301 sport Feyenoord staat opnieuw ond 'Voor dit seizoen is de gifbeker in iede FC Dordrecht stunt met zege op NEC De Bruijn start met zege op EK landen Italiaan Bennati gaat naar Team Schleck Duitse tafeltennisser Ovtcharov geschorst Van der Meet strandt in kwartfinale Telavi CRISISSTEMMING Na de bekeruitschakeling door Roda JC van woens dagavond reSt VOOr FeVenOOrd alleen nOg de COm- Feyenoord speelde dit seizoen negen offi- petitie. De teleurgestelde aanhang roert zich. r0da jc staat de teller op vijf nederlagen. vrijdag 24 september 2010 DORDRECHT FC Dordrecht zorgde gisteren in de derde ronde van de KNVB-beker voor een grote verrassing door ere- divisionist NEC Nijmegen te ver slaan. In Dordrecht werd het 4-3. Bij rust stond het al 3-1. NAC bereik te eveneens de vierde ronde. In ei gen huis werd VW met 3-1 versla gen. Leonardo, Amoah en Boussa- boun scoorden voor de thuisploeg. Achilles'29 was in Groesbeek ster ker dan FC Oss. De thuisploeg won het topklasse-onderonsje met 2-0. Het duel werd twee keer enige tijd onderbroken wegens onweer. ANKARA Jean Paul de Bruijn is met een zege begonnen op het EK voor landen teams in Ankara. Oranje versloeg in de eerste ontmoeting in de voor ronden Turkije C met 2-0. Rai- mond Burgman toonde een uitste kende vorm in zijn partij tegen Ah met Alp (2-1, moyenne 1.947). De Bruijn verloor de eerste set tegen Can Capak, maar herstelde zich met twee gewonnen sets: 8-15,15-9 en 15-13, met een eindmoyenne van 1.225. Vandaag speelt Neder land tegen Denemarken. ROME De Italiaanse wielrenner Daniele Bennati rijdt volgend seizoen voor de nieuwe Luxemburgse ploeg van de broers Frank en Andy Schleck. De bijna dertigjarige Bennati reed sinds 2008 voor Liquigas. Daarvoor kwam hij uit voor Acqua Sapo- ne, Phonak en Lampre. De Italiaan won dit seizoen de derde rit in de Tirreno-Adriatico. In 2008 was hij de snelste in drie ritten in de Ron de van Italië. Het jaar daarvoor won Bennati ook drie ritten in de Ronde van Spanje. De Schlecks be ginnen hun eigen ploeg. WASSERBILLIG De Duitse tafeltenniser Dimitrij Ovtcharov is voorlopig voor alle Eu ropese wedstrijden geschorst. Dat heeft de Europese tafeltennisbond gisteren bekendgemaakt. De Duitser, van Oekraïense af komst, werd in augustus tijdens een out of competition-controle be trapt op het gebruikt van het verbo den middel clenbuterol. Ovtcharov is momenteel de nummer dertien op de wereldranglijst Als ook de B-staal positief is, riskeert hij een straf van twee jaar. TELAVI Angelique van der Meet is er in het Georgische Telavi niet in geslaagd de halve finale te bereiken. De ten nisster uit 's-Heer Abtskerke ver loor in de kwartfinale van de als eerste geplaatste Georgische Olga Kalashnikova: 7-5 5-7 3-6. Van der Meet stond in de tweede set nog met 4-2 voor, maar kon het vervol gens niet afmaken. In het dubbel spel had ze eerder al samen met Danielle Harmsen verloren. Van der Meet reist nu door naar Tbilisi voor een 25.000 dollar-toernooi. ciële wedstrijden. Na het bekerduel met De jonge Feyenoorders Jerson Cabral en Keivin Leerdam (rechts) verlaten teleurgesteld het veld na afloop van de met strafschoppen verloren bekerwed strijd tegen Roda JC. foto Marco de Swart Dennis van der Geest een 'opbouwfase'. Waarom zou je geen kampioen kunnen worden met een ploeg vol tieners? Als Twente en AZ kampioen kunnen worden, is er veel mogelijk hoor. En het Ajax dat in 1995 de Cham pions League won, stond ook vol met tieners. Als je al begint met: 'We moeten nog jaren opbou wen', dan ga je er al van uit dat je niets wint de komende tijd. Mario Been wilde volgens mij als jonge speler ook prijzen winnen. Dat stralen de spelers van nu niet uit. Ik zie veel tieners in het voetbal die veel verder zijn dan de Feye noorders. Verliezen van Excel sior..., dat kan écht niet. En dan een paar dagen later weer in eik aars armen vallen als er een keer gewonnen wordt." „Ze leven te veel van week tot week. Niemand is bezig met de vraag: waar staan we over 34 wed strijden? Of de gifbeker leeg is? Voor dit seizoen in ieder geval wel, ja. We kunnen nergens meer uitgeknikkerd worden." Bij de spelers is het tegenwoordig hosanna als ze één wedstrijd heb ben gewonnen. Wij als supporters moeten het dan ook maar zo aan pakken: genieten van een losse wedstrijd." Dat laatste is ook het advies van Wint Rijsbergen. De oud-interna tional speelde van 1971 tot 1978 voor de stadionclub. „Het is heel erg", verzucht hij. „Maar een verrassing is het niet. Als ik lees hoe hoog de schulden zijn opgelopen, dan is het duide lijk dat er geen enkele bewegings vrijheid is voor Been en Beenhak ker." „Ze zijn gedwongen alle jeugdspe lers te gebruiken. In een goed elf tal kun je makkelijk af en toe jeugdspelers inpassen. Maar als je van jongetjes van achttien of twin tig jaar gaat verwachten dat ze het hele team dragen, kun je dit ver door Eric de Jager DEN HAAG/ROTTERDAM - Ook bij de prominente Feyenoord-fans zinkt de moed langzaam in de schoenen. „Ik ben een beetje ver drietig over de club", zegt Dennis van der Geest. De oud-judoka was ambassadeur voor de Rotterdamse voetbalclub en zit regelmatig op de tribune in Zuid. „Ik heb het wel gehad met het zoveelste ver haal over opbouwen en afwach ten." „Ik ben al dertig jaar Feyenoord- fan. En wij kennen het woord 'hoop' inmiddels beter dan wie ook. Maar zelfs daar komt een eind aan. Het is niet best", aldus de voormalig wereldkampioen en winnaar van olympisch brons, bij wie de uitschakeling in het beker toernooi nog pijn doet. Van der Geest mist 'topsportmen taliteit' bij zijn club. „Het is te mak kelijk om je te verschuilen achter

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 32