kan best ergens komen' zeeland j 3 Auto weg na inbraak in woning Extra onderzoek naar blauwalg in Zoommeer Roma Sinti L. voor sport voor iedereen commentaar Cruijff opent expositie vrijdag 24 september 2010 In Nederland mag het niet komen tot de registratie van Roma en Sinti. Met de ze verklaring kiest de Vere niging Nederlandse Gemeen ten het juiste standpunt, zo van zelfsprekend dat het eigenlijk niet nodig zou moeten zijn om het te zeggen. Maar sinds het CDA-Kamerlïd Mirjam Sterk zich liet inspire ren door de harde houding van de Franse regering tegen de Ro ma en pleitte voor een strenger toezicht in Nederland, is de geest uit de fles. Burgemeester Cor de Vos van Nieuwegein wil zijn Roma-inwoners 'in kaart brengen'. Sterk en De Vos zien kennelijk niet in, dat alles behalve de ver dediging van de Roma het vuur tje van de intolerantie op stookt. De VNG begrijpt de gevoelighe den beter, verwerpt de stigmati serende registratie, maar zet on dertussen hard in op de bestrij ding van criminaliteit en van schooluitval. Juist ook onder Roma en Sinti. Van zo'n aanpak hebben deze groepen niets te vrezen. Met Willem van Hanegem. collectie Henk Davidse Cruijff opent de Cruijff-expositie. Eerste wedstrijd op het Cruyff Court. THOLEN - Na een inbraak in een woning aan de Ten Ankerweg in Tholen is in de nacht van woens dag op donderdag een personen auto gestolen. Het gaat om een zwarte Audi A3, voorzien van het kenteken 70-HTR-2. Terwijl de bewoners boven lagen te slapen, werd beneden ingebro ken in hun woning. De autosleutels werden weggeno men, waarna de auto werd gesto len. De bewoners ontdekten de in braak gisterochtend vroeg toen ze uit bed kwamen. De technische recherche heeft spo renonderzoek gedaan op de plaats van het misdrijf Bekijk de video over de opening van de expositie over Johan Cruijff in de Voetbal Experience in Middelburg. Bekijk meer video's op pzc.nl/video Bekijk onze website op uw mobiele telefoon via pzc.nl/mobi MIDDELBURG - Het Bestuurlijk Overleg Krammer Volkerak laat na der onderzoek doen naar de voe- dingsstoffenbalans in het Volkerak- Zoommeer. Aanleiding: de vermin derde overlast van blauwalgen in het gebied. In 2008 en 2009 viel de blauwalg- plaag in het Volkerak-Zoommeer mee. Vorige maand moesten de zoetwaterinlaatpunten wel wor den gesloten in verband met de bloei van deze blauwalgsoort. PvZ-Statenlid Johan Robesin heeft het dagelijks provinciebestuur ge vraagd of de verzilting van het Vol- kerak-Zoommeer nu achterwege kan blijven. Dat gaat Gedeputeer de Staten, zeker in afwachting van het onderzoek, te ver. Ze wijzen er op dat er nog meer redenen zijn om het randmeer zout te maken. xf >-eg *-*** >-«*■< >-«t» xgjl >-««>-*« >-*t >-** >-*« >-w >-w Morgen (za. 25 september) Laatste Vismarkt - Veerevan 't seizoen 2010 Nog één keer kunt u genieten van vers gebakken kibbeling, oesters met wijn of 'n harinkje, met zicht over de Stadshaven! Daarna neemt u verse vis, zeekraal of een palingbroodje mee naar huis! Vismarkt - Veere 10.00 -16.00 uur bij de Stadshaven In 2011 weer vanaf 1 mei, iedere zaterdag. m* Johan Cruijff met één van de cliënten van Arduin. foto's Lex de Meester r

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 3