Tunnel en geen brug |OPEN J HUIZEN FROUTE 22 and Officier wil zes jaar cel voor Axelse schutter Pij(n)lijk speciale bijlage woensdag 6 oktober almanak Diaken Wim Tobé vertrekt naar Brabant LANGE WAPPER Knoop doorgehakt over nieuwe ontsluiting voor de Zilveren jubileum van de Helletochten Teams gezocht voor quiz 500 jaar Bresjes Natuurlijke kunsten in toneelstuk over zee Dorpshuis kan nieuw meubilair aanschaffen Internationaal congres bestrijding armoede vrijdag 24 september 2010 z STEKENE De Helletochten van wandelvereni ging De Smokkelaars vinden dit jaar voor de 25e keer plaats. De tocht is zondag 26 september en ontleent zijn naam aan de start plaats 't Helleken aan het Prekeke- plein in de Stekense grenswijk 'Hel lestraat'. De keuzeafstanden zijn: 6, u, 17, 20 of 30 kilometer. Vertrek ken is mogelijk tussen 8 en 15 uur. Deelname kost 1,50 euro. BRESKENS WATERLANDKERKJE De voorstelling met de naam 'De zee, de zee klotst voort...' is zater dag 25 september te zien in Water landkerkje. Zangers, dansers en mu zikanten vertonen hun kunsten op werken van Hans Claus. De stuk ken van Claus sluiten aan bij het to neelstuk. Centraal in zijn stukken staat de vergankelijkheid van de na tuur. De voorstelling is te zien in de Molenstraat 58 vanaf 19.30 uur. CRAAUW door Harold de Puysseleijr ANTWERPEN - Na vijftien jaar heb ben de Vlaamse overheden einde lijk de knoop doorgehakt over de oplossing voor het fileprobleem rond Antwerpen. Gekozen is voor de aanleg van tun nels om de Antwerpse Ring aan de noordzijde van de stad te ont sluiten en zo de Ring rond te ma ken. De bouw van de veelbespro ken brug met de naam Lange Wap per is daarmee definitief van de baan. Het besluit viel woensdaga vond na een hele dag overleg tus sen Vlaamse ministers, de Ant werpse burgemeester Patrick Jans- sens en havenschepen Marc Van Peel. Dat gekozen is voor een tun nel was geen verrassing. De hoog te van de meerprijs - de tunnel is 352 miljoen euro duurder - en wie voor die kosten op zou draaien, waren echter nog voer voor stevi ge discussies. De doorbraak kwam na een extra vergadering van het schepencollege in Antwerpen, dat in meerderheid instemde met de voorgelegde oplossing. Het zogenoemde dossier Ooster- weelverbinding kende een moeiza me geschiedenis. Wat dat betreft deed de brug zijn naam in meer dan één opzicht eer aan; de Lange nieuw aan te leggen weg CCD R.S. 1 bron BAM WHÊÊÊÊ Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto v Voor meer informatie kunt u contact opnemen met uw makelaar of met het Segmentteam van BN DeStem T: 076 - 5 31 22 77, E: segmentteam@bndestem-pzc.nt MIDDELBURG - Een 23-jarige Axelaar moet een celstraf van zes jaar krij gen, eiste officier van justitie W. Suijkerbuijk gisteren. De man heeft volgens de officier in de nacht van 13 op 14 mei dit jaar een serie pistoolschoten gelost in de Beatrixstraat in Axel, waarbij een vriend gewond raakte aan zijn been. Volgens de verdachte had hij in een dronken bui het wapen afge pakt van zijn broer en was het per ongeluk afgegaan. De officier stel de echter dat een aantal getuigen had gehoord dat hij zijn vriendin uitschold en haar met de dood be dreigde. Volgens hem hadden zijn broer, vriend en vriendin die nacht geluk gehad, want geen van de schoten had hen geraakt hoe wel er wel