Met drumschool gaat 22 and GGD snijdt in loonkosten van top Oud-wethouder van Sluis geeft tegengas aan protest Waterdunen |OPEN n HUIZEN FROUTE Motor van boot gestolen speciale bijlage woensdag 6 oktober GERARD ONDERNEMEN Brian Bouwens volgde zijn passie en geeft drumlessen Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto r> I 11 ii, r k 11* r verhuizingen en meubelopslag Middelburg 0118-626919 www.gerardbouwense.nl TWIN - SET www.PALAZZODOMBURG.nl vrijdag 24 september 2010 door Wendy van den Hurk Sinds hij zijn leendrum- stel weer moest inleve ren, hanteerde de kleine Brian Bouwens alles als trommel en drumstokje. Het was helder: deze jongen moest de muziek in. Nu is hij der tig en heeft hij zijn eigen drum school, The Beatbox. Hoe verder je het terrein van boer Vos in Oost-Souburg op rijdt, hoe meer je merkt dat dit de kweekvij ver van muziekmakend Zeeland is. Uit bijna elke voormalige varkens stal klinkt een dof, want geïso leerd, geluid. De achterste loods heeft Brian Bouwens omgebouwd tot zijn eigen drumparadijs. Nog een satijnen stofje tegen het pla fond en het is af „Drummen is een jongensdroom. Ook de mijne. Niet om te ram men, maar gewoon, omdat het een mooi instrument is. Ik kom uit een rockfamilie. Mijn vader, mijn broer, mijn zus; iedereen maakt muziek. Zelf drum ik al sinds ik klein ben. Op zo'n beetje alles. Later belandde ik in bands, en dat ben ik altijd blijven doen." Ook toen hij in Amsterdam woon de, ook toen hij een paar jaar gele den terugkeerde naar zijn geboor testad Vlissingen. Maar het werken in de ho reca ging hier toch wat anders dan daar. „Eigen lijk wilde ik iets voor mezelf gaan doen. Liefst in de muziek. Mijn toenmalige vriendin stimuleerde dat. Een keer stonden we met haar dochtertje stil bij een lege sokkel in het Toorenvliedtpark in Middel burg. We bedachten wat we voor onszelf als tekst op een sokkel zou den wensen. Dat zette me aan het denken: je moet je passie volgen." En dus kocht Brian een extra drumstel om een drumschool te beginnen. De drumlessen die hij had gevolgd bij Hans Cleuver, oud-drummer van Focus en eige naar van de eerste en oudste drum school van Nederland, kon hij nu eindelijk ook zelf toepassen. Hij schreef zich in bij de Kamer van Koophandel en 'begon gewoon'. Mondjesmaat stroomden de leer lingen binnen. Brian Bouwens geeft drumles aan Timco Meerman. „Ik ben nu bijna een jaar verder en ik heb er 37. Die houden me vijf volle dagen per week bezig. Het is geweldig om kennis over te breng en, en om mensen dingen belang rijk te laten maken voor zichzelf En wat je merkt bij kinderen is dat hun zelfvertrouwen groeit, zodra WBg^taBI—IIIW li'.j'llüilHIIIBIill.lBfi'f'T'flMi ze creatief bezig zijn." Brian's oudste pupil is 52 jaar, maar de meeste zijn nog jong. Er zitten ook talentjes tussen. „Twee vallen echt op. Eén is een Antilliaans jon getje, dat helemaal de groove in zich heeft. Hij speelt hét ritme dat ik probeer te imiteren, helemaal te 'tl'il'11 ™T '■'TiWÏÏIWi'Ili'ïiitilUif w door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - De GGD Zeeland be zuinigt volgend jaar vier a vijf ton, voornamelijk door het niet opvul len van vacatures in management en ondersteunende diensten. Bij ongewijzigd beleid stevent de orga nisatie af op een tekort van ruim een miljoen in 2014. De GGD neemt deze maatregelen na kritiek van de Zeeuwse gemeen ten op de begroting 2011. Daarin wordt een structureel tekort van bijna vier ton gemeld. Dat komt door gestegen lonen en prijzen, een lagere bijdrage van de gemeen ten en activiteiten dit jaar die niet waren begroot. De gemeente Schouwen-Duive- land schaart zich achter de