341 sport Ligue 1 maakt Franse crisis compleet Ruiterspelen vinden voor de eerste keer buiten Europa plaats van de waterschappen FRANKRIJK Het Franse voetbal leek vorig seizoen de kloof met de grote Eu ropese competities te verkleinen. Maar het ontluisterende WK en een reeks schandalen hebben diepe sporen achtergelaten. Auxerre staat voorlaatste Topclubs falen Waterschap vrijdag 24 september 2010 Auxerre, één van tegenstanders van Ajax in de Cham pions League, is met vier punten de nummer voor laatst in de Ligue 1. De formatie van trainer Jean Fer nandez (foto) won nog niet één keer. Het speelde vier keer gelijk en verloor de overige twee duels. door Roel Wiche Bordeaux-speler Jaroslav Plasil (links) duelleert Yoann Gourcuff van Olympi- que Lyon. Beide topclubs staan in het rechterrijtje. foto Caroline Blumberg door Giel Hendrix DEN HAAG/KENTUCKY - Zaterdag be gint in Lexington (Kentucky, Vere nigde Staten) het wereldkampioen schap voor paarden. De World Equestrian Games (WEG) worden voor de zesde keer gehouden. Na Stockholm (1990), Den Haag (1994), Rome (1998), Jerez de la Frontera (2002) en Aken (2006) vindt de titelstrijd voor het eerst buiten Europa plaats. Van 25 september tot 11 oktober wordt in acht verschillende disci plines gestreden om de titels. Dit jaar is 'aangepast sporten dressuur' toegevoegd aan het programma dat verder bestaat uit springen, dressuur, eventing, vierspan men nen, endurance, reining en voltige. Nederland doet aan zeven onder delen mee, alleen bij de voltige ontbreken de oranje jassen. Tot 1990 hield elke discipline zijn eigen WK. Nu doen alleen de niet-olympische sporten voltige en vierspannen dat in de even jaren tussen de Wereldruiterspelen, waarin de Olympische Spelen wor den gehouden. Nederland verdedigt in Kentucky zijn titel bij het springen voor lan denteams. Anky van Grunsven, DEN HAAG - Ach, in Frankrijk kijkt niemand op van Merab Jorda- nia-achtige visioenen. Deze week maakte Olympique Lyon bekend dat de club de begroting wil laten exploderen van 150 miljoen naar 350 miljoen euro. Dat is genoeg om twintig kastelen in de Rhöne-vallei te kopen en bijna evenveel als het budget van de complete eredivisie. Waar Lyon het geld vandaan moet toveren, is volstrekt onduidelijk: de crisis die het Franse voetbal be leeft is nog groter dan de chaos die 'Le President', Nicolas Sarkozy, in zijn land heeft geschapen. Het verval houdt maar niet op in de natie die een decennium gele den nog als wereld- en Europees kampioen regeerde met geniale ar tiesten als Zinedine Zidane en Thierry Henry. Eerst was er de onthutsende af gang van de nationale ploeg op het WK in Zuid-Afrika. In een vol komen verziekte sfeer faalden Les Bleus in de eerste ronde. Vervol gens was er de nasleep van het seksschandaal rond de vedetten Franck Ribéry en Karim Benzema, die het bed zouden hebben ge deeld met een minderjarige prosti tuee en in een politiecel werden vastgezet. En dan is nu het demasqué van de Franse topclubs in volle gang. Wie niet beter weet, denkt dat de rang lijst van Ligue 1 op z'n kop staat, zo groot is de voorlopige inflatie in de competitie die maar niet het gat kan dichten met instituten als de Bundesliga, de Premier League of de Primera Division. Na zes speeldagen staan provincieclubs als Caen, Sochaux en Stade Ren- nes in de top van de ranglijst en worden de traditionele grootmach ten Lyon, Bordeaux en Olympique Marseille achtervolgd door de hoon van een dramatische compe titiestart. Olympique Lyon, de club dus van die 350 miljoen, staat zelfs vlak bo ven de rode streep. De enige glim lach moet nota bene van het 'zwakke geslacht' komen. De vrou wen van Lyon versloegen woens dag AZ met 1-2, in de Women's Champions League. Voornaamste oorzaak van het na tionale gezichtsverlies is de uit vlucht van topspelers in de nazo mer, ongetwijfeld in gang gezet door de ontreddering in het Fran se voetbal. De grote clubs van de Ligue 1 faalden op de transfer markt en verloren de slag om de beste spelers met het buitenland. Niet elke bestuurder lijkt te besef fen dat de status binnen de Euro pese elite beperkt is. Zo waagde Marseille het om openlijk te lon ken naar ex-speler Didier