241 zeeland Antwerpen krijgt toch extra ASK 1333Ulii Vierde bom gevonden recreatiepark Cavelot BAAS MET NOMINEER UW BAAS! LANGE WAPPER Knoop doorgehakt over nieuwe ontsluiting voor de Ring Fotowedstrijd over thema land en water Paree beste leerbedrijf Fietskijkavond op politiebureau ZEEUWSE 2010 vrijdag 24 september 2010 OORLOGSDAGBOEK Fonteinen van aarde, het oorlogsdag boek van Jaap Komejan: www.pzc.nl/oorlogsdagboek EN VERDER Reageren op een artikel? Dat kan op onze site: www.pzc.nl. Onder elk arti kel is ruimte voor uw mening. STUUR UW TIPS NAAR redactieü>pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto YERSEKE Het Oosterscheldemuseum in Yer- seke houdt een fotowedstrijd voor de herfstexpositie Land en Water, van 16 tot 24 oktober. De expositie staat in het kader van de landelijke Week van het Museum. Het mu seum zoekt bijzondere, eigenzin nige, mooie foto's over de relatie tussen en met land en water. Inzen ding, met titel en toelichting kan tot 16 oktober, per post, of e-mail: oosterscheldemusem@gmail.com. 'S-HEERENHOEK door Harold de Puysseleijr ANTWERPEN - Na vijftien jaar heb ben de Vlaamse overheden einde lijk de knoop doorgehakt over de oplossing voor het fileprobleem rond Antwerpen. Gekozen is voor de aanleg van tunnels om de Ant werpse Ring aan de noordzijde van de stad te ontsluiten en zo de Ring rond te maken. De bouw van de veelbesproken brug met de naam Lange Wapper is daarmee definitief van de baan. Het besluit viel woensdagavond na een hele dag overleg tussen Vlaam se ministers, de Antwerpse burge meester Patrick Janssens en haven schepen Marc Van Peel. Dat .geko zen is voor een tunnel was feitelijk geen verrassing meer. De hoogte van de meerprijs - de tunnel is 352 miljoen euro duurder - en wie voor die kosten op zou draaien, waren echter nog voer voor stevi ge discussies. De doorbraak kwam na een extra vergadering van het schepencolle ge in Antwerpen, dat in meerder heid instemde met de voorgelegde oplossing. Het zogenoemde dos sier Oosterweelverbinding kende een moeizame geschiedenis. Wat dat betreft deed de brug zijn naam in meer dan één opzicht eer aan; de Lange Wapper was niet alleen een mythologische reus, maar ook een kwelgeest, die de straten van Antwerpen onveilig maakte. Oor spronkelijk lag er zelfs een ont werp met een brug over de Schel de én een brug over het havenge bied, maar van die eerste brug werd al snel afgezien met oog op de scheepvaart. Actiegroepen trokken vervolgens ten strijde tegen de bouw van de futuristische dubbeldeks brug over het Straatsburgdok. Uiteindelijk keerde ook de bevolking zich daar vorig jaar tegen in een referen dum. De Oosterweelverbinding verbindt de Expressweg ter hoogte van Sint Anna op Linkeroever met een toltunnel onder de Schelde en vervolgens via een tweede tunnel onder het Straatsburgdok met de Antwerpse Ring ter hoogte van Merksem. De Lange Wapper was aanvankelijk voorzien om het Elektro- en telecombedrijf Paree uit 's-Heerenhoek is gisteren door Kenteq, het kenniscentrum voor technisch vakmanschap, uitgeroe pen tot het beste leerbedrijf van zuid-Nederland. Het Bevelandse bedrijf werd door de jury geroemd vanwege het voortdurend motiveren van jonge medewerkers en de mogelijkheden tot doorstroming. Paree wint met deze uitverkiezin gen 2500 euro, te besteden aan een leerzame activiteit. VLISSINGEN De politie houdt komende maan dag een fïetsenkijkavond in Vlissin- gen. Wie zijn fiets gestolen is kan tussen 19.00 uur en 20.00 uur aan de Molenstraat kijken of zijn rij wiel door de politie is teruggevon den. Mensen die een kijkje willen ne men wordt gevraagd hun aangifte mee te nemen om te bewijzen dat zij inderdaad slachtoffer zijn van fietsendiefstal. De tunnels (zie inzet) moeten leiden tot een einde aan de dagelijkse filevorming op de Ring rond Antwerpen. i60tl uw iJcïcis DGQnp voor verkende mantelzorgers? Dan verdient uw baas een www.klaverbladzeeland.nl CADZAND-BAD - Explosievenopspo- ringsbedrijf Bodac heeft gistermor gen een vierde bom gevonden in plan Cavelot in Cadzand-Bad. De twee vorige dagen waren al drie vijfhonderdponders gelocali- seerd op korte afstand van het veld van W Cadzand. De vierde bom ligt nauwelijks tien meter van het eergisteren gevonden der de niet-gesprongen explosief. Het laatst ontdekte oorlogstuig lag wel net buiten het gebied waar voor de Sluise burgemeester Jaap Sala een noodverordening had uit gevaardigd. Daarom vaardigde Sala gisteren een nieuwe noodverorde ning uit voor het volledige Cave- foto Peter Nicolai lot-werkgebied, het oefenveld van de voetbalclub en de omgeving van het tennisveld. Voor de bewo ners van Cadzand heeft de uitbrei ding van de noodverordening geen gevolgen. Net als de vorige drie bommen is het vierde explo sief afgedekt met een container met zand en afgezet met bouwhek- ken. Over de aanpak van het on schadelijk maken van de gevon den explosieven wordt vandaag overlegd met de Explosievenoprui mingsdienst en betrokken hulp diensten. Het explosievenonderzoek op het Cavelotterrein duurt nog ruim drie weken. linken :ver Tunnel ringweg Antwerpen j tunnel nieuw aan te leggen weg GPOIK.S IbronBAM Advies, Signalen Klachten telefoon OH3-2I2783 maandag t/m vrijdag 09.00 - 13.00 uur ask(p)klaverbladzeeland.nl Voor betrouwbare informatie over rechten en plichten in de zorg en bij uitkeringen, voor ondersteuning bij klachtenprocedures, én voor het mel den van uw klachten en signalen, kunt u terecht bij ASK Klaverblad Zeeland. www.klaverbladzeeland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 26