61 binnenland Nervositeit fracties groeit VERRE REIZEN tegen VLIJMSCHERPE PRIJZEN! OM laat 'afpersers' na acht jaar lopen ^JistopPERS! KRAS.NL FORMATIE Wilders blijft pijnpunt CDA Lichaamstaal Meer legerhelikopters naar Woensdrecht Voorzitter Verbeet wil twitterstop in Kamer Echtpaar haalt miljoen uit speelautomaat Pool die deel pink afbeet moet zitten CUBA Peru BOEK ONLINE of bel 0900-9697 iscpm g» donderdag 23 september 2010 WÊÊÊmiÊÊÊÊÊÊÊÊÊmÊÊÊÊmÊËmKmmmÊÊÊÊÊmÊÊÊÊMmmhhmhhnmmnmnmé door Frank Hendrickx en Lianne Sleutjes De haven is in zicht. Na meer dan honderd da gen formeren kan op korte termijn het re geerakkoord van het rechtse min derheidskabinet op tafel liggen. „Het gaat heel voorspoedig", zegt een WD'er. „Er worden grote stappen gezet", meent een CDA'er. Zelfs binnen de PW klinkt voor zichtig optimisme over de komst van het kabinet-Rutte. Het tempo zal vooral afhangen van de doorbe rekeningen van het Centraal Plan bureau. De financiële plannen zijn inmiddels ingediend bij de econo men van het CPB. Als de beruchte 'koopkrachtplaatjes' meevallen, kan volgende week het regeerak koord naar buiten komen. In een minder gunstig scenario moeten de onderhandelaars de scherpe kantjes weer bijschaven. Met de finish in zicht groeit ook de nervositeit. Bij het CDA zijn er nog altijd mensen die vrezen dat de PW er op het laatste moment de stekker uit gaat trekken. Wil ders zal flinke veren moeten laten op het gebied van zorg, ontwikke- RIJEN Legerhelikopters gaan op korte ter mijn vaker oefenen op de vliegba- ses in Woensdrecht en Eindhoven. Het is een van de maatregelen die de luchtmacht neemt om de hin der voor omwonenden van de vliegbasis Gilze-Rijen te verminde ren. Om hoeveel vliegbewegingen het gaat kon woordvoerder Peter Grijspaardt gisteren niet zeggen. Nu komen sporadisch legerhelikop ters in Woensdrecht en Eindhoven. lingssamenwerking en sociale ze kerheid. „Ik ben er nog steeds niet van overtuigd dat hij de wil heeft om die compromissen te verkopen aan zijn kiezers", zegt een CDA'er. „Dan gaat z'n imago van grote lei der er aan." Er bestaat bij de chris ten-democraten ook onvrede over het 'voortdurend sarren' van de PW. Op Prinsjesdag kon Wilders het weer niet nalaten om CDA-pre- mier )an Peter Balkenende onder uit de zak te geven. Voorzitter Her man Kaiser van CDA-Gelderland constateert dat de houding van Wilders niet bijdraagt aan de steun voor de rechtse coalitie. „De minachting waarmee hij over men sen spreekt, stuit veel CDA'ers te gen de borst", aldus Kaiser. „Als hij doorgaat met het in de grond trappen van Balkenende kan dat wel eens een brug te ver zijn voor de CDA'ers die nu nog afwach tend is." De voorbereidingen op het CDA-congres, waar de leden toestemming moeten geven voor het minderheidskabinet met ge- doogsteun van de PW, zijn al in volle gang. De partij heeft opties genomen op diverse hallen in het centrum van het land, in elk geval voor 2 en 9 oktober. i mmmmmmm DEN HAAG Tweede Kamervoorzitter Gerdi Verbeet heeft genoeg van parle mentariërs die tijdens een debat steeds twitteren. Dat bleek tijdens een vergadering met de Nationale Ombudsman. Verbeet riep op ermee te stoppen, want de stroom van meningen wordt er anders niet overzichtelij ker op. Het aantal twitterende par lementariërs gaat inmiddels rich ting de honderd. ROTTERDAM - In Rotterdam is vanaf vandaag een tentoonstelling te zien met echte mensenlichamen en men selijke organen. De expositie Body Worlds in ten toonstellingsruimte Las Palmas LEEUWARDEN Een echtpaar uit Overijssel heeft zondag een kwartier voor sluitings tijd ruim 1,2 miljoen uit een speel automaat in het Holland Casino in Leeuwarden gehaald. De winst is belastingvrij. Volgens het casino wilde het echtpaar net vertrekken, maar besloot het nog een keer 