de kraan komt' f27 Plek van voorzieningen is zaak voor gemeenten brieven Hondenbelasting ROC 2 Prinsjesdag 2 Prinsjesdag Gratis Sony Ericsson X10 mini pro GSMIVEB.NL vrijdag 24 september 2010 Robbert Peeters: „Als de keuze kennelijk al is gemaakt - die tweede centra le wordt toch gebouwd - waarom zouden we er dan nog over bakkeleien?" land met name zijn cultureel erf goed onvoldoende. Polak bekende plagerig dat ze op dat vlak niet veel verder komt dan 'Zeeuws Meisje', al gaf ze aan het eind van de drie gespreksronden hoog op over het Zeeland Nazomer Festival met z'n unieke locatietheater. Student Mike Pagé aan de Hoge school Zeeland ziet een mogelijk heid voor versterking van specifiek Zeeuwse onderwijsrichtingen, zo als de agrarische school, water bouwkunde en toerisme. „Dat zijn bij uitstek de terreinen waar men sen Zeeland mee identificeren. Daar moet je dus op inspelen." Koren op de molen van de krimp- gebieden is dat de jongeren aan ta fel niet koste wat het kost willen vasthouden aan die ene voetbalver eniging in hun dorp. Beter is het dergelijke voorzieningen op een paar plekken te concentreren. „Ook daarin moet je keuzes dur- ven te maken", aldus De Clerck. „Bouw je netwerk rond die plek ken en dan kun je er tegelijk voor zorgen dat ze ook goed bereikbaar zijn voor iedereen." Pagee pleitte bovendien voor een flexibel bus vervoer, afgestemd op activiteiten in de regio. „Laat die bussen rijden als er iets te doen is. Je hebt niets aan lege bussen en als ze er moe ten zijn, zijn ze er nu niet." door Ben Jansen GOES - De Zeeuwse steden moeten in principe onderling bepalen waar grote voorzieningen, bijvoor beeld op het gebied van onder wijs, gezondheidszorg en recreatie, moeten komen. Alleen als ze het er zelf niet over eens raken, is een sturende of coördinerende rol van de provincie gewenst. Tijdens de tweede discussiebijeen komst over de uitgangspunten voor een nieuw provinciaal omge vingsplan, gisteravond in Goes, te kenden enkele aanwezigen aan dat de gemeenten elkaar wel voorzie ningen moeten gunnen. Daarbij geldt dat het soms nuttig kan zijn tot een bundeling van voorzienin gen in één gemeente of één regio te komen, omdat dit méér kwali teit oplevert. Zeker bij commer ciële vestigingen is het oppassen met sturing door de overheid. Een ondernemer heeft zelf zijn overwe gingen. Waar een grote voorzie ning ook wordt gevestigd, gelet Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl De gemeente Veere gaat per 2011 de hondenbelasting met 5 procent extra verhogen. Dit extra geld is be doeld om aan de verplichting te voldoen om een zwervend gezel schapsdier twee weken op te van gen en te verzorgen. Dat hier geld voor beschikbaar moet zijn: prima, maar ik begrijp niet waarom de hondenbezitter hier voor op moet draaien. Voor elke hond wordt be lasting betaald, 59,33 voor 1 hond, 104,19 voor elke volgende hond. Wat zien we voor deze bedragen te rug? Enkele hondenuitlaatplaatsen per kern. Het zou beter zijn om van dit extra geld zakjesautomaten en prullenbakken te plaatsen. Bo vendien zal het ook meestal gaan om de opvang van katten, omdat nagenoeg alle honden zijn gechipt, zodat de eigenaar vlug kan worden gevonden. Dus laat iedereen mee betalen aan deze verplichting en niet één willekeurige groep. Eline Eijkelenboom Loodhol 32, Grijpskerke Geld van de Zeeuwse Onderwijs- autoriteit is bestemd voor onder wijs. innovatie, niet voor het ver plaatsen van kantoren of onge wenste extra reiskosten. Nu in tij den van grote bezuinigen zijn dit geen gewenste extra kosten. De in de krant van 21 september vermel de wens om kantoren te verhuizen is een optie waar de overheid geen geld aan moet uitgeven. De Dow-topman heeft ongetwijfeld meer praktische vernieuwingen en samenwerken van industrie en on derwijs voor ogen. Zoals volgens het Botlek