tunnel zaterdag 2 oktober woonadviesdag zeeland 125 Herstellen in hotel aan de HA®* «"SS* Stromenwijk laat zich zien tijdens Burendag Corporaties: 7 miljoen besparen Schelde Lees meer op: www.interieur-paauwe.vil weekenddiensten Gratis woonadvies bij Interieur Paauwe Alleen op zaterdag 2 oktober gratis woonadvies van bét TES team, specialisten op gebied uan kleur, interieur en raamdecoratie. Neem tekeningen, maten en foto's uan uw interieur mee en laat u verrassen en inspireren! m vrijdag 24 september 2010 noordelijk havengebied te over bruggen. Het doel van deze route is de be reikbaarheid van de stad en de ha- Ven fors te verbeteren. Daarnaast hoopt de Vlaamse Regering dat de verbinding én de verbreding van de Ring een einde maakt aan de fi les op de Ring en het sluipverkeer door de stad. Gekoppeld aan het Oosterweel- project is een vrachtwagen verbod in de Kennedytunnel om de capaciteit van deze tunnel te verhogen en een verplicht gebruik van de Oosterweelverbinding voor zwaar verkeer. De stad Antwerpen en de Antwerpse haven draaien op voor de extra kosten. Die wor den volgens de Vlaamse minis ter-president Kris Peeters echter ge compenseerd. „De gebruiker van het nieuwe tra cé zorgt uiteindelijk voor de finan ciering via tolheffing. De Antwer penaar zal niet moeten opdraaien voor de extra kosten", aldus Peet ers. Het totale prijskaartje dat aan de Oosterweelverbinding hangt, bedraagt 3,2 miljard euro. Er komt ook een tunnel vanaf de E313 in Wommelgem naar de E19 in Wil rijk. Zeventig miljoen euro wordt ge wonnen doordat het Mexico-ei- land aan het Eilandje kan worden ontwikkeld. Dat zou niet zo zijn met de Lange Wapper, die over het gebied zou lopen. Ter hoogte van het Sportpaleis wordt een nieuw plein aangelegd. Ook ko men er aanpassingen aan het via duct van Merksem om de leefbaar heid te verbeteren. De Vlaamse regering gaat ervan uit dat in 2015 met de bouw van de tunnels begonnen kan worden. Ze moeten in 2021 klaar zijn. De noordelijke tunnel zal eerder klaar zijn voor gebruik. Eer het zover is, moeten nog flink wat hobbels worden genomen. De liberalen in het stadsbestuur bij voorbeeld, verzetten zich nog. Ook actiegroepen blijven het geko zen tracé hekelen. „Fantastisch dat de Lange Wappervariant definitief is begraven", zegt Wim van Hees van actiegroep Ademloos. „Maar het is treurig dat ze vasthouden aan het tracé dat net als de Lange Wapper bij het referendum is afge wezen." door René Hoonhorst TERNEUZEN - Mensen die in het zie kenhuis in Terneuzen een nieuwe heup of knie krijgen, kunnen een paar dagen na de operatie herstel len in een hotel aan de Wester- schelde. ZorgSaam Zeeuws-Vlaanderen heeft een overeenkomst gesloten met het Hampshire Hotel Churchill in Terneuzen. Cliënten komen een dag voor de operatie naar het hotel en komen Twee da gen na de operatie weer terug voor verder herstel in het hotel. In De Honte worden al twaalf jaar heup- en knievervangende opera ties volgens de principes van het 'gezamenlijk herstelprogramma' verricht. De orthopeden van het Temeuzense ziekenhuis liepen des tijds vooraan bij het introduceren van die Joint Care. Mensen die een nieuwe heup of knie nodig heb ben, worden voor de operatie uit gebreid voorgelicht over wat hen te wachten staat. Ze worden na drukkelijk niet als patiënt behan deld, want ze zijn niet ziek. Ze ver blijven tijdens de opname samen met enkele lotgenoten in een huis kamer en beginnen gelijk aan een revalidatieprogramma. Omdat ze goed zijn geïnformeerd, zijn ze minder bang en daardoor herstellen ze beter en sneller, ver klaart orthopeed Noes Corbeij. „Met 'Herstellen aan de Schelde' gaan we nu nog een stap verder. Mensen knappen, met hulp van hun partner of een andere begelei der, nog sneller op als ze tijdens hun herstel in de watten worden gelegd in een hotel." In het hotel staat een professionele verpleegkundige dag en nacht klaar voor de geopereerden en een fysiotherapeut zorgt voor revalida- tiebegeleiding. Het orthopedisch team van Terneuzen, dat al jaren tot de top van Nederland wordt ge rekend, trekt al veel patiënten van buiten de regio. Zo'n dertig pro cent komt van boven de Wester- schelde. Van de eerste zes 'hotel herstellers' kwamen er gisteren drie uit Middelburg, één uit Goes, één