Zeeland PZC Controle is gelijk raak in Vlissingen Pij(n)lijk Amokmaker aangehouden almanak WALCHEREN 22 en 23 24 en 25 INTERVENTIETEAM Politie schrijft tientallen boetes uit; fiscus vindt 646.000 euro aan openstaande vorderingen Met drumschool gaat droom in vervulling Antwerpen krijgt toch eigen tunnel 21 Vrijdag 24 september 2010 Tip? walcheren@pzc.nl door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Honderden automobi listen en scooterrijders zijn gister middag in de fuik gereden in Vlis singen. Het interventieteam, dat controleert op fraude en andere misstanden, heeft op het Baskens- burgplein 27 bekeuringen uitge schreven en 42 voertuigen in be slag genomen. De Belastingdienst ontdekte maar liefst 646.000 euro aan openstaande vorderingen. „Hey swa, ik zeg je, rij niet langs de sporthal! Ze staan vet te contro leren." Maar die vlieger ging niet op. De motoragenten stonden na melijk overal in Vlissingen, om au tomobilisten en scooterrijders van de weg te halen. Net als de flitsau- to's van de Belastingdienst, die 'kentekens scannen en een seintje geven aan nabij staande motor agenten als er sprake is van een be talingsachterstand. Niemand ont kwam aan de controle van het in terventieteam. Iedereen werd naar het Baskens- burgplein gedirigeerd, waar bijna een gezellige sfeer hing. Een man van het UWV meldde bijna eufo risch ('ja hoor, we hebben er een!') dat er een gebruiker van de ziektewet was gesnapt onder werk tijd. De ene auto na de andere - waar van opvallend veel Honda- tjes - kwam het terrein oprijden. Vooral de Belastingdienst had het druk, maar ook de politie kwam schrijfblokjes en rollerbanken te kort. Verder waren de douane, de Marechaussee, de sociale dienst, de arbeidsinspectie vertegenwoor digd. In totaal zeventig man sterk. Openstaande boetes konden ter plekke worden afgerekend door middel van een mobiele pinauto maat. Demper verloren, boutje kwijt, doorgedraaide kilometerteller, rij bewijs toevallig vergeten. Werke lijk alle mogelijke excuses kwamen voorbij. Een Corvette-rijder zwaai de zijn armen radeloos de lucht in en velen belden boos naar het thuisfront, maar niemand verloor zijn kalmte. Ook Leon Riemens, met zijn zwar te BMW, niet. „Die mensen doen ook maar gewoon hun werk." De agent die hem een bekeuring gaf omdat de wagen vier keer te veel geluid produceert, werd zelfs vrien delijk bedankt. Bij de rollerbank ging het er an ders aan toe. Naarmate zijn scoo ter harder bromde werd Hans van Kemena stiller. Niet in de laatste plaats omdat hij 's ochtends óók al een boete opliep, omdat hij op het fietspad reed terwijl dat niet mag. Maar die 60 piek was nog niets ver geleken bij het proces-verbaal dat hij kreeg omdat zijn gevaarte ach tentachtig blijkt te kunnen gaan: drieënveertig kilometer per uur te veel. Nog meer dan toen hij een paar maanden geleden ook al werd bekeurd. Hij liet de uitlaat na dien 'origineel maken' en is dat nu weer van plan. „Of ik verkoop 'em zodra ik mijn papieren terug heb. Ik heb het er wel mee gehad." Het Vlissings interventieteam, dat controleert op fraude en andere overtredingen, aan het werk op het Baskensburgplein. foto Lex de Meester MIDDELBURG - De politie heeft in de nacht van woensdag op donder dag rond 2.30 uur in de Neder- straat in Middelburg een 39-jarige Middelburger aangehouden omdat hij overlast veroorzaakte in de straat. De man liep volgens de politie op straat te schreeuwen en hij ge droeg zich agressief De politie heeft hem aangehou den en naar Torentijd gebracht. Tip? redactie@pzc.nl Dat Zierikzeese stel doet al tien jaar met veel enthousiasme mee aan het jaarlijkse openluchtspektakel. Zo ook dit jaar. Reeds in middeleeuws kostuum - zij marktvrouw, hij mon nik - arriveerden ze die avond bij de speelvloer. Waar zij tot haar grote schrik ontdekte dat de kaartjes voor dochter en kleindochter - die 's avonds op de tribune zouden zitten - nog thuis lagen. Na een snelle fietsrit en veel gezoek werd dat probleem op gelost. „Mooi", sprak de monnik. „Geef dan mijn sleutelbos maar te rug." 'Oeps', sprak de marktvrouw. „Die ligt thuis. En ik heb de deur achter me dichtgetrokken." Met op komend chagrijn en wapperende pij ging de monnik op pad. De sleutel bos stak pontificaal in de voordeur. Verontwaardigd pedaleerde hij terug naar de speelvloer om verhaal te ha len. Zover kwam het niet. Hij strui kelde over de flappen van zijn pij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23