voorbeeld, een groot praktijk procesinstallatielab in sa menwerking met de industrie voor de middelbare en hogere procesop leidingen. Om de kosten voor deze technische voorzieningen en infra structuur te besparen, bijvoorbeeld aansluitend op de praktijksituatie op een industrielocatie in Zeeland. Ook moet de noodzakelijke samen hang met de hogere procestech niek en maintenance opleidingen van Hogeschool Zeeland niet verge ten worden. H. Steehouwer Zuidsingel 69, Middelburg worden vlotgetrokken. De presen tatie van een nieuw kabinet, zullen we Kerstmis 2010 als deadline ne men, 10 maanden na de cruciale fe bruaridag? En dan core business! Monique Sturm Turkeye 16, Waterlandkerkje Dit jaar had Prinsjesdag een excep tioneel karakter. Een demissionair kabinet en indiening van een 'be leidsarme' regeringsbegroting, een term die misschien een primeur in de nationale geschiedenis ge noemd kan worden? Onderhande lende coalitiepartners, die weinig cohesie, daadkracht, harmonie en co-operatie uitstralen, een land dat verkeert in een zekere mate van ontreddering. Op sommige mo menten bekruipt me zelfs het ge voel, dat we afstevenen op een soort anarchie. Zo deze formatie daadwerkelijk zou resulteren in een definitief kabinet, maakt het niet de indruk van een sterke fun dering. 2010 zal zeker de geschiede nis ingaan als een memorabel jaar: het is dit voorjaar begonnen met .vele vertrekkende Senaatsleden, nu zitten we met een zwalkend schip dat vanuit de impasse moet Volgens Jan Kees de Jager zijn we allemaal samen de schatkist. Er schijnt een tekort te zijn van zo'n 30 miljard euro. ABN/AMRO heeft al meer dan 30 miljard gekost, daar heeft het Nederlandse volk geen in spraak in gehad. Nu moet er bezui nigd worden, ook hier geen in spraak, want de schatkist zijn we al lemaal, dan wel. Pensioenen moe ten omlaag, Donner vindt dat hij ook moet inleveren, maar of je in moet leveren van een ministers pensioen of van een AOW-uitke- ring lijkt mij nogal een verschil. Als er verkiezingen zijn, word je opgeroepen te stemmen, daarna kunnen ze geen regering vormen; te veel verschil in programma, maar je portemonnee leeghalen, dat is geen probleem. Politieke par tijen die elkaar zwart maken daar schiet je veel mee op. Ze gunnen el kaar het licht in de ogen niet. A. de Waele H. Dunantstraat, Koewacht M ozes 'Niet Mozes, maar wind scheidde mogelijk de zee', staat in de krant. Het was inderdaad niet Mozes die de zee scheidde, maar God zelf heeft Zijn schepping in Zijn hand. God, onze schepper, scheidde de zee, daar hebben wij toch zeker geen computer voor nodig om dit wetenschappelijk te onderleggen! L Goedbloed Dorpsstraat 15, Gapinge moet worden op goede bereikbaar heid met het openbaar vervoer en op betaalbare parkeerplaatsen. In de aanloop naar het omgevings plan, waarin staat hoe in de perio de 2012-2018 in Zeeland met ruim te, milieu en water wordt omge sprongen, is geopperd dat aan een zekere ruimtelijke ordening op het water niet valt te ontkomen. Uit gangspunt moet zijn, zo werd op gemerkt, de verschillende gebrui kers- en belangengroepen daarover afspraken te laten maken. Lukt dat niet, dan moet de provincie als re gisseur optreden. De stelling dat alleen nieuwe be drijventerreinen mogen worden ontwikkeld als de bestaande vol zijn, kreeg voorzichtig bijval. De gemeenten op de Bevelanden wer ken, zo werd vastgesteld, op dit ge bied goed samen. De vraag is wat wijsheid is als een bedrijf bij een dorp uit zijn jasje groeit: verwij zen naar een terrein bij een stad of een uitbreiding van het terrein bij het dorp voor lief nemen. Telfort winkels telfort.nl 08001707 Gratis toestel bij 24 mnd contract i.c.m. surf&mail. Actieprijs geldt eerste jaar. Aansluitkosten eenmalig 24,95. Kijk voor de voorwaarden op telfort.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 29