3,75 euro in de automaat te stoppen. Het minimale bedrag om mee te dingen naar een winst van tenmin ste 1 miljoen euro. toont meer dan tweehonderd licha men en organen die zijn 'geplasti- neerd': gevuld met kunststof waar door de preparaten nog duizenden jaren mee kunnen. De plastinatietechniek is in 1977 uit- SCHIPHOL De rechtbank op Schiphol heeft gis teren een Pool (30) veroordeeld tot twintig maanden gevangenisstraf, omdat hij op 25 januari op Schip hol het topje van de pink afbeet van een wachtmeester van de ma rechaussee. De officier van justitie had twee jaar celstraf tegen de Pool geëist De dronken Pool veroorzaak te overlast en werd agressief, toen de marechaussee hem probeerde aan te houden. "leer Mexico, Guatemala Belize jjg'ggl Rondreis met o.a. Chichén Itza, Mérida, Mexico-City, Oaxaca en Tuium 23 dagen o.b.v. logies Vertrek: 13/11,8/1 en 26/2 Zie www.kras.nl/36315 Cultuur, natuur strand in één reis! Rondreis Exotisch Zuid-Thailand 15 dgn o.b.v. 13 x ontbijt Vertrek: 5/10/10 t/m 15/3/11 met o.a. Bangkok, Kanchanaburi, Cha Am, tropische eilandjes als Koh Phangan en Koh Samui en het Khao Sok NP incl. vlucht, rondreis, overnachtingen en excursies o.l.v. NL-sprekende reisleiding Zie www.kras.nl/36190 Rondreis Sensational South Africa 16 dgn o.b.v. 13 x ontbijt Vertrek: van 19/10/10 t/m 23/4/11 incl. rondrit door het Kruger NP met o.a Pretoria, Swaziland, St. Lucia, Panoramaroute en Drakensbergen incl. vlucht, rondreis, overnachtingen en excursies o.l.v. NL-sprekende reisleiding Zie www.kras.nl/25990 Rondreis Swingend Cuba 16 dgn o.b.v 11 x ontbijt, 3 x all inclusive Vertrek: van 29/09/10 t/m 23/3/11 gegarandeerd vertrek op 8/12 en 16/2! met o.a. Trinidad, Havana, Plnar del Rio, Santa Clara en Santiago de Cuba incl. vlucht, vele maaltijden, excursies o.l.v. NL-spr. reisleiding en entreegelden Zie www.kras.nl/25940 Rondreis met o.a. Nazca, Machu Picchu, Cuzco en het Titicacameer 17 dagen o.b.v. 14 x ontbijt Vertrek: van 15/1/11 t/m 24/3/11 Zie www.kras.nl/25296 Argentinië Patagonië birfgj Rondreis met o.a. Buenos Aires, Ushuaia en het Tierra del Fuego NP 15 dagen o.b.v. 12 x ontbijt Vertrek: van 30/11/10 t/m 21/3/10 Zie www.kras.nl/25292 waarom zou je meer betalen of ga naar de dichtstbijzijnde Vakantiewinkel van Arke of iz-ffigeil Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. gevonden door de Duitse arts en we tenschapper Gunther von Hagens, die samen met zijn vrouw Angelina Whalley de drijvende kracht is ach ter de anatomietentoonstelling. Body Worlds komt voor het eerst DEN HAAC - Vijf mannen uit het Groningse Tolbert worden defini tief niet vervolgd voor een uit de hand gelopen oudejaarsstunt in 2003, waarbij ze bij wijze van grap het Van Gogh Museum in Amster dam hadden afgeperst. Het gerechtshof in Amsterdam had het vijftal in 2007 al vrijgespro ken, maar het Openbaar Ministe rie (OM) ging tegen die uitspraak in cassatie bij de Hoge Raad. Die heeft de uitspraak van het hof be vestigd, zo zei gisteren een woord voerster. Eind 2002 werden uit het museum in Amsterdam twee kostbare schil derijen gestolen, met een waarde van 3 tot 4 miljoen euro. De oudejaarsvereniging Tolbert, waar toe het vijftal behoorde, beweerde daarop in het bezit te zijn van de kunstwerken en eiste in brieven en faxen gericht aan het museum 50.000 euro losgeld. Politie en justitie namen de zaak serieus en formeerden een team voor grootschalig onderzoek. De mannen wilden met de grap publi citeit maken voor een nieuwe tri bune voor hun voetbalvereniging Tolbert. Het OM heeft de grappenmakers acht jaar lang vervolgd. De vijf wer den keer op keer vrijgesproken. Ze hebben altijd gezegd dat ze zich niet hebben gerealiseerd wat de ge volgen van hun stunt zouden zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 6