sr hoogspanning geval al helemaal leeg' sport 131 Meesterklasse ultiem doel voor schakers HWP Positief gesprek tussen Van Marwijk en Douglas Toch nog een aanwinstvoor Feyenoord Lisa Schut vrijdag 24 september 2010 Het geplaagde Feyenoord heeft er een nieuw 'wapen' bij. Trainer Mario Been kreeg gisteren na de training de sleutels overhandigd van een hypermoderne spelersbus. Volgens de Rotterdamse coach, die zelf betrokken was bij het ontwerp, geeft het in de clubkeuren verpakte voertuig Feye noord de uitstraling van een topclub. De nieuwe spelersbus van Feyenoord is twaalf meter lang en heeft de beschikking over 36 zitplaatsen. De bus beschikt verder over twee koelkasten, een he- teluchtoven, een magnetron, een toilet, vier Icd-schermen en mp3- en internetaansluitingen. door Barry van der Hooft ROTTERDAM - Dat een deel van de Feyenoord-aanhang zich woens dagavond laat na de bekerwed strijd voor het Maasgebouw bij sta dion de Kuip verzamelde, kwam niet als een verrassing. Het geduld van de fans is de afgelopen jaren veelvuldig op de proef gesteld en na de nederlaag tegen Roda JC lijkt ook dit seizoen weer op een bittere teleurstelling uit te draaien. Een deel van Het Legioen richtte daarom de verbale pijlen op de di rectie van de club. Mario Been blijft voorlopig nog buiten schot. De trainer heeft vooral vanwege zijn verleden als Feyenoorder heel veel krediet bij de trouwe aan hang. Been weet dat en deed na het na strafschoppen verloren duel met Roda JC een beroep op hét gezond verstand. „We moeten één zijn met elkaar", zei Been. „Daar staat Feyenoord ook om be kend." Volgens Been heeft het geen zin om tegen het bestuur of tegen wie dan ook tekeer te gaan. En, zei hij: „We moeten ook niet meer zeuren over het verleden. We moeten juist allemaal achter de club blij ven staan en onze rijkdom koeste ren. Dat zijn de vele jonge talenten bij Feyenoord." De ontwikkeling van die jonge ta lenten kan de komende maanden voorop staan, want in sportief op zicht lijkt er weinig eer meer te be halen voor Feyenoord. Na de uit schakeling in zowel de voorronde van de Europa League als de KNVB beker rest alleen nog de competitie. Daarin staat Feye noord na zes duels tiende en de kans is aanzienlijk dat de ploeg na 34 duels niet veel hoger zal staan. Talent is er genoeg, op de inzet valt weinig aan te merken, maar achter de mentale staat van de Mario Been ploeg kunnen vraagtekens worden gezet. Zonder ]on Dahl Tomasson, Ron Vlaar en Dani Fernandez, die door blessures nog geruime tijd aan de kant staan, ontbreekt een flinke brok ervaring. Feyenoord mist een leider op het veld, die medespelers op hun plek zet en beslissingen neemt als daar om wordt ge vraagd. Zoals woensdagavond te gen Roda JC, toen Feyenoord in de tweede helft van de verlenging een strafschop kreeg. Vier spelers dromden samen rond de penal tystip, Jerson Cabral (19) pakte de bal, maar Leroy Fer besloot dat hij het klusje wilde klaren. De aan voerder nam daarmee zijn verant woordelijkheid, maar miste. „Wie zich goed voelt mag 'm ne men", bekende Fer. „Dat is de af spraak." Het was een opmerkelijke uitspraak, want eerder dit seizoen - in de thuiswedstrijd tegen Vites se (4-0) - stonden Luigi Bruins en Georginio Wijnaldum al te bakke leien over het nemen van een straf schop. Been had daarna voor dui delijkheid kunnen zorgen en ie mand als eerste en tweede straf schopnemer aan kunnen wijzen. Hij liet de verantwoordelijkheid echter bij zijn jonge spelers liggen en dat leidde indirect tot de derde teleurstelling op rij. Want in de af gelopen weken verloor Feyenoord ook al van NAC (2-0) en Ajax (1-2). Hoe moet het nu verder met Feye noord, was de vraag die iedereen na het duel met Roda JC bezig hield. Zit het seizoen er eigenlijk al op? „Nee", was Tim de Cler stel lig. „Dit is een bittere pil, maar wij kunnen er echt nog wel een mooie