kritiek van financieel toezichthouder Goes dat de begroting 2011 niet wordt onderbouwd en dat een meerjarenperspectief ontbreekt. „In grote lijnen is die kritiek te recht", reageert de een halfjaar ge leden aangetreden directeur pu blieke gezondheidszorg Ronald de Meij. „Het tekort voor 2011 wordt opgelost met een bezuiniging van vier tot vijf ton", aldus De Meij. „Dat gebeurt voor het belangrijk ste deel door het niet opvullen van vacatures in het management en de ondersteunende diensten en verder door het uitstellen van in vesteringen. Tenslotte besparen we op bedrijfskosten als bijvoor beeld abonnementen." Voor de begrotingstekorten van 2012 tot en met 2014 heeft De Meij nog geen oplossing. „Eind oktober wordt in Zierikzee een congres met de gemeentebesturen gehou den, waarbij we keuzes gaan ma ken. Die keuzes moeten leiden tot een slankere organisatie." De GGD voerde eerder al een vacaturestop in. Gemeenten betaalden altijd een bijdrage per inwoner, sinds dit jaar is dat een bijdrage per kind. Vol gens afspraken die door de Vereni ging van Zeeuwse Gemeenten zijn gemaakt, dragen de gemeenten vol gend jaar 2 procent minder bij. MIDDELBURG - In de nacht van woensdag op donderdag is in Mid delburg de buitenboordmotor van een bijbootje van een zeilkotter ge stolen. De zeilkotter ligt afge meerd in de Dokhaven. De bewo ner van het schip hoorde die nacht rond 1.30 uur gestommel. Toen hij later ging kijken, was de buitenboordmotor weg. Woens dag had hij de beveiliging eraf ge haald omdat de motor donderdag nagekeken zou worden. De motor kost ongeveer 1000 euro. MEEST GELEZEN 1Advocaat heeft kritiek op OM 2. Man aangehouden bij ontruiming 3. Buurt tegen brede school (foto) STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl door René Hoonhorst SLUIS - Oud-wethouder Johan Pro voost van de gemeente Sluis voelt de behoefte wat tegengas te geven aan de actievoerders van Waterdu nen Nee!!! Hij pleit - mede na mens de 'zwijgende meerderheid' - bij de leden van Provinciale Sta ten vóór Waterdunen. Volgens Provoost hebben tegen standers van het zilte natuur- en recratiepark een 'zekere mate van sympathie voor hun standpunt verworven door emoties te bena drukken en argumenten te nege ren'. Provoost stelt dat alle onder zoeken, studies en nota's een posi tief beeld voor de economische en financiële haalbaarheid van Water dunen schetsen. „Gelet op het structureel afnemend economisch belang van landbouw, visserij en dienstverlening en de krimp van de bevolking mag deze geboden kans niet worden gemist", schrijft Provoost aan de Staten. De Vrienden van Waterdunen Nee!!! lieten gisteren een ander ge luid horen. Zij zijn boos dat direc teur Cees Slager van Molecaten nog geen antwoord heeft gegeven op een aantal vragen. De Vrienden twijfelen aan voorspelde bezoeker saantallen en willen een onderbou wing voor de cijfers zien. Ook vra gen ze specificatie van de investe ringen en willen ze weten of re creatiepark Waterdunen alleen een kwaliteitsslag kan maken als de omringende polders onder wa ter worden gezet. Ook willen ze van Slager weten hoe hij omgaat met 'gevoelens van boosheid en te leurstelling' in de streek. Een aantal van die vragen komt vanavond weer aan bod tijdens een discussieavond van CDA Sluis. De afdeling roept de CDA-Statenle- den ter verantwoording, omdat ze vreest dat die zonder specifieke voorwaarden voor onteigening ak koord gaan met het inrichtings plan voor Waterdunen. oor meer informatie kunt u contact opnemen met uw makelaar of met het Segmentteam van BN DeStem T: 076 - 5 31 22 77, E: segmentteam@bndestem-pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 24