8| iland ABSOLUTE BODEMPRIJS zes 'groten' Prins in de bres Peugeot Partner vanaf 10.495,- willen met Iran praten Toch tunnel bij ringweg Antwerpen Ariel Sharon na bijna vijfjaar coma naar huis VN-TOP Water en goed sanitair helpen volgens Willem-Alexander alle Mr donderdag 23 september 2010 Standaard 3 jaar garantie via Peugeot Optiway Pro Basis vanaf 4,9% financial lease peugeot Total www.peugeot.nl ZEER SCHERPE VANAFPRIJZEN OP PEUGEOT BEDRIJFSAUTO'S Lager kunnen ze niet, de prijzen voor de Peugeot Bipper, de Partner, de Expert en de Boxer Zo laag, dat we wel van absolute bodemprijzen kunnen spreken Tel daarbij de standaard garantie van 3 jaar via Peugeot Optiway Pro Basis en een financial leasetarief vanaf 4,9% en u begrijpt waarom deze aanbiedingen een bezoek aan peugeot.nl meer dan waard zijn Of kom snel langs bij de Peugeot-dealér peugeot Partner p e uceot Genoemde vanaf prijzen zijn excl. btw, bpm, kosten rijklaar maken, verwijde ringsbijdrage en leges Bij elke bedrijfsauto standaard Optiway Pro Basis met 3 jaar (i.p.v. 2 jaar) of 100.000 km garantie. Wijzigingen voorbehouden. Vraag uw dealer naar de voorwaarden of kijk op www.peugeot.nl Het Millenniumdoel dat ie dereen lijkt te zijn vergeten: NEW YORK - De zes grote mogend heden China, Duitsland, Frank rijk, Groot-Brittannië, Rusland en de VS hebben gisteren gezamen lijk vastgesteld dat ze nog steeds met Iran willen praten over de nu cleaire projecten van dat land. Dit blijkt uit een schriftelijke ver klaring die de zes in de marge van de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York heb ben opgesteld. „Ons doel blijft een allesomvatten de, via onderhandelingen tot stand gekomen duurzame oplos sing die het internationale vertrou wen in de uitsluitend vreedzame natuur van het nucleaire program ma van Iran herstelt." De zes landen worden in hun di plomatie tegenover Iran ook aange duid als de P5+1, afgeleid van de vijf permanente leden van de Vei ligheidsraad plus één (Duitsland). Ze stonden in juni achter een nieu we serie sancties van de Veilig heidsraad tegen Iran. Vooral de westerse mogendheden vrezen dat Iran uit is op kernwapens. Rusland ziet af van de levering van S-300 raketten aan Iran, zo maakte de chef van de generale staf gisteren bekend. Het Kremlin heeft besloten de levering van de raketten op te schorten, omdat ze vallen onder de VN-sancties. Rusland heeft bij de internationa le sancties tegen Iran een uitzonde ringspositie bedongen. De Verenig de Staten en Israël hebben erop aangedrongen geen wapentuig aan Iran te verkopen. In Iran zelf zijn gisteren overigens minimaal negen mensen omgeko men toen bij een parade van het Iraanse leger in de stad Mahabad een bom ontplofte. Tientallen per sonen raakten gewond, meldde de Iraanse tv-zender al-Alam. De verantwoordelijkheid voor de aanslag is nog niet opgeëist, maar de regionale gouverneur wees met de beschuldigende vinger naar 'contrarevolutionaire groepen'. water en sanitatie. Bij de VN in New York lobbyt prins Willem-Alexander voor zijn levenswerk. door onze correspondent Hanneke Keultjes Van de acht Millennium doelen op het gebied van ontwikkelingssa menwerking die alle lid staten van de Verenigde Naties (VN) in 2000 hebben afgesproken, gaat het met water en sanitatie het op één na slechtst. Prins Wil lem-Alexander stapte daarom koud uit de Gouden Koets op het vliegtuig om tijdens een ontbijtbij- eenkomst bij de VN in New York 'zijn' onderwerp nogmaals onder de aandacht te brengen. Er is in tien jaar tijd veel verbe terd, benadrukt Willem-Alexan der. In China en India bijvoor beeld. „Iedere