cultuur 115 'Ik heb nu wat meer durf gekregen' Bijzondere kadewoningen met eigen signatuur uit-agenda en verder ZEEUWSE STREEKMUZIEK Piet Brakman zoekt ook in Oud-Vossemeer wat vaker de grenzen op Presentatie van single Patrick Le Due op 3FM agenda infodag zaterdag 25 september www.goeseschans.nl vrijdag 24 september 2010 Bioscoop, theater, concert, op pad? De volledige Zeeuwse uitgaansagen da is te vinden op www.pzc.nl/uit. Lees het laatste (inter)nationale cul tuurnieuws op www.pzc.nl/cultuur. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Volg de PZC op Twitter: twitter.com/pzcredactle door Ali Pankow Zot en serieus, die menge ling kenmerkt de pro gramma's van zanger en- verteller Piet Brakman uit Breskens. Terwijl het publiek in de Vossenkuil in Oud-Vosse meer zaterdag nog kennis kan ma ken met zijn jubileumshow, ligt zijn nieuwe programma alweer vrijwel gereed om half november in Oostburg in première te gaan. toe op weg zal zijn", zegt de Zeeuwse zanger/entertainer. Waar staat Brakman zelf, nu hij de mijlpaal van 65 jaar heeft bereikt? „Ik heb meer durf gekregen. Ik hoef niet per se meer de kool en de geit te sparen. Niet dat ik nu mensen tegen hun schenen wil trappen, maar ik kom wel meer voor mijn eigen mening uit. In mijn programma's zoek ik nu be wust wat meer de grenzen op." Hij maakt zijn show zelf, zonder regisseur die hem de weg wijst. „Ik heb wel wat mensen om me heen die advies geven. En vooral mijn vrouw Ineke is nauw betrok ken bij mijn optredens en is heel concreet over wat zij ervan vindt. Dan heb ik echt geen regisseur meer nodig hoor. Verder is natuur lijk het publiek altijd de beste re censent." Zowel in zijn liedjes als in zijn ver bindende teksten komen vaak Zeeuwse zaken aan de orde, zoals ontpoldering en uitbreiding van re creatie. Volgens Brakman zijn die in heel de provincie herkenbaar en maakt het niet uit dat hij zijn inspi ratie daarvoor in Zeeuws-Vlaande- ren opdeed. Overigens leveren ook de actualiteitenrubrieken op televi sie, die hij nauwgezet volgt, hem vaak bruikbaar materiaal op. Hij gunt zichzelf met optredens te genwoordig een ruim zomerreces, maar met het maken van nieuwe programma's houdt hij de vaart er in. De titel van zijn nieuwe show wordt De wereld van gisteren is de krant van vandaag (13 november, première, Ledeltheater, Oostburg). Maar eerst brengt hij dus nog Dat komt nooit meer terug. Zaterdag 25 september, De Vossenkuil, Oud-Vossemeer, 20.15 uur. Brakman zit 25 jaar in het vak. Ter gelegenheid van dat zilveren jubi leum maakte hij de show Dat komt nooit meer terug. „Dat wordt steeds geactualiseerd, want er ko men zaken aan de orde die de hui dige politiek betreffen. Ook de ka binetsformatie komt aan de orde", vertelt Brakman. Hij wisselt de ac tualiteit af met onderwerpen die veel mensen uit hun eigen leven herkennen. Als rode draad loopt er door dit programma een verhaal over een kleinzoon en een opa uit Amerika. De jongen neemt zijn opa mee te rug naar de D-day stranden in Nor- mandië, waar de man ooit strijd voerde tegen de bezetter. „Opa weet het tegenwoordig allemaal niet meer zo goed en daarmee raakt de kleinzoon zijn oorlogs held kwijt en die wil hij graag een beetje terug winnen. Het raakt ook aan mijn eigen leven. Dat ver haal gaat van 1944 tot heden. Voor welke vrijheid heeft opa eigenlijk gevochten? Hoeveel vrijheid is er tegenwoordig nog? Brakman dicht zichzelf in dit ver haal de rol van gids toe. Hij ver toeft met regelmaat in Normandië in een opgeknapte boerderij van een goede kennis. „Het toeval wil dat ik zondag na mijn optreden in Oud-Vossemeer al weer daar naar Piet Brakman manifesteerde zich als het typetje 'Sjefke' tijdens een optreden in Terneuzen vorig jaar. Brakman treedt zaterdagavond op in de Vossenkuil in Oud-Vossemeer