zeeland 25 Eigen onderzoek parkeren het vak Siertuin Graauw moet wijken voor slibstort Lonink moet zich om leerlingen ROC druk maken 'Starterslening woningen niet nodig in regio' Lees meer op: www.interieur-paauwe.11l Ondernemers Nieuwstraat en omgeving in Terneuzen twijfelen aan cijfers gemeente Nieuwe exposities in Galerie Noordstraat 2 Optreden Favier staat in teken van geloof Home Energy opent nieuwe showroom Gratis woonaduies bij Interieur Paauive Alleen op zaterdag 2 oktober gratis woonaduies uan hét TES team, specialisten op gebied uan kleur, interieur en r aamdecor at\e. Neem tekeningen, maten en foto's uan uiu interieur mee en laat u uerrassen en inspireren! TERNEUZEN - Burgemeester Jan Lo nink kan beter de vraag stellen of de leerlingen uit de regio straks in Terneuzen kunnen blijven dan zich sterk maken voor de vestiging van het hoofdkantoor van het ROC in Zeeuws-Vlaanderen. Dat zegt PvdA-fractievoorzitter Gijs van den Berg in reactie op de dis cussie over de hoofdvestiging van één ROC in Zeeland. Van den Berg: „Als we niet oppassen rijden straks veel leerlingen door de tun nel naar de overkant en komen er enkele betaalde krachten uit de Middelburgse grachtengordel met een riante reiskostenvergoeding en kele dagen in Terneuzen werken." vrijdag 24 september 2010 z door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Ondernemers uit de Nieuwstraat en omgeving in Ter neuzen willen een eigen onder zoek laten uitvoeren naar de be hoefte aan parkeerplaatsen in de buurt. Ze twijfelen aan de cijfers van de gemeente. Het lukt ze ech ter maar niet om van de gemeente verdere details los te krijgen over het parkeeronderzoek. De uitkomst is volgens de gemeen te dat op piekmomenten slechts een derde van de parkeerplaatsen bezet is. Volgens de ondernemers is er echter vaak een groot tekort aan ruimte. Bijvoorbeeld op vrij dagavond (koopavond) als er thea teruitvoeringen zijn. De gevolgen van het huidige par keerbeleid zijn aanzienlijk, schet sen de ondernemers in een geza menlijke verklaring. Zo worden volgens hen de doorstartmogelijk- heden voor de bioscoop in ernsti ge mate gehinderd door het voor uitzicht op minder parkeerplaat sen. Winkelruimte op het Arse naalplein blijft leeg staan, grote evenementen als de woonbeurs en Jazz a Delic gaan op zoek naar loca ties met meer parkeerruimte en het Scheldetheater kan bepaalde grootschalige producties niet meer op vrijdag plaatsen. In februari kregen de onderne mers de toezegging van de ge meente dat alle tarieven en tijden voor het bovengronds parkeren in de binnenstad gelijk getrokken zouden worden. Daarmee zou dus ook de Scheldedijk na 18.00 uur ta- riefvrij worden. Nu, zeven maan den later, is er nog steeds geen sprake van vrij parkeren na 18.00 uur en wil de gemeente juist de 120 parkeerplaatsen aan de Schel dedijk opheffen. Er komen wel veertig extra parkeerplaatsen bij de veerhaven. CRAAUW - Het echtpaar Boogaard in de Zandbergsestraat in Graauw moet op last van de Raad van Sta te een deel van de siertuin verwij deren die op twee meter afstand van de sloot achter hun woning is aangelegd. De RvS stelt daarmee Waterschap Zeeuws-Vlaanderen in het gelijk. De afstand tot de waterkant moet zeven meter zijn, zo eist het water schap. De sloot kan anders niet on derhouden worden, omdat te wei nig ruimte overblijft om slib op te storten. De tuin van Boogaard heeft aardig wat gekost, want er zijn 78 populieren voor gekapt die direct aan de