'Niet registreren op afkomst' Roofvogels gestroopt op Schouwen Gans zorgt voor dilemma's 10 en 11 Feyenoord rest alleen nog de competitie 30 en 31 Vandaag bij deze krant de bijlage Auto GEZONDHEIDSZORG Zeeuws psychiatrisch instituut beducht op rijksbezuiniging patiëntenbegeleiding Word ook abonnee! •pdaaasGa—w Dubbele opening Johan Cruijff Buiig, 17° WALCHEREN VRIJDAG 24 september 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252~jaargang nr. 224 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30 Aangeschoten buizerd. met hagel door de nesten gescho ten of de eieren zijn geraapt. Osse- waarde zegt dat aangifte is gedaan bij de politie. Vorig jaar werden in Reimerswaal en Biervliet zeven vergiftigde roofvogels gevonden. Zie bon op pagina 2 of bel 088 - 013 99 10 DICKENS-KERSTMARKT in Grote Kerk - Veere zoekt deelnemers en figuranten Zie advertentie elders in deze krant. Emergis betaalt eigen bijdrage zo'n 30.000 euro moet ophoesten om de cliënten tegemoet te ko men op dit vlak. Het Zeeuws initia tief wordt omarmd binnen de branchevereniging en krijgt waar schijnlijk landelijk navolging, al dus Van Leersum. Hij wil het ko mende jaar een meer structurele oplossing zoeken. DEN HAAG - Registratie op basis van etniciteit is niet wenselijk. Niet van Roma, Sinti of een ande re bevolkingsgroep. Dat stelde de vereniging van Nederlandse Ge meenten (VNG) gisteren. Waar het volgens de VNG om moet gaan, is een adequate aanpak van problemen als criminaliteit. 'Dat geldt zowel voor Nederlandse cri minelen als voor mensen met een andere etnische afkomst.' pagina 3: commentaar pagina 5 en 6: etnische registra tie is niet de lijn Roma registreren is verwerpelijk reageer op www.pzc.nl reacties: 481 Op cultuur mag niet bezuinigd worden f&ÊSÊ 18% oneens .vTÉHI 82% door Marcel Modde MIDDELBURG - Emergis neemt het eerste jaar de eigen kosten voor be geleiding van psychiatrische pa tiënten voor eigen rekening. Het Zeeuwse instituut voor geeste lijke gezondheidszorg wil zo voor komen dat patiënten met een mi- numuminkomen de dupe worden van de aangekondigde bezuiniging door de rijksoverheid. Voorzitter Leen van Leersum van de raad van bestuur van Emergis zegt van meerdere patiënten het signaal te hebben gekregen dat ze de begelei ding laten schieten zodra ze daar straks zelf voor moeten gaan beta len. Als dat gebeurt, dreigt een aan tal weer te vervallen in oude pro blemen en zal de zorg per saldo al leen maar duurder uitpakken, ver wacht Van Leersum. Zo'n hon derd tot tweehonderd ex-patiën ten krijgen nazorg in de thuissitua tie. Hoeveel van hen moeten rond komen van een minimum inko men, weet Van Leersum niet exact. „Maar als ik uitga van de helft, dan sla ik de plank zeker niet ver mis. Den Haag praat over een eigen bijdrage van 'slechts' twaalf euro, maar voor deze groep is dat een heel bedrag om maandelijks ook nog eens te moeten missen." Van Leersum schat dat Emergis ZIERIKZEE - Voorzitter Rob Osse- waarde van de Partij voor de Die ren meldt dat op Schouwen-Duive- land roofvogels worden doodge schoten en dat hun nesten wor den vernield. De daders nemen de dode vogels vaak mee, maar soms blijven veren achter. Er zijn in elk geval één geschoten buizerd en één geschoten havik gevonden. Van vernielde roofvogelnesten zijn meer bewijzen. Waarnemers tel den zes verstoorde nesten van kie kendieven in de polder van Zonne- maire, elders vijf verstoorde haviks nesten en drie buizerdnesten. Er is Arduin werd begin dit jaar uitgeroepen tot spor tiefste zorginstelling van Nederland. De beloning was het moderne trapveldje, dat geschikt is voor de cliënten van Arduin. Maar het is de bedoeling dat ook kinderen uit de buurt er gaan spelen. Cruijff opende gisteren in de Voetbal Experience ook nog een expositie over zichzelf. foto Lex de Meester pagina 2 en 3: wie niet kan lopen, kan best er- K.gens komen MIDDELBURG - Geduldig deelde Johan Cruijff gis teren tientallen handtekeningen uit in Middel burg. Hij was er voor de opening van het speciaal voor zorginstelling Arduin aangelegde Cruyff Court.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1