PZC Meerderheid wil disco's uit dorp Verhuurder drugslab Kerkwerve onschuldig deDRVKKERY Cruijff opent Cruijff-expositie almanak Peper 20 en 21 SCHOUWEN-DUIVELAND Kinderen van de Kirreweie trommelen de wereld over 18 en 19 RAPPORT Voorman Renesser ondernemers relativeert uitkomsten onderzoek Him 'Sea the Truth' The A&D Projects Muziek vult straks weer Rode Kamer Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl MIDDELBURG - Een 49-jarige inwo ner van Kerkwerve is gisteren door de Middelburgse rechtbank vrijgesproken van medeplichtig heid aan een drugslaboratorium. Tijdens een inval op het erf van de man op 3 juni van dit jaar trof de politie in twee zeecontainers een lab aan waar het zwaar verslaven de crystal meth werd gemaakt. Twee Rotterdammers (48 en 46 jaar) bevonden zich toen ook bij dat lab. Zij zijn veroordeeld tot cel straffen van vijf en acht jaar. Twee weken geleden eiste de offi cier van justitie straffen van zeven en negen jaar tegen hen. Ze vroeg toen ook om de inwoner van Kerk werve te veroordelen tot een werk straf van 240 uur. Volgens haar had hij onraad moeten ruiken toen hij merkte dat er 's nachts in die containers werd gewerkt en het slot was veranderd. De rechtbank vindt dat de man niets verweten kan worden. „U bent niet naïef of lichtzinnig bezig geweest", zei rechtbankvoorzitter K. de Jager tegen hem tijdens het uitspreken van het vonnis. Ook zei hij dat de man niet kon vermoe den dat de huurders zich bezig hielden met de productie van hard drugs. De twee Rotterdammers zijn vol gens de rechtbank wel schuldig. Ze worden gezien als deelnemers aan een criminele organisatie. Tijdens de rechtszaak stelde de ver dediging dat er te veel tijd zat tus sen de eerste melding in novem ber 2009 via Meld Misdaad Ano niem en het daadwerkelijke optre den van de politie. Volgens de rechtbank is daar geen sprake van en mag de politie in verband met andere prioriteiten zulke keuzes maken. De rechtbank stelde dat de twee geen kleine loopjongens zijn zoals de verdediging twee weken gele den aanvoerde. Zeker de 46-jarige Rotterdammer niet. Met zijn tech nische kennis was hij de man die ervoor zorgde dat het lab kon draaien. Volgens de rechtbank heeft het lab drie maanden ge draaid. Vanaf maart, toen de elek triciteit werd aangelegd, tot het moment van de inval. door Piet Kleemans RENESSE - Zestig procent van de in woners van Renesse is voorstan der van verplaatsing van de disco's uit het centrum naar de rand van de badplaats. Dat blijkt uit onder zoek van Jessica Teeuw en Remco Diks van de NHTV Breda, in op dracht van de horeca-onderne- mers van Renesse. Voorzitter van de ondernemersver eniging Renesse Ton Croné is niet onder de indruk. „Die cijfers zeg gen mij niet zoveel als ik niet weet wie precies de voor- en tegenstan ders zijn van zo'n verplaatsing." Over de mogelijke verplaatsing van discotheken uit het hart van Renesse naar de rand ervan wordt al jaren gesproken. In maart 2007 sprak het dagelijks gemeentebe stuur de wens hardop uit en stelde onderzoek in het vooruitzicht. Niet veel later sprak een meerder heid van de Schouwen-Duiveland- se gemeenteraad zich uit voor het weren van disco's en andere Tuide horeca' uit het centrum van Renes se. De politiek reageerde destijds op aanhoudende klachten van om wonenden over geluidsoverlast. Eerdergenoemd onderzoek ging in februari dit jaar van start. Croné: „Het gaat niet alleen over verplaat sing van disco's, maar ook over kwaliteitsverbetering, beheer van een jongerenstrand en herinrich ting van de Jan van Renesseweg." Het besluit om de Renessetour - een muzikaal Pinksterfeest - te ver plaatsen naar een terrein buiten de dorpskern staat volgens Croné volstrekt los van de mogelijke ver huizing van disco's. „Natuurlijk zullen de ervaringen die we met verplaatsing van de Renessetour opdoen bijdragen aan het inne men van een standpunt over even tuele verplaatsing van horeca. Dat kan twee kanten op gaan. Mis schien zijn de ervaringen heel posi tief maar het kan ook zijn dat we concluderen dat we er nooit aan moeten beginnen." Optimisme deelnemers raakt ook de trainers BURGH-HAAMSTEDE - Het hele dorp kon het ho ren: de kinderen van openbare basisschool De Kirreweie in Burgh-Haamstede maakten gisteren een muzikale reis rond de wereld. De kinderen, die flink voor de virtuele reis hadden geoefend, wisselden net zo snel van rol als dat ze over de wereld raasden. Zo leek het zonovergoten school plein het ene moment een wilde zee met ruisen de golven en figureerden de kinderen even later als ritmisch bewegende indianen die met luide slagen op de djembés een regendans opvoerden. foto Dirk-Jan Gjeltema Donderdag 23 september 2010 Markt 51 Middelburg T0118 886 886 do. 23 sept. 19.00-21.00 uur Met onderwaterfotograaf Dos Winkel én proeverij Zeeuws zeewier za. 25 sept. 15.00-16.30 uur een set van pop, jazz en latin boeken bestellen? www.drukkerijmiddelburg.nl MIDDELBURG - Johan Cruijff ver richt vandaag in het museum Voet bal Experience in Middelburg de opening van een expositie die aan hem is gewijd. De bekende oud-voetballer, trai ner en commentator is al in Mid delburg vanwege de opening van de speciale Cruyff Court voor de kinderen met een handicap bij de stichting Arduin. Tip? redactie@pzc.nl Lieke is een dagje op bezoek bij opa en oma in Zierikzee. Oma draaft op met allerlei lekkers. Maar vooral opa heeft zich bijzonder op de komst van zijn kleindochter verheugd en slooft zich danig uit. Waterspelletjes, de speeltuin, niets is hem te gek. Wanneer het moment van vertrek is aangebroken, gebaart mama Lieke opa en oma te bedanken voor alle ge zelligheid en gedag te zeggen. Met een klemt Lieke twee mollige arm pjes om oma's hals en knuffelt haar uitbundig. Maar opa, dat wil Lieke niet... Mama dringt aan: „Toe Lieke, nu heb je de hele dag zo leuk samen gespeeld!" Ze peinst er niet over: „Ik wil opa geen kus geven. Hij heeft al lemaal peper op zijn gezicht en dat prikt!" Tja, die avondstoppeltjes ook.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 65