22 zeeland initiatieven Dag van Zeeuwse Groene Onderwijsbijlage 2010 brieven ROC-fusie Honger naar macht Mijnwerkers Polders Waterdunen OESTERPARTIJ In de Middelburgse Abdij werd gisteren de achtste Zeeuwse Oesterpartij gehouden. Dresscode: tenue de ville. Voorafgaand was er een minisymposium over Biobase Europe. zaterdag 9 oktober Thema: MBO HBO WO Adverteren? (076) 53122 77 donderdag 23 september 2010 Zet uw nieuwsfoto in het album www.pzc.nl/foto Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@ipzc.nl Burgemeester Lonink van Terneu- zen praat voor zijn beurt (krant 21 sept.). Hij vindt dat het hoofdkan toor van het gefuseerde ROC in Terneuzen moet komen. Het lijkt mij dat gemeenten als Goes (cen trumgemeente) of Middelburg (hoofdstad) meer voor de hand lig gen. Bovendien moet er nieuw bouw komen in Terneuzen. Kan dat geld -evenals de extra reiskos ten- niet beter besteed worden aan een afvloeiingsregeling voor perso neel of het in stand houden van maatschappelijk belangrijk maar minder renderend onderwijsaan bod? Het risico dat deze fusie het onderwijsaanbod doet verschralen lijkt mij groot. Er zullen opleidin gen en cursussen in elkaar opgaan en op één plaats aangeboden gaan worden. Dat leidt ongetwijfeld tot negatieve consequenties voor per soneelsleden. Ook leerlingen zul len daarvan effecten ondervinden, zoals verder reizen of niet meer het cursusaanbod krijgen dat ze no dig hebben. Daar iets aan doen in plaats van steggelen over de plek voor een hoofdkantoor zou ook voor een burgemeester van Terneu zen prioriteit moeten hebben. H. van Poelje 't Zanddorp 17, Middelburg Verhagen en Rutte doen niet an ders. Doof en blind voor wat er om hen heen gebeurt, laten zij zich door Wilders verleiden hun honger naar macht te stillen. Ruud Lubbers zegt hen 'Bij nader inzien toch maar beter van niet.' Ab Klink trapt op de rem 'Dit heeft het CDA nooit gewild'. Herman Wijffels roept op de oogkleppen af te doen en een bredere visie te to nen dan een tunnelvisie. Joris Voorhoeve zegt zijn partijlidmaat schap op, omdat hij niet medever- mrnmB »w. uaa— antwoordelijk wil zijn voor de inge slagen onliberale weg. Wat doen Maxime en Mark? Ze zijn horende doof) ze zijn ziende blind en ze zwoegen verder om in een eerste naoorlogs bruin kabinet een gast rolletje naast Geert te mogen ver vullen. Wie zijn hier nou de volks verlakkers? Het heeft niet mijn voorkeur, maar een volgende keer kan ik toch niet meer anders dan links stemmen?! Aart Jobse Valeriaanstraat 1, Terneuzen In de eerste helft van 2010 zijn in China 1261 mijnwerkers omgeko men. Een jaar eerder 1910. Ruim 3000 mensenlevens om in de ener giebehoefte van de wereld te voor zien. Deze ontstellende cijfers wor den nooit vermeld als er over ener giewinning uit kolen wordt gespro ken. Waarom eigenlijk niet? N. van de Wekken Middenstraat 1, Kats Mark van Peel begrijpt het nog steeds niet. Hij begrijpt niet dat het onder water zetten van Zeeuw se polders niet wordt geaccepteerd. Er ligt een uitstekend buitendijks plan van het waterschap waarover de Vlaamse minister-president Kris Peters overigens wél wil pra ten en waarmee de natuur veel meer wordt geholpen dan met het domweg vernietigen van ons prach tige Zeeuwse landschap. Van Peel schiet de milieubeweging juist in de rug door hen niet te behoeden voor de foute keuze die is gemaakt en waardoor ze zich buiten de Zeeuwse samenleving plaatsen. Door af te zien van ontpoldering zou de commotie over de Vlaamse levensader vrijwel weg zijn. Gert-Jan Minderhoud L. Evertsestraat 15, Oudelande Contract recreatiepark Waterdu nen is getekend: Soms wordt de er fenis al verdeeld als de overledene nog niet ligt opgebaard. Dat riekt