aansluiting is er één. Maar als al die kranen in China staan, profiteren de mensen in Afrika daar niet van." Daarnaast vecht de prins tegen de bevolkings groei. Weliswaar hebben inmid dels miljoenen mensen toegang ge kregen tot schoon drinkwater, er zijn ook miljoenen mensen bijge komen. Sanitatie, geen echt Nederlands woord, is een verzamelterm voor goede toiletten, hygiëne en schone leefomstandigheden. Het is een on derdeel van het zesde Millennium- doel, 'duurzaam leefmilieu'. Als de afgesproken doelstelling voor wa ter en sanitatie wordt gehaald, werkt dat direct door op andere Millenniumdoelen, betoogt de prins. „Kindersterfte neemt af om dat het water veilig is om te drin ken, meisjes kunnen naar school omdat ze niet langer tientallen ki lometers hoeven te lopen om wa ter te halen en er hoeven minder mensen behandeld te worden VN-chef Ban Ki-moon, de Jordaanse koning handiging van de petitie van Millenniumdoe voor uitdroging. De gezondheids zorg is op die manier ook goedko per uit." Dat besef lijkt nog niet te zijn doorgedrongen tot de internationa- Ie gemeenschap. De Liberiaanse president Ellen Johnson Sirleaf concludeerde tijdens de ontbijtbij- eenkomst dat de wereld water en sanitatie lijkt te zijn vergeten. De prins is het daar niet mee eens. „Natuurlijk moet er veel meer ge beuren om ons doel te halen, maar we krijgen steun uit zoveel BRUSSEL - Er komt een tunnel om de ringweg rond Antwerpen te vol tooien en de files bij de havenstad terug te dringen. De Vlaamse regio regering heeft dat gisteravond na langdurig beraad besloten. Eerder dit jaar koos ze in principe al voor deze oplossing, hoewel die fors duurder is dan de bouw van een enorme brug, de 'Lange Wap per'. Uit een referendum bleek dat de Antwerpse bevolking die brug niet ziet zitten. De Vlaamse regering hield destijd wel nog een slag om de arm. Als de tunnelvariant veel duurder zou zijn, zou de brug alsnog de voor keur krijgen. Maar doordat de ge meente zich bereid heeft verklaard mee te betalen aan het miljarden project, is de tunnel toch haalbaar. door onze correspondent Ad Bloemendaal TEL AVIV - Na een langdurig ver blijf in een ziekenhuis, gaat Ariel Sharon (82) binnenkort naar huis. De voormalige Israëlische premier verkeert al bijna vijfjaar in een die pe coma, maar zijn zonen hebben nu besloten hem naar de familie boerderij in de westelijke Ne- gev-woestijn over te brengen. Dat meldde het dagblad Yediot Acharo- not gisteren. Op 4 januari 2006 kreeg Sharon een zware beroerte. Toen duidelijk werd dat hij niet meer zou ontwa ken uit de coma waarin hij verkeer de, werden zijn verantwoordelijk heden overgedragen aan vicepre- mier Ehud Olmert. Na de wette lijk gestelde honderd dagen nam die het premierschap over. Sharon werd uiteindelijk vanuit Jeruzalem overgebracht naar een verpleegafdeling van het Medisch Centrum Sheba bij Tel Aviv. Hij ligt in een kamer waar hij dag en nacht wordt bewaakt. Gilad, de jongste zoon, heeft er een kantoor tje ingericht. In februari 2009 meldde het zie kenhuis dat er met de familie 'een voortdurende dialoog' gaande is om te zien of voortzetting van de behandeling mogelijk is 'in een omgeving die geen hospitaal is'. Volgens Yediot wordt Sharon bin nen een paar weken naar de boer derij overgebracht. Daar is inmid dels een lift geïnstalleerd tussen de benedenverdieping en de slaapka mer. De medische apparatuur die nodig is om Sharon in leven te houden, reist met hem mee. Het is duidelijk dat de zonen van Sharon de boerderij zien als de laatste rustplaats van hun vader.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 8