uit Clinge en één uit Terneu zen. oiü GOES - De drie Bevelandse en Thoolse woningcorporaties hopen samen zo'n zeven miljoen euro te besparen als de rechtbank een streep zet door de zogeheten Voge- laarheffing. Alle woningcorporaties betalen sinds 2008 de Vogelaarheffing, ver noemd naar oud-minister Ella Vo gelaar. Corporaties in veertig ach terstandsbuurten - niet in Zeeland -, krijgen tien jaar lang jaarlijks 75 miljoen euro. Onlangs hebben 78 corporaties een proefproces aange spannen tegen de heffing. „De uit komst van dat proces geldt voor al le woningcorporaties", zegt direc teur Peter Bevers van R&B Wo nen. Zijn corporatie is jaarlijks 208.000 euro kwijt aan de Voge laarheffing. Henk Bekker van RWS in Goes heeft er goede hoop op dat het proces gunstig zal uit pakken voor de corporaties. „Ze hebben per slot van rekening een belasting geheven en dat mag na tuurlijk niet zomaar. Hetzelfde verhaal vertelt Jaap Kloet van Castria Wonen in Tho- len. Volgens Kloet is de hele Voge laarheffing ook achterhaald. „We zien nu dat er in de regio krimp optreedt. De corporaties daar heb ben juist meer geld nodig." MIDDELBURG - Op acht plaatsen in de Middelburgse wijk 't Zand-Stro- menwijk zetten organisaties en ver enigingen morgen, tijdens Nationa le Burendag, de deuren open om te laten zien wat ze doen. Van 11 tot 16 uur zijn er verschillende acti viteiten voor jong en oud. Nederland viert dit jaar voor de vijfde keer burendag. Met allerlei activiteiten wordt geprobeerd men sen dichter bij elkaar te brengen. Het Oranjefonds keert voor deze dag ruim 970.000 euro uit aan goe de buurt-ideeën. Op Walcheren worden dertien initiatieven in Mid delburg en Vlissingen beloond. Zo krijgt de Willie Dixonstraat in Middelburg een bijdrage om met een springkussen, een grote tent en multiculturele hapjes het éénja rig bestaan van de straat te vieren. De Kalkoensprenk in Vlissingen gebruikt het geld om leeggeroofde plantenbakken opnieuw te vullen. In de Stromenwijk-'t Zand in Mid delburg grijpen zestien organisa ties en verenigingen burendag aan om kennis te maken met de wijk bewoners. Dat gebeurt in Brede School 't Getij, wijkgebouw De Vergulde Baars, speeltuin 't Zand, woonzorgcentrum Tabadila, Ont- moetingskerk, brandweerkazerne Stromenweg, Arduin Academie en Park Toorenvliedt. Zaterdag 25 en zondag 26 september 2010 Huisartsen Huisartsenpost Walcheren Koudekerkseweg 86, Vlissingen tel. 0900-1985 (open ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekend of tijdens feestdagen, alleen na telefonische af spraak) De Veerse Huisartsen Patiënten huisartsen: Rullens, Bats, Ubels, Van Tol, Van Eede, Spekhorst en Schin- kelshoek. vrij 17.30-zon 22.30 uur: G. C. M. Rullens en Y. Bats, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, tel. (0118) 581276. zon 22.30-ma 8.00 uur: R. Ubels en M. J. Helmes, 't Plein 2, Serooskerke, tel. (0118) 591212. Tandartsen J. M. de Hek, Rentmeesterlaan 65, Middel burg, tel. (0118) 628207. Spreekuur 11.00-12.00 uur. Verloskundigen Vlissingen 0118-471140 of via semafoonnr. 06-65029959 (24-uur bereikbaar). Middelburg 0118-626045 (24-uur bereikbaar). Verloskundigenpraktijk Veere 0118-584101 (24-uur bereikbaar). Apotheken Stadsgewest Vlissingen/Middelburg: 24-uursdienst (voor spoedrecepten): Kring-Apotheek Paauwenburg - Dienst- apotheek Vlissingen/Middelburg Dreesstraat 2a, Vlissingen, tel 0118-468707. Thuiszorg Stichting Werkt voor Ouderen, tel. 06-13223446. Zorgstroom, tel. 0118-684000, Dierenartsen Kleine huisdieren: A. v.d. Wolf, Y. Boonman-Prins, A. Gogel- weg 14, Vlissingen, tel. (0118) 466548. Spreekuur zonder afspraak 11.00-12.00 en 17.00-18.00 uur. Landbouwhuisdierenpraktijk Walcheren (grote huisdieren), Oude Domburgseweg 33a te Oostkapelle tel. (0118) 633803, za en zo visites aanmelden van 08.00-09.00 uur. Dierenartsenpraktijk Meliskerke R. Roskam, Kelderweg 1, tel. (0118) 592838. Vogel- en zoogdierenopvang De Mikke tel. 0118 628288. Dierenambulance 0900-7673437 (24-uur bereikbaar). Marie Curieweg 15, Vlissingen www. paczon weringennl Zonweringen zonweringen raamhorren zomer- winterbeslag attentie voor iedere bezoeker Vraag in de showroom naar onze andere aanbiedingen en de overheidssubsidies!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 27