competitie van maken. We moeten ervoor zorgen dat we ons hier snel overheen zetten. Ik vind dat we ook niet eens zo heel slecht voetballen. Maar er moeten wel punten komen, dat geeft vertrou wen." Voor Leroy Fer was het niet de eer ste keer dit seizoen dat hij onge wild een negatieve hoofdrol voor zich opeiste. Zowel thuis als uit te gen AA Gent, in de voorronde van de Europa League, miste de twin tigjarige middenvelder in de slotfa se een uitgelezen mogelijkheid. „Daar baal ik ook van. Ik dacht nu: als ik die strafschop maak gaat ie dereen uit z'n dak." Volgens Fer moet iedereen nu vooral mentaal sterk zijn. „Je speelt bij Feyenoord, dan moet je alles geven. Kwaliteit hebben we genoeg, daar ligt het niet aan. Maar we zijn nog veel te wisselvallig. Van Roda hadden we ook niet hoeven verliezen. Ik ver lang nu al naar de wedstrijd van zondag tegen NEC. Het is ook het beste om vooral vooruit te blijven kijken. Dit is een proces en daar horen moeilijke momenten bij. Daar moeten we samen doorheen. We hebben alleen de competitie nog. Daar moeten we ons volledig op concentreren." wachten. Jeugdspelers zijn nu een maal wisselvallig." Rijsbergeri voelt de smart van de supporters, maar hij hoopt dat de aanhang begrip kan opbrengen voor de situatie. „Dat hebben de spelers nodig. Het is een hard ge lag: uit Europa, uit de beker. En als ze in de eredivisie in het linkerrij tje komen, hebben ze het goed ge daan. Maar gelukkig heeft Feye noord trouwe supporters. Als ze geduld hebben, zien ze hun ploeg misschien over een paar maanden wel goed worden. Want die jon gens hebben wel talent, natuur lijk." Rijsbergen wacht de grote schoon maak af „Er is natuurlijk veel fout gegaan. Mismanagement, of ze dat nou leuk vinden om te horen in De Kuip of niet. Er zijn dure spe lers gehaald, die niet hebben ge bracht wat er van ze werd ver wacht." Een seizoen zonder verwachtin gen past niet bij Feyenoord, weet Rijsbergen, maar het moet maar een keer. „Als je niet veel ver wacht, is winst op een grote club..." Rijsbergen herstelt zich onmiddel lijk: „Feyenoord is ook een grote club en dat blijft het altijd. Maar winst op Ajax of PSV is dan de kers op de taart. Feyenoord heeft nog een moeilijke tijd te gaan. Het was leuk geweest als ze waren doorgegaan in de beker, maar ook dat is de club niet gegund. Een strafschop missen, dat is een beet je geluk dat je mist. En dat gebeurt altijd de ploeg die het al moeilijk heeft. Eigenlijk heeft Feyenoord wat Ajax-geluk nodig." Dan zegt hij lachend: „Maar daar zullen ze ook niet blij mee zijn. Ik hoop gewoon dat dit niet te lang duurt. Het is goed voor iedereen - Rotterdam, Nederland - als Feye noord er snel weer bovenop komt." door Roeland Alders MIDDELBURG - Zeeland is dit jaar met zeven schaakteams vertegen woordigd op het landelijke plat form. Morgen wordt er gestart met de landelijke competitie. Het keur korps van Het Witte Paard (HWP) uit Sas van Gent is de opvallendste formatie. Vorig jaar acteerden de Zeeuws-Vlamingen nog op het hoogste niveau, maar zij konden zich niet handhaven in de Meester klasse. Dit jaar komt het team van boeg beeld Hans Groffen uit in de eer ste klasse. De doelstelling van de Sasse formatie mag duidelijk zijn: een zo snel mogelijke terugkeer naar de Meesterklasse. Met dit jon ge team is er veel mogelijk. Ivo Timmermans en Tom Piceu zijn dit jaar geen vaste waarden. Tim mermans speelt inmiddels bij een andere vereniging en Piceu heeft het te druk met andere bezighe den. Daarentegen is grootmeester Paul Motwani dit jaar een vaste kracht en kan de equipe tevens weer een beroep doen op Gunther Deleyn, die een jaar wat minder wedstrijden gespeeld heeft. Het zal een spannende strijd wor den, want de ploegen in de Mees terklasse ontlopen elkaar niet zo heel veel. De krachtmeting van ko mende zaterdag tegen RSR Ivoren Toren is al een