als Scheldepassage Markt van Terneuzen krijgt fraaie binnentuin 1 Hulst weekeind in het teken van de trappist a 11911 Antwerpse Ring, maar race is nog niet gelopen 'De actuele toespraken van Jezus Kwestie geldproblemen Den Dullaert: wie liegt en wie spreekt de waarheid de Jonge Hoek van Dijke bin nil; vrijdag 24 september 2010 Wapper was niet alleen een my thologische reus, maar ook een kwelgeest, die de straten van Ant werpen onveilig maakte. Oorspron kelijk lag er zelfs een ontwerp met een brug over de Schelde én een brug over het havengebied, maar van die eerste brug werd al snel af gezien met oog op de scheepvaart. Actiegroepen trokken vervolgens ten strijde tegen de bouw van de futuristische dubbeldeks brug over het Straatsburgdok. Uiteindelijk keerde ook de bevolking zich daar vorig jaar tegen in een referen dum. De Oosterweelverbinding verbindt de Expressweg ter hoogte van Sint Anna op Linkeroever met een toltunnel onder de Schelde en vervolgens via een tweede tunnel onder het Straatsburgdok met de Antwerpse Ring ter hoogte van Merksem. De Lange Wapper was aanvankelijk voorzien om het foto Peter Nicolai noordelijk havengebied te over bruggen. Het doel van deze route is de be reikbaarheid van de stad en de ha ven fors te verbeteren. Daarnaast hoopt de Vlaamse Regering dat de verbinding én de verbreding van de Ring een einde maakt aan de fi les op de Ring en het sluipverkeer door de stad. Gekoppeld aan het Oosterweel- project is er een vrachtwa genverbod in de Kennedytunnel om de capaciteit van deze tunnel te verhogen en een verplicht ge bruik van de Oosterweelverbin ding voor zwaar verkeer. De stad Antwerpen en de Antwerpse ha ven draaien op voor de extra kos ten. Die worden volgens de Vlaam se minister-president Kris Peeters echter gecompenseerd. „De gebruiker van het nieuwe tra cé zorgt uiteindelijk voor de finan ciering via tolheffing. De Antwer penaar zal niet moeten opdraaien voor de extra kosten", aldus Peeters. Het totale prijskaartje dat aan de Oosterweelverbinding hangt, bedraagt 3,2 miljard euro. Er komt ook een tunnel vanaf de E313 in Wommelgem naar de E19 in Wilrijk. Zeventig miljoen euro wordt ge wonnen doordat het Mexico-ei- land aan het Eilandje kan worden ontwikkeld. Dat zou niet zo zijn met de Lange Wapper, die over het gebied zou lopen. Ter hoogte van het Sportpaleis wordt een nieuw plein aangelegd. Ook ko men er aanpassingen aan het via duct van Merksem om de leefbaar heid te verbeteren. De Vlaamse regering gaat ervan uit dat in 2015 met de bouw van de tunnels begonnen kan worden. Ze moeten in 2021 klaar zijn. De noordelijke tunnel zal eerder klaar zijn voor gebruik. Eer het zover is, moeten nog flink wat hobbels worden genomen. De liberalen in het stadsbestuur bij voorbeeld, verzetten zich nog. Ook actiegroepen blijven het geko zen tracé hekelen. „Fantastisch dat de Lange Wappervariant definitief is begraven", zegt Wim van Hees van actiegroep Ademloos. „Maar het is treurig dat ze vasthouden aan het tracé dat net als de Lange Wapper bij het referendum is afge wezen." BIJBELLEZINGEN TERNEUZEN 2010-2011 Wilt u duidelijkheid over de zin en het doel van uw bestaan, en zekerheid voor de toekomst? Dan nodigen wij u uit de komende Bijbelavonden te-bezoeken. Daar zal gesproken worden over diverse onderwerpen. Het thema van de serie avonden is: Programma Vrijdag 8 oktober 2010 Spr.: G.W. Hoddenbagh Vrijdag 12 november 2010 Spr.: G.H. Kramer Vrijdag 10 december 2010 Spr.: G.W. Hoddenbagh Vrijdag 14 januari 2011 Spr.: C. VanMaelsaeke Plaats: Goede-Herderkerk, Koninginnelaan 4 te Terneuzen. Aanvang 19.30 uur. J.C.v.Buren, tel. 0115-696456. 'Wat is echte vrijheid?' Matth.4:12-17; Luk.4:16-32 'Hoe kun je gelukkig worden?' Matth.5-7 'Hoe waardevol ben jij voor God?' Matth.13 'Het unieke van de Gemeentel' Matth. 