niet, dat stinkt. W. A. Verberkmoes-Ekkenbus Brouwerijstraat 5, Groede Elisabeth Hoebe, echtgenote van Vlaming Axel Buyse. Styliste Posca/e Eversdijk: „Als vrouw van de vertegenwoordiger van de Vlaamse regering bij de Europese Unie weet ze zich te kleden. Dit chi que ensemble is helemaal top. Goe de bijpassende tas, maar ik had zelf gekozen voor een panty met mooie pumps in plaats van laarzen." Jeanet Menheer, voormalig project leider Contacta. Styliste Pascale Eversdijk: „De dress code tenue de ville schrijft voor een mantelpakje of nette jurk met chi que uitstraling. Panty's en/of kou sen zijn gewenst. De creatie is prach tig en staat haar goed, maar vanwe ge de dresscode zou ik een jurkje of mantelpakje hebben gekozen." sterken - of er informatie wordt uitgewisseld - of dat het concurren ten worden. Hij vreest het laatste. „En dat zou jammer zijn, want met samenwerking kun je zo veel meer bereiken. Om het geld gaat het niet eens." Biobase Europe was het thema van het minisymposium dat giste ren voorafgaand aan de netwerkbij eenkomst van de Oesterpartij werd gehouden. Het grensover schrijdende project heeft twee po ten: een innovatiecentrum voor de biogebaseerde, 'groene' economie én een opleidingscentrum voor biobased economy als alternatief voor de 'fossiele' economie. Uniek in Europa. Maar, zei commissaris van de ko ningin Karla Peijs in haar toe spraak, inmiddels is wel duidelijk i li Min;»1", ,t door Harmen van der Werf VLISSINGEN - Zeeuwse vissers moe ten voortdurend in beweging blij ven. De buitenlandse concurrentie is gigantisch. Goedkope kweekvis uit Zuidoost-Azie overspoelt de Eu ropese markt. Hoe die wordt ge produceerd, lijkt consumenten on gevoelig te laten. Ondertussen heb ben eigen vissers te maken met or ganisaties als het Wereld Natuur- fonds en de rijksoverheid die duur zaamheid prediken. Hoe de Zeeuwse visserij langs de ze klippen probeert te zeilen, is za terdag van 10.00 tot 17.00 uur te zien op de zesde editie van de Dag van de Zeeuwse Visserij. Het eve nement vindt plaats op een ver trouwde locatie, de Vlissingse vis- veiling tussen de Eerste en Tweede Binnenhaven. Het thema van dit jaar, presentatie van kwaliteit en ken nis, geeft aan voor welke uitdaging de sector staat. Zeevissers werken aan technieken om het brandstof verbruik te beperken, zonder dat de vangsten daar te Veel onder lij den. Mosselkwekers moeten, ge dwongen door natuurwetgeving en -organisaties, overschakelen op het invangen van mosselzaad, zo dat ze minder mosselzaad van de Wadbodem nodig hebben. En-een proef met viskweek op land is in middels begonnen bij Colijnsplaat, via het zwaar gesubsidieerde pro ject Zeeuwse Tong. Visserijbedrijven en kennisinstitu- NIEUWSBRIEF Dagelijks het belangrijkste nieuws in uw inbox. Meld u aan voor onze nieuwsbrief pzc.nl/nieuwsbrief EN VERDER Het mijnmirakel, Rob van Gemert brengt een dagelijkse update vanuit Chili: pzc.nl/mijnmirakel STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Ed Heinen, interim-havenmeester Zeeland Seaports. Styliste Pascale Eversdijk: „Ed Heinen heeft het kledingvoorschrift tenue de ville ter harte genomen. Goed pak, het effen overhemd en de stem mige stropdas combineren er prima mee. Het enige minpuntje zijn de bruine schoenen. Ik zou zelf zwart adviseren." Gedeputeerde Marten Wiersma wil de bood schap persoonlijk on der de aandacht gaan brengen in Den Haag: leuk dat het Rijk ruim vijftig miljoen euro wil steken in een innovatief project van de TU Delft en DSM, maar in Zeeland Is al zo'n project, Biobase Europe. Wiersma wil weten of die twee projecten elkaar straks ver- WGGeNGR NieuwsMedia

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 80