261 sport 'Een vierspan, dat zou ik graag nog eens willen' f Bouma in voorlopige selectie Oranje 'n Slimme ondernemer weet wanneer-ie toe moet slaan MENNEN Het echtpaar Fermont stoomt in sneltreinvaart op naar de landelijke top in het mennen bij de pony's. Ze vallen regelmatig in de prijzen. 'Op zo'n wagentje rijden vond ik altijd wel aardig om te zien' Van der Meet bereikt kwartfinale Judith Stap naar Eiffel Swimmers PSV 16.695, donderdag 23 september 2010 Erwin Fermont door René van Stee NIEUWE MOLEN - Erwin Fermont uit Nieuwe Molen had nooit iets met paarden of pony's. Zijn echtge note Jacqueline des te meer. Als jong meisje was de geboren Koe- wachtse vaak in de stal te vinden. Zonder dat zij echt aandrong, sloeg de vonk dan toch over. In 2002 trok oud-Sluiskillenaar Er win de stoute schoenen aan. „Op zo'n wagentje rijden vond ik altijd wel aardig om te zien. Om dat zelf te mogen doen, moest ik rn'n koetsiersbewijs enkelspan ha len. Dat gebeurde dus ook. Sinds dien kun je zeggen dat ik 'los' ben. Ik werd lid van menvereniging In de Triem'n hier in de buurt. Echt heel leuk, maar al snel wilde ik meer", vertelt hij. Jacqueline: „En dus kwam het tweespan om de hoek kijken. De uitdaging om twee pony's te lei den, is natuurlijk -veel groter. Er win heeft toen ook zijn tweespan koetsiersbewijs gehaald." Vlak over de grens in plaatsen zoals Sin- aai en Moerbeke maakten Erwin als koetsier en Jacqueline als groom, de assistent van de koet sier, kennis met samengestelde wedstrijden in het mennen. Naast dressuur en vaardigheid (onder meer stuurmanskunst) kwam daar in ook de marathon (lang parkoers met hindernissen) aan bod. „Het waren geen officiële wedstrijden of zo, maar het was er wel altijd hartstikke gezellig. Alles kon ook. Voor een dressuurproef trokken ze bijvoorbeeld een maïsveld vlak. En na afloop aten we een keer varken van het spit. Dat waren taferelen die rechtstreeks uit Asterix en Obe- lix leken te komen." Erwin en Jac queline zochten gaandeweg een grotere uitdaging. Die werd in 2006 gevonden in officiële wed strijden van ruitersportbond KNHS. Sindsdien ging het razend snel. Het echtpaar Fermont stoom de in sneltreinvaart op naar lande lijke top in het mennen bij de po ny's. Op de Hippiade in Ermelo, het mekka van de mensport, waren er op het NK in 2007 dressuurzilver in de klasse L en in 2008 en 2009 goud in achtereenvolgens de klas sen B en L. Vorig week, wederom in Ermelo, veroverde het duo met het tweespan Pim en Roos dres- suurbrons op het in handicap ver reden NK. Zij moesten het opne men tegen menners uit de klassen B, L, M en ZZ (van licht naar zwaar). Edwin: „Wijzelf kwamen uit in de klasse M. Daarin waren we ook veruit het sterkst. Volgend jaar mogen we meedoen in de klas se Z. Dat betekent weer veel trai nen om goed voor de dag te ko men." Rond hun fraaie woning in Nieu we Molen, een gehucht vlakbij Koewacht, hebben Erwin en Jac queline alle faciliteiten bij de hand om hun sport te kunnen bedrij ven. In de stallen staan niet alleen de Shetlandpony's - en tevens oom en nicht - Pim en Roos, maar ook de inmiddels 23-jarige Smook- ey, van hetzelfde ras en samen met Pim in 2007 winnaar van het zilver op het NK dressuur in de klasse L. Gezien zijn hoge leeftijd wordt hij niet meer ingezet op grote kam pioenschappen. En dan is er ook nog Rabola, het paard waarmee Jacqueline dressuur rijdt in de Mi. Een ander 'kindje', de felle boeren- fox Tucker, zorgt er voor dat nie mand ongezien het terrein op komt. „Het is hier heerlijk. Ik heb heel vaak een vakantiegevoel als ik mnfl en op lull operational end BTW, brandstol en vervangend vervoer. de wei inga", zegt Jacqueline op bijna gelukzalige toon. Die vakan ties schieten er trouwens wel altijd bij in. „Zonder tegenzin