op borsthoogte kogels waren ingeslagen. Suijkerbuijk stel de dat het ging om drie pogingen tot doodslag en dat daar alleen maar een strenge straf voor' kan worden opgelegd. Het wapen is niet meer terugge vonden. De verdachte vertelde dat hij het in de vijver naast het poli tiebureau had gegooid. Raadsman E. Smit pleitte voor een aanzienlijk lichtere straf Volgens hem had de man geen enkel mo tief om gericht te schieten op die drie en moet het wapen per onge luk zijn afgegaan. Uitspraak 7 oktober. Tip? redactie@pzc.nl Dat Zierikzeese stel doet al tien jaar mee aan het jaarlijkse openluchtspek takel. Zo ook dit jaar. In middel eeuws kostuum - zij marktvrouw, hij monnik - arriveerden ze bij de speel- vloer. Waar zij ontdekte dat de kaartjes voor dochter en kleindoch ter - die 's avonds op de tribune zou den zitten - nog thuis lagen. Met een snelle fietsrit werd dat probleem op gelost. „Mooi", sprak de monnik. „Geef mijn sleutelbos maar terug." 'Oeps', sprak de marktvrouw. „Thuis laten liggen." Met wapperende pij ging de monnik op pad. De sleutel bos stak in de voordeur. Verontwaar digd pedaleerde hij terug naar de speelvloer om verhaal te halen. Zover kwam het niet. Hij raakte ver ward in de flappen van zijn pij en- Het Stimuleringsfonds van de Ra bobank Hulst heeft de stichting Ge meenschapshuis Graauw een che que van 4500 euro gegeven. Het dorpshuisbestuur heeft er veertig nieuwe stoelen en twintig nieuwe tafels van aangeschaft. Het oude meubilair stamde nog uit de jaren zestig, destijds gemaakt door de toen in Graauw gevestigde Stalen Meubelfabriek Saeftinghe. TERNEUZEN De vrije school Rudolf Steiner in Terneuzen houdt vandaag en mor gen in scholengemeenschap De Re de een internationale conferentie over 'bestrijding van armoede en sociale uitsluiting'. Het congres is vandaag van 16.45 tot 21.45 uur. Er zijn gastlessen en Werner Govae- rts, mede-auteur van Een betere we reld voor kinderen, geeft een lezing en zingt. Zaterdag zijn van 8.30 tot 13.30 uur gespreks- en werkgroe pen. Zie ook: www.vrijescholen.nl. Aanmelden voor maaltijd of ont bijt: vereniging@vrijescholen.nl HULST - Diaken Wim Tobé uit Hulst gaat per 1 oktober in Bra bant aan de slag in een nieuwe pas torale functie. Tobé wordt in de re gio Dongemond voor twee dagen in de week de eerst aanspreekbare voor de parochie Geertruidenberg. Hij neemt ook begeleiding van de regionale stuurgroep liturgie op zich. Naast deze taken is de diaken nu al halftime functionaris Caritas- instellingen in het bisdom Breda. Zodra een huis gevonden is, ver trekt het echtpaar Tobé uit Hulst naar het nieuwe werkgebied. Tobé was sinds begin 2002 werkzaam voor de Inter Parochiële Vereni ging Oost-Zeeuws-Vlaanderen. MEEST GELEZEN 1. Derde bom Cadzand gevonden. 2. Resten jonge hond bij Sluiskil. 3. ANWB helpt niet overal. TIPS NAAR redtern@pzc.nl Tunnel ringweg Antwerpen tunnel i In De Uitkomst in Breskens vindt vrijdagavond 8 oktober de Grote Breskens Quiz plaats in het kader van 500 jaar Bresjes. Vragen over Breskens worden afgewisseld met vragen over onder meer geschiede nis en taal. Ploegen met drie deel nemers kunnen zich nog aanmel den. Contactpersoon is Rein Leent- faar. Hij is te bereiken via het e- mailadres Ieentfaar@zeelandnet.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 56