sport 27 Volleybalsters Forza leggen de lat hoog Noordgouwe centrum Zeeuwse kad risten Duitse tafeltennisser betrapt op gebruik van doping 'De uitdaging om twee pony's te leiden, is natuurlijk veel groter' Van der Werf verliest debuutpartij Indeling kpn winkel kpn.com 0800 0115 KUSTMARATHON donderdag 23 september 2010 Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto Jacqueline Fermont NOORDGOUWE - Komend weekein de verdedigt Peter de Bree zijn vo rig seizoen veroverde titel in het kadertoernooi dat wordt georgani seerd door biljartvereniging Win denburg. Twee jaar geleden kwamen enkele leden van Windenburg op het idee de beste kaderspelers uit Zeeland naar Noordgouwe te ha len. Het doel was de spelers een po dium te bieden in een omgeving waar de klassieke spelsoorten le ven, op Schouwen-Duiveland. KWADENDAMME Ad van der Werf uit Noordgouwe heeft zijn eerste partij op de match tafel in de vierde divisie drieban den verloren. De Schouwenaar, die uitkomt voor Unit 8, deed het tot de slotfase van zijn partij niet onverdienstelijk, maar moest uiteindelijk, na een se rie van drie en twee van zijn tegen stander Piet Knobel, buigen. Van der Werf was niet de enige die verloor van zijn team. Unit 8 ging met 1-7 ten onder tegen Aartsbouw 4. De ploeg had weinig in te brengen. door een kampioenschap. In aan vallend opzicht kunnen we nog wel verbeteren. Wij moeten het vooral van hard werken hebben. We zijn een taaie ploeg." Marije Munter rekent vooral WS'92, Goirle, Triade/VCT en het Tilburgse studententeam Gepi- dae als concurrenten. De mannen van Forza mikken eveneens op een hoge klassering. Hennie van Liere, voormalig speel ster van het eerste vrouwenteam, beschikt als nieuwe trainster over een ten opzichte van vorig seizoen versterkte selectie. „Er is voor de beker goed gespeeld, er staat een sterke selectie en een goede train ster", weet Alex Wals, die een stap je terug doet. „Het ziet er veelbelo vend uit." Hennie van Liere begon in mei al met een eerste serie trai ningen en pakte na een zomerstop de draad weer op. „Ten opzichte van mei zie ik duidelijk verschil", stelt ze tevreden vast. „Vooral wat positioneel schuiven betreft: het bewegen zonder bal. Je moet als trainer keuzes maken. Als je kunt Vrouwen. Promotieklasse B: Be- nevia ('s-Gravendeel), BOK (Kapel- Ie), City Bril (Krimpen aan den IJs- sel), Forza Schouwen-Duiveland, Gepidae (Tilburg), Jola/Olympus (Made), Mikro-Elektro 3 (Roosen daal), Redkey (Goirle), Sarto 3 (Til burg), Sliedrecht Sport 3 (Slied- recht), Voko-lrodion (Oosterhout), WS'92 (Vlissingen). Mannen. Eerste klasse A: Benevia ('s-Gravendeel), Bernisse (Heen- vliet), Forza Schouwen-Duive land, Fusion 3 (Rotterdam), Mo- ve4U (Vlaardingen), MVC (Maas sluis), Sliedrecht Sport 4 (Slied recht), Spirit (Barendrecht), Vol- ley2B 2 (Bergschenhoek), Volley Zuid 2 (Rotterdam), Vovero (Rozen burg), Yum (Hoogvliet). passen en verdedigen, dan is dat meegenomen. Er staat een jonge, gemotiveerde groep en er wordt heel enthousiast gespeeld. Dat is wel prettig." Fermont met links pony Pim en rechts pony Roos. foto Peter Nicolai MIDDELBURG - De internationale ta feltenniswereld is gisteren opge schrikt door een bericht over do- pinggebruik door één van de groot ste talenten van dit moment. De 22-jarige Duitser Dimitri Ovtcharov, dertiende op de wereld ranglijst, is betrapt op het gebruik van clenbutorol. Ovtcharov ontkent in alle toonaar den: „Ik heb van mijn leven nog nooit doping gebruikt. Van clenbu torol had ik tot vandaag nog nooit gehoord." De Duitse bond heeft de speler met onmiddellijke ingang ge schorst. In het tafeltennis wordt regelmatig op doping gecontroleerd, maar er worden zelden spelers betrapt. Bettine Vriesekoop heeft ooit be kend doping te hebben gebruikt. In 1998, toen ze in de herfst van haar carrière de uitputting nabij was, greep ze naar efedrine, een middel dat het herstel versnelt. Ze is daar echter niet op betrapt. door Peter van Kouteren BRUINISSE - Onder leiding van trai ner Hans Waalwijk leggen de vol leybalsters van Forza de lat voor komend seizoen hoog. De Schouw- se promotieklasser eindigde vorig seizoen in de subtop en mikt op promotie. Ook de mannen van Forza gaan in de eerste klasse A voor een topklassering. Met een vrijwel ongewijzigde selec tie is Forza al geruime tijd in trai ning. Drie gelijke spelen in de be kervierkamp met Spirit (regiodivi sie) en de eveneens in de promo tieklasse uitkomende standaard teams van Benevia en DVO zorg den voor een goed gevoel. „Vorig seizoen hebben we een aan tal speelsters ingepast", zegt Ma rije Munter. „Dat zou zijn vruch ten wel eens kunnen afwerpen. Op goede dagen kunnen we het ni veau van de regiodivisie aan. Op minder goede het niveau van de promotieklasse." Munter maakt geen geheim van de ambities. „We willen graag hogerop, het liefst Uitbater van het lokaal Jaap van der Weijde en clublid André de Visser maakten het toernooi finan cieel mogelijk en de club tekende voor de organisatie. Vorig jaar nam Peter de Bree voor het eerst deel en won. Verdere deelnemers zijn Piet de Koeijer (Biervliet), Robert van Ste- vendaal (Vogelwaarde), Louis Dal- linga (Sluiskil), Danny Walhout (Heinkenszand), Jaap Hamelink (Kwadendamme), Jan Goud zwaard (Goes) en Henk Wielaard (Ooltgensplaat). Wat voor weer wordt het tijdens de Kustmarathon? Lees meer op: www.pzc.nl/weblogkustmarathon STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Kijk op kpa.com of informeer ia de kpn winkel naar de voorwaarden en beschikbaarheid. ■*mBmm Wm&k. 'Sm--

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 73