Drogba, een van de dodelijkste spitsen ter wereld. In Londen konden ze niet anders dan er hartelijk om lachen. Drogba komt inderdaad terug naar de Zuid-Franse havenstad, maar dan als speler van Chelsea, in de Champions League. Wie of wat de Franse wederop standing nu moet inleiden, is de grote vraag. Het voetbal voelt steeds meer de hete adem van die andere populaire volkssport, rug by, waar filmsterrengedrag en schimmige miljoenenpraat onbe kende fenomenen zijn. Het wach ten is vermoedelijk op een nieuwe Zidane die de smet van een inkt zwart jaar kan wegpoetsen. Maar zo'n voetballer wordt, helaas voor de Fransen, slechts één keer in de honderd jaar geboren. Na zes speeldagen zijn Saint-Etien- ne en Toulouse de koplopers in de Ligue 1. De topclubs falen tot op heden. Olympique Marseille staat op de achtste plaats en heeft net als Paris Saint-Germain en AS Monaco acht punten verzameld. Bordeaux is dertiende, na de 2-0- zege op Olympique Lyon, dat nu als zeventiende is geklasseerd. E die deelneemt op het onderdeel reining, won in 2006 in Aken de ti tel in de kür op muziek. IJsbrand Chardon won geen goud op de laatste WEG, maar veroverde wel in 2008 in eigen land (Beesd) de individuele wereldtitel bij de men ners. De hippische sporters zijn de eer sten die zich kunnen plaatsen voor de Olympische Spelen van 2012 in Londen. Vorige week maak te sportkoepel NOCNSF de olym pische limieten bekend en liet daarbij weten dat de World Equestrian Games het eerste kwali ficatiemoment is. De hippische federatie (KNHS) kan zich goed vinden in de eisen die geformuleerd zijn voor haar sporten. Voor de drie olympische onderdelen (springen, dressuur en eventing) is een plaats bij de eerste acht in Kentucky voldoende voor een nominatie. Mocht dat niet luk ken, dan zijn er in 2011 en 2012 nog mogelijkheden om de eis te halen. Wanneer een sporter (of team) aan de limiet heeft voldaan wordt hij door de sportbond for meel voorgedragen bij NOCNSF. Sporters die nu al de limiet halen, zullen in 2012 wel nog vormbe houd moeten tonen. Ontwerpbesluiten Watervergunning aanleg fietstunnels voor de aanleg van de N57 Het waterschap heeft op grond van de Waterwet op 20 september 2010 watervergunningen verleend aan Kombinatie Uitvoering N57 in Middelburg voor het onttrekken van grondwater en het lozen van grond water in oppervlaktewaterlichamen. De lozingen zijn afkomstig van bemalingen die worden uitgevoerd voor de aanleg van twee fietstunnels. Deze fietstunnels worden aangelegd onder de Rijkebuurtweg in Vrouwenpolder en de Gapingseweg in Serooskerke in verband met de aanleg van de N57. De besluiten liggen vanaf 27 september tot en met 8 november 2010 ter inzage: - bij de receptie van waterschap Zeeuwse Eilanden, Kanaalweg 1 in Middelburg, elke werkdag van 8.00 tot 17.00 uur. Voor inzage op een ander tijdstip kunt u een afspraak maken. - bij de centrale publieksbalie van het gemeentehuis, Traverse 1 in Domburg, elke werkdag van 09.00 tot 16.00 uur. Op donderdag tot 19.00 uur. Tot het einde van bovenvermelde termijn staat beroep open bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State voor: a. degenen die zienswijzen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die zienswijzen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; d. belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen zienswijzen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. De vergunning wordt van kracht met ingang van de dag na de dag waarop de beroepstermijn afloopt tenzij gedurende deze termijn bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek om een voorlopige voorziening is gedaan. Zeeuws-Vlaanderen Kanaalweg 1 Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Kennedylaan 1 4538 AE Terneuzen Telefoon 088 - 246 1000 (lokaal tarief) Fax 088 - 246 1990 info@scheldestromen.nl www.scheldestromen.nl De Zeeuwse waterschappen fuseren (bestuurlijk) per 1 januari 2011 tot het nieuwe waterschap Scheldestromen. De verkiezingen voor het nieuwe bestuur vinden plaats vanaf 11 tot en met 23 november. Sinds januari 2010 werken de medewerkers al samen. Waterschap Zeeuwse Eilanden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 62