hoor. Maar met al die beesten hier, kun je niet weg. Daarom laten we de marathon voor wat die is.Anders ben je er te lang niet. Als we met de pony's eropuit trekken, blijven we hooguit een nacht over. Dan komt een vriendin hier oppassen." Het dressuurrijden in de mens port blijkt geen sinecure. Het heeft Erwin en Jacqueline dan ook me nig uurtje gekost om hun twee span synchroon de figuren te laten uitvoeren. Net als in de gewone dressuur ko men onder meer achteruitlopen, stap, draf en links- en rechtsom volts (cirkels) aan bod. Erwin: „Daarnaast is natuurlijk de leidsel voering van groot belang. Het is de kunst om de pony's zo ontspan nen mogelijk voor de koets te krij gen en te laten lopen." Volgend seizoen goed presteren in de klasse Z is de eerstvolgende mis sie van het echtpaar Fermont. Edwin droomt ook al van meer. „Met een vierspan op pad gaan. Dat zou ik nog eens heel graag wil len." Het span van Erwin en Jacqueline ZEIST - Wilfred Bouma maakt deel uit van de voorlopige selectie van het Nederlands elftal voor de duels in de EK-kwalificatie tegen Moldavië (8 oktober) en Zweden (12 oktober). De linksbenige verde diger van PSV speelde op 17 juni 2008 voor het laatst voor Oranje. Hij voetbalde destijds op het Euro 2008 tegen Roemenië. De 32-jarige Bouma debuteerde op 2 september 2000 tijdens een thuiswedstrijd tegen Ierland voor het Nederlands elftal. De 35-vou- TE L AVI dig international kwam de afgelo pen twee seizoenen wegens aan houdend blessureleed niet in actie. Bondscoach Van Marwijk is sinds het afscheid van Giovanni van Bronckhorst op zoek naar een linksbenige verdediger. Hij heeft ook Vurnon Anita en Erik Pieters in zijn voorlopige keurkorps opge nomen. De keuzeheer van Oranje maakt op 1 oktober zijn definitieve selectie bekend. Ruud van Nistel- rooij is eveneens weer opgenomen in de voorlopige selectie. VLISSINGEN Gratis af-fabriek roetfilter Normaal Nu O," Goes: Cool Sound Pack Airconditioning Radio/CD-speler met bediening aan stuurkolom AUX-aansluiting Normaal iiQOr Nu 500,- Feel the difference Auto Adria B.V., 0113 - 22 04 40. Oostburg: Van de Ree Oostburg B.V., 0117 - 38 32 30. Terneuzen: Van Putten Zn. B.V., 0115 - 61 38 57. Vlissingen: Autobedrijf Joosse, 0118 - 41 94 20. Zierikzee: Auto Adria Zierikzee B.V., 0111 - 41 72 16. Tennisster Angelique van der Meet heeft de kwartfinale bereikt van het 25.000 dollartoernooi in Telavi in Georgië. De negentienjarige speelster uit 's-Heer Abtskerke was met 6-4 en 6-2 te sterk voor Veronika Kapshay uit de Oekraïne. In de volgende ronde speelt Van der Meet tegen de als eerste ge plaatste Georgische Olga Kalashni- kova of de Poolse Paula Kania. De Zeeuwse tennisster, die erg in vorm is, komt ook nog in actie in het dubbelspel. De uit Middelburg afkomstige Ju dith Stap die voorheen uitkwam voor de Vlissingse zwemverenging De Stormvogel is per direct overge stapt naar Eiffel Swimmers PSV in Eindhoven. Zij gaat daarmee haar voormalig clubgenote Manon Min- neboo achterna die tegenwoordig traint bij het Regionaal Trainings Centrum. Haar voormalige trainer Jeroen Del- lebeke is tegenwoordig werkzaam bij DWK uit Barneveld, ook hij heeft de Vlissingse zwemvereni ging verlaten. FordTransit Economy Edition L1H1 85 pk TDCi motor (250 Nm koppel) met 5-versnellingsbak 2000 kg geremd aanhangwagengewicht Zijschuifdeur rechts nu 14.295,- Lease vanaf 409,- p mnd. met FordBusinessPartner Nu ook de Transit Economy Edition L2H1 met middellange wielbasis. FordTransit Economy Edition L2H1 Sterke 115 pk TDCi motor (300 Nm koppel) met 6-versnellingsbak 37 cm extra laadlengte 2800 kg geremd aanhangwagengewicht Zijschuifdeur links én rechts Lease vanaf 449,- p.mnd. met FordBusinessPartner.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 82