16:13-28 De voormalige kapsalon La Marché aan de Markt in Terneuzen is voor de grondige verbouwing in het blauw verpakt. foto Peter Nicölai door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Een rotte plek aan de Markt in Terneuzen is het eerste kwartaal van volgend jaar verdwe nen. Stichting voor gehandicapten zorg Arduin hoopt dan het pand van kapsalon La Marché te betrek ken. Aannemingsbedrijf Van Dries- sche-de Koster uit Hulst is er nu volop aan het werk. Het werd tijd, valt op te maken uit de woorden van Piet Huibers van HB-Architecten in Kapelle. Arduin verwierf alweer anderhalf jaar gele den het gebouw. De wijziging van de bestemming van het pand - 'voor het centrum geldt nog een bestemmingsplan uit 1948', zegt Huibers - en de bouwprocedure verliepen heel traag. Mede door discussies over oude bomen in de achtertuin. Een taxus moest wor den verplant. „Dat is gebeurd. Hij ziet er nog groen uit", aldus Hui bers. Om de wortels van een rode beuk te beschermen, is verder geëist dat het theehuis in de tuin op een - duurdere - staalconstruc tie wordt gebouwd. Alle moeite zal worden beloond, voorspelt Hui bers. Het centrum van Terneuzen is straks een fraaie binnentuin rij ker die via een passage bereikbaar is vanaf de Markt. In de tuin komt ook een kunstatelier. Woonruimte voor acht Arduiners en een winkel maken het geheel compleet. Arduincliënten gaan er aan de slag bij wijze van dagbesteding. door Sheila van Doorsselaer HULST - Het Hulster college van burgemeester en wethouders en het bestuur van Den Dullaert staan lijnrecht tegenover elkaar wat de financiële problemen van het cultureel centrum betreft. Voorzitter Jan van Puyvelde stelt dat de geldproblemen schromelijk worden overdreven, terwijl wet houder Adri Totté de gemeente raad gisteravond voorspiegelde dat uit het accountantsrapport blijkt dat het crediteurensaldo van Den Dullaert alleen al ruim 62.000 eu ro bedraagt. Een accountantsrap port waarvan Van Puyvelde zegt het nooit te hebben ontvangen, terwijl Totté erin volhardt dat het wel degelijk naar Den Dullaert is gemaild. De bewering van Totté dat het nieuwe bedrijfsplan een luttele vier regels telt, wordt door Van Puyvelde tegengesproken in een brief aan de raadsleden. „Het zijn er heel wat meer", aldus Van Puyvelde. Totté moest zijn fout gis teravond erkennen. „Ik zei vier re gels. Het zijn er vijf.." Lijst Van Eek verweet Totté de pro blemen van Den Dullaert in de openbaarheid te hebben gebracht. Hij 'vergat' echter dat de wethou der slechts antwoord gaf op vra gen van commissieleden. Burge meester Jan-Frans Mulder maande iedereen tot kalmte. „Laat het colle ge zijn huiswerk doen. We probe ren tot een oplossing te komen. Deze discussie vestigt alleen wéér de aandacht op Den Dullaert." door Sheila van Doorsselaer HULST - Liefhebbers van trappisten bier moeten komend weekeinde in Hulst zijn. Bij in totaal 29 hore cazaken en aan diverse kramen kunnen gasten proeven van 'zware jongens' als Orval, Chimay, West- malle en Achelse Kluis. In de deelnemende cafés worden promoties gehouden rondom een specifiek bier. Bij het trappisten bier worden daarnaast speciale hapjes geserveerd, zoals tapas of lekkere kazen. Daarnaast kunnen gasten trappistenlikeur proberen. Ook diverse restaurants doen mee; zij koken met trappistenbier en ser veren het hele weekend bijzonde re menu's en gerechten. Door de stad verspreid staan diverse kra men waar bezoekers gratis kun nen degusteren. Met een stempel kaart van tien euro kan een wande ling langs tien cafés worden ge maakt en in elk café krijgt de wan delaar dan een trappist. De op brengst gaat naar de stichting SBNN uit Hulst. In het 's-Lands- huis wordt zaterdag om 13.00 uur en 15.00 uur een trappisten-lezing gehouden door kenner Vansteen- brugge, in combinatie met een proeverij. Op beide dagen kan het innemen van trappisten al om 10.30 uur beginnen. Voordelig genieten van Leolux LEOLUX Vele Leolux modellen nu tegen opmerkelijke aanbiedingen! Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 561482 www.binnenuit.nl modern living easy living design living woonconcept

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 57