behoorlijke, maar ook de teams van het Tilburgse Stukkenjagers, Zukertort uit Am stelveen, Paul Keres en LSG 2 uit Leiden zijn niet eenvoudig. In de derde klasse spelen maar liefst zes Zeeuwse teams. De reser ves van Het Witte Paard speelden vorig jaar nog tweede klasse. Zij hebben na hun degradatie de doel stelling terug te keren naar diezelf de tweede klasse. Zoals gebruikelijk zijn de opponen ten in de derde klasse erg aan el kaar gewaagd, maar verwacht kan worden dat het tweede team van de Sassenaren een gooi doet naar het kampioenschap. Op papier zal Terneuzen de grootste concurrent zijn. Met een gemiddelde elo-ra- ting van 2082 zijn beide ploegen het sterkst vertegenwoordigd. Terneuzen verkiest de jeugd boven ervaring en heeft de talentvolle Renzo Ducarmon aan de selectie toegevoegd. Hij komt zijn broer Quinten vergezellen. Hoewel de Terneuzenaren en de HWP 2 de grootste titelkandidaten zijn, is Souburg altijd in voor een stunt. Het team met René Tiggel- man in de gelederen eindigt de laatste jaren steevast bovenin op de ranglijst en kan het menig te genstander lastig maken. Landau Axel is tevens één van de outsiders. De formatie van teamlei der Wirn Sinke mist wel oudge diende Dennis van Vliet, maar heeft desalniettemin geen slechte ploeg. HWP zal naar verwachting in de schaduw spelen van het ei gen tweede, maar handhaving zal wel gerealiseerd moeten kunnen worden. Morgen staat meteen de confrontatie tussen beide Sasse for maties op het programma. Een in teressante ontmoeting die onge twijfeld veel vuurwerk zal opleve ren. Voor Goès zal het seizoen naar ver wachting een zware kluif worden. Op papier is het gepromoveerde team uit de Ganzestad verreweg het zwakste. Ondanks dat heeft de ploeg wel een aantal goede jeugdspelers in het gelederen met Rien de Böck, Joey van de Braak en Maxim le Clercq. Goes mag aan treden in de Zeeuwse derby tegen Souburg en kan daarin meteen la ten zien wat het waard is. Op de Olympiade in het Siberi sche Chanty Mansisk won HWP-speelster Lisa Schut gisteren haar partij tegen Slovenië. Toch ging Nederland na twee eerdere ze ges onderuit. Het werd 2,5-1,5 voor Slovenië. Zhaoqin Peng en Tea Lantsjava verloren. Na de remi se van Marlies Bensdorp was het verlies een feit. De Nederlandse mannen zijn nog ongeslagen. Anish Giri bezorgde de ploeg van teamcaptain Loek van Wely de zege op Slowakije: 2,5-1,5. Jan Smeets, Van Wely en Erwin L'Ami speelden remise. door Charlie Bootsman Wim Rijsbergen ENSCHEDE - De Braziliaanse verde diger Douglas heeft bondscoach Bert van Marwijk overtuigd van zijn wil om Nederlander te wor den. De keuzeheer ziet de speler van FC Twente als een versterking voor zijn selectie. Douglas en Van Marwijk spraken elkaar gisteren in de Grolsch Veste. „Ik wilde bovenal van Douglas ho ren dat hij graag Nederlander wenst te worden. Die overtuiging heb ik nu", aldus Van Marwijk. „Mocht hij het Nederlanderschap verkrijgen zie ik in hem een ver sterking van mijn spelersgroep, al heb ik verder geen toezeggingen gedaan." Douglas hoopt snel voor Oranje te kunnen uitkomen. „Ik zou het een grote eer vinden als de bonds coach mij oproept voor het Neder lands elftal." Manager algemene zaken Jan van Halst belooft namens FC Twente om Douglas te steunen bij de pro cedure om Nederlander te wor den. Buitenlanders moeten in principe vijf jaar in Nederland wonen om de Nederlandse nationaliteit te kunnen aannemen. Douglas is be zig aan zijn vierde seizoen bij FC Twente. De 22-jarige speler komt mogelijk in aanmerking voor een versnelde naturalisatie, mits er een zwaarwegend landsbelang mee is gediend. Voor het wereldkampioenschap van 2006 probeerde Salomon Ka- lou tevergeefs versneld Nederlan der te worden. Toenmalig minister Rita Verdonk hield de naturalisa tie van de Ivoriaan destijds tegen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 61