met Dat komt nooit meer terug, Op 13 november staat alweer de première van een nieuw programma gepland. foto Peter Nicoiai Nieuw- en Sint Joosland Verteltheater van Martin Simek De Wegwijzer, 20.30 uur Ovezande Formatie The Balldrick Brothers speelt country-blues-rock. In het voorprogram ma Trenchcoat met swing en rockabilly. Podium De Klomp, 20.30uur Rilland Optreden van Quatre-mainsgroep Zee land. Het Klooster van Rilland, Hoofdweg 60, 14.30-16.30 uur Try-out van het programma 'Kijk om hoog!', een samenwerking tussen Kick van der Veer en het zevenkoppige klein- kunstensemble Andermans Veren Live!. Luctor et Emergo, 20.00 uur Terneuzen Musical Theater Evolution brengt met 19-koppig orkest en een uitgebreide cast Disney's Beauty The Beast, een sprook jesmusical over de zoektocht naar de ech te liefde, waarin uiterlijk geen rol speelt. Scheldetheater, 20.00 uur Zaamslag Onder de naam 'Lang leve de opera' brengen organist Jos Vogel, hoornist Cori- ne Buijze en sopraan Lies Vandewege ar rangementen van operamuziek. Podium van Zaamslag, 20.00 uur Zierikzee Open middag van kinderkoor de Sjofar. Christelijke Gereformeerde Kerk, 16.00 uur. FILMS GOES 't Beest, Yo Tambien: 13.30 en 20.30 uur. Merral, The Expendables: 19.00 en 21.30 uur; Salt: 19.00 en 21.15 uur; Step up 3: 21.30 uur; The Karate Kid: 18.45 uur; Wall Street: 18.45 en 21.30 uur. MIDDELBURG Schuttershof Le Réfuge: 15.00 en 20.00 uur. OOSTBURG Ledeltheater La Tête en Friche: 20.00 uur VLISSINGEN CineCity The American: 14.00 en 19.30 uur; Din ner for Schmucks: 13.45 en 19.00 uur; Going the Distance; 13.45 en 19.15 uur; Grown Ups: 13.45,16.15,19.00 en 22.00 uur; Inception: 16.00 en 21.30 uur; Machette: 22.00 uur; Marmaduke: 16.30 uur; Piranha (3D): 22.00 uur; Resi dent Evil (3D): 16.30 en 22.00 uur; Salt: 13.45 en 19.15 uur; Step up (3D): 14.00 uur; Sterke Verhalen: 13.45 uur; The Last Airbender (3D): 16.30 en 19.00 uur; Toy Story: 16.15 uur, Wall Street: 16.00,19.00 en 21.30 uur. ZIERIKZEE, Fizi Mother: vr 20.30 uur GOES De Goese singer-songwriter Pa trick Le Due presenteert vandaag bij radio 3FM zijn debuutsingle Bright Lights On The Radio. Dat ge beurt in de ochtendshow van Giel Beelen. De single is de voorbode van het debuutalbum dat komende maand verschijnt, in samenwerking met Paskal Jakobsen en Peter Slager van Blof. Zij zijn op de cd ook op gitaar, mandoline en bas te horen. De drums werden ingespeeld door Martijn Bosman. Le Due verzorgt ook het voorpro gramma van de najaarstour van Blof. Live speelt hij samen met de Zeeuwse gitarist Angelo de Rijke, bassist Kai Liebrand en drummer Edwin van der BurgL OP PAD Goes Multicultikookpunt, Stichting Variant Goes, Inloophuis De Oase, Rooseveltiaan 87,18.30 uur. Aanmelden: info@variantgoes.nl of 06-30467247. 'Fashion Event, diner met modeshow van vijftien winkels met optredens van The Golden Strings en Big, Black Beautiful. Grote Kerk18.00 uur. www.fasioneventnederland.nl/goes PODIUM Krabbendijke Try-out van 'Kijk omhoog!', een samen werking tussen Kick van der Veer en klein- kunstensemble Andermans Veren Live!. De Meijboom, 20.00 uur Middelburg Talenten van het Codarts Conservatorium presenteren een programma met werken van Beethoven (Triple Concerto), Peter-Jan Wagemans (Zamar's Dream) en Berlioz (delen uit Romeo et Juliette). Diri gent is Arie van Beek. Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur. *Het Middelburgs Theater speelt 'De Jos- sen, Val en Revival der saamhorigheid' van Tom Lanoye. Minitheater Middelburg, 20.30 uur 'Hardcore met Nasty, Blood By Dayz, Enough Said en Superior. Bar American, 21.00 uur 'Circle J speelt met folk doordrenkte punk. De Spot, 21.00 uur v.a. 198.000,- v.o.n. Start bouw ie deelfase: 1 december 2010

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 15