slootkant stonden. Waterschap Zeeuws-Vlaanderen zegt historische rechten te willen respecteren, maar door het vellen van de bomen is een nieuwe situa tie ontstaan. Aanvankelijk had Boogaard toe stemming voor het aanleggen van zijn tuin op twee meter afstand van de sloot, maar dat was een foutje van het waterschap. Volgens het echtpaar had het waterschap daarmee het vertrouwensbeginsel geschonden. De Raad van State heeft dit standpunt niet overgeno men. Het echtpaar Boogaard was giste ren niet bereikbaar voor commen taar. TERNEUZEN - In Zeeuws-Vlaande- ren is zo'n groot aanbod van goed kope woningen dat deelname aan de regeling Startersleningen van het Rijk niet nodig is. Burgemees ter en wethouders van Terneuzen antwoorden dat op vragen van raadslid Jerry Pladdet (SGP). De re geling biedt vooral uitkomst in ge bieden waar starters vanwege de hoge huizenprijzen of een tekort aan koopwoningen niet of nauwe lijks een woning kunnen kopen. Het college van B en W wijst erop dat in Zeeuws-Vlaanderen een star ter 'een meer dan reële mogelijk heid heeft om een woning te ver werven'. een naaimachine zitten." Om de jury te overtuigen, heeft Verduijn geen plan. „Ik blijf gewoon mezelf, dat is het beste, denk ik." De Landelijke Ambassadeur Be roepsonderwijs 2010 wordt tijdens het Uitblinkersgala in Aalsmeer be kend gemaakt. Rapper Lange Frans begeleidt de bekendmaking van de ambassadeur. foto Peter Nicolai Voor 2000 waren er in de omge ving 328 parkeerplaatsen, nu zijn dat er 416, maar als de gemeentelij ke plannen doorgaan, worden dat er 336. In 2000 bepaalde de ge meenteraad dat er met de komst van het Scheldetheater 218 extra parkeerplaatsen nodig zijn. De be hoefte aan parkeerplaatsen is later nog met tachtig stuks verhoogd vanwege de komst van de bio scoop. Volgens de ondernemers is de totale parkeervraag daarmee op 626 uitgekomen. Als het Schelde- dijkterrein verdwijnt, ontstaat een structureel tekort aan 290 plaat sen, oordelen de ondernemers. TERNEUZEN Ab Klaassen uit Hoek en Cindy Sas uit Turnhout exposeren tot 31 okto ber in Galerie Noordstraat 2 in de Terneuzense binnenstad. Klaassen, werkzaam in het voortgezet onder wijs, doet aan bronsgieten, model- en portret-tekenen, boetseren en beeldhouwen. Sas schildert voorna melijk in olieverf. Galerie Noord straat 2 is geopend op woensdag donderdag en vrijdag van 13.00 tot 17.00 uur en op koopzondag (de laatste zondag van de maand) van 14.00 tot 17.00 uur. AXEL Liedjesschrijver, zanger en entertai ner Rob Favier treedt morgen op in de PKN Kerk aan de Koestraat in Axel. Zijn muziek staat in het te ken van het christelijke geloof. Hij schrijft zijn liedjesteksten zelf en werkt veel in opdracht van landelij ke omroepen als de NCRV, Ikon en EO. Faviers optreden bestaat uit een mengeling van liedjes en verha len. Zijn muziekstijl is heel divers, van pop tot luisterliedjes en caba ret. De zaal is morgen open om 19.30 uur. De toegang is gratis. SCHOONDIJKE Home Energy opent vandaag om 11.00 uur een nieuwe showroom op het Technopark in Schoondijke, aan de Buys Ballotstraat 9. Het be drijf dat is gespecialiseerd in ener gieopwekking aan huis met onder meer zonnecollectoren en kleine windmolens, houdt vandaag en morgen ook open huis van 11.00 tot 18.00 uur. Adrie Oosterling, kleinkunstenaar uit Groede, brengt vandaag bij de opening van de showroom een toepasselijk lied ten gehore, getiteld duurzaam.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 59