld", laat Van Emden weten. Voor hij en zijn vriendin zich in het museum breder oriënteerden, kregen zij uit handen van direc teur Klunne een boeket bloemen, enkele boeken en een jaar lang gra tis toegang voor het Watersnood museum voor één persoon aange boden. 'S-HEERENHOEK Elektro- en telecombedrijf Paree uit 's-Heerenhoek is gisteren door Kenteq, het kenniscentrum voor technisch vakmanschap, uitgeroe pen tot het beste leerbedrijf van zuid-Nederland. Het bedrijf werd door de jury ge roemd vanwege het voortdurend motiveren van jonge medewerkers en de mogelijkheden tot doorstro ming. Paree wint 2500 euro die be steed moeten worden aan een edu catieve activiteit. Tip? redactie@pzc.nl Dat Zierikzeese stel doet al tien jaar met veel enthousiasme mee aan het jaarlijkse openluchtspektakel. Zo ook dit jaar. Reeds in Middeleeuws kostuum - zij marktvrouw, hij mon nik - arriveerden ze die avond bij de speelvloer. Waar zij tot haar grote schrik ontdekte dat de kaartjes voor dochter en kleindochter - die 's avonds op de tribune zouden zitten - nog thuis lagen. Na een snelle fietsrit en veel gezoek werd dat probleem op gelost. „Mooi", sprak de monnik. Geef dan mijn sleutelbos maar te rug." 'Oeps', sprak de marktvrouw. „Die ligt thuis. En ik heb de deur achter me dichtgetrokken." Met op komend chagrijn en wapperende pij ging de monnik op pad. De sleutel bos stak pontificaal in de voordeur. Verontwaardigd pedaleerde hij terug naar de speelvloer om verhaal te ha len. Zover kwam het niet. Hij strui kelde over de flappen van zijn pij. De nieuwe directeur van het Watersnoodmuseum, Maaike Klunne (I), onthaalt Wendy Hermsen en Sander van Emden uit Mill als 50.000ste bezoeker in het Watersnoodmuseum in Ouwerkerk dit jaar. Met dit aantal stevent het museum af op een record over het